Kategorija
Knyga
Tags
DOVANA, dovanų idėja, Knyga, REKLAMA

Diagnozė – blogmamė. Nebijančioms pasakyti: aš neideali

 

 

The Monday Girl rekomenduoja: Labai lengvai ir greitai „susiskaičiusi“ knyga. Dažnai pagaudavau save linksinčia galvą ir sustodavau akimirką pamąstyti apie savo nėštumo ir motinystės patirtis.

 

Autorės Giedrė ir Rūta knygoje aprašė kiekvieno etapo ruošiantis motinystei, nėštumui, gimdymui bei motinystės įspūdžius. Jų istorijas puikiai papildė gydytojos komentarai (naršant internete nuo visokiausių komentarų galima galvą nusisukti ir nervus išsitampyti), todėl man labiau patinka skaityti savo srities profesionalų įžvalgas.

 

Giedrės ir Rūtos istorijos skirtingos ir visiškai skiriasi nuo mano patirties, tačiau tai tik patvirtina faktą, kad kiekvienos moters, vyro ir gimusio vaiko patirtys skiriasi. Pavyzdžiui, man teko lauktis ir gimdyti pandemijos laikotarpiu, kuomet savo paskutinių laisvės dienų, kai ir į darbą nereikia, ir vaikas dar pilve, negalėjau išnaudoti pasimatymams su draugėmis, vaikščiojimui po parduotuves ir kitoms nėštukių pramogoms. Iki šiol šiek tiek jaučiu nuoskaudą dėl to.

 

Svarbiausia knygos žinutė, kurią įsisavinau, buvo parašyta jau įžangoje „Tu esi geriausia mama savo vaikui“ ir to gana. Noras būti tobulai gali išvesti iš proto, todėl pasidalindamos savo patirtimis autorės parodo, kad laukiantis ar jau turint vaikų, niekas nėra tobula.

 

Aš pirmomis savaitėmis susilauksi sūnaus Gabrieliaus labai bijojau dėl visko, nes niekad neturėjau nieko bendro su vaikais. Vis kirbėjo klausimai „ar čia normalu?“, „ar viskas gerai?“, „čia diegliai?“, „nori valgyt ar miegot?“ ir t. t. Bet, kai suvokiau, kad mamos turi nuojautą ir tikrai suprastų, jei vaikui būtų kažkas negerai, širdyje man pasidarė lengviau. Tad – pasitikėkite savimi Mamos 🙂

 

Manau, kad ši knyga labiau tinkama dar prieš pradedant lauktis, bet, kaip ir minėjau, puikiai jaučiausi skaitydama ir jau augindama sūnų.

 

 

 


„Mes nesame pavyzdinės mamos, į kurias reikėtų lygiuotis. Savo pasakojimais norime parodyti, kad gyvenimas moterį įstumia į įvairiausias situacijas ir jos pasirinkimas tam tikromis aplinkybėmis elgtis vienaip ar kitaip yra teisingas. Todėl linkime visoms atsipalaiduoti, mėgautis motinyste ir niekada neteisti kitų mamų. Taip pat neimti į širdį, jei kokia nors diagnozė pripaišoma jums.“

Giedrė ir Rūta, sparčiai sekėjų bendruomenę auginančio ir mamų armiją buriančio „,Facebook“ puslapio ,,Blogmamės užrašai“ įkūrėjos.

 


 

Šią knygą galite įsigyti internetiniame knygyne Knygų Klubas.