
Nauji Metai – nauji tikslai. Kaip juos įgyvendinti?
Praktiškai kiekvienų metų gruodį pradedu planuoti ateinančius metus. Išimtis buvo 2020-ieji, kuomet jokių tikslų sau nesikūriau, nes laukiau didžiausio gyvenime stebuklo – vaiko, atkeliaujančio į mūsų šeimą. Todėl žinojau, kad pagrindinis metų tikslas bus ramiai ruoštis jo atėjimui, o po to jau pratintis vieniems prie kitų. Tačiau jau metų pabaigoje supratau, jog noriu vėl kurtis ir dėliotis tikslus. Tad pasakoju, kaip susidėliojau savo tikslus ir dalinuosi atrastais patarimais.
Įspėju, jog dalinuosi asmenine patirtimi, todėl asmeniškumų šitame straipsnyje daug 🙂
Neužsirašius tikslų jų neįgyvendinsi.
MITAS! Ir nors 2020-iesiems tikslų nesidėliojau, tikrai nėra taip, jog nieko nebūčiau „svarbaus“ padariusi.
Gana didelį darbą/tikslą įgyvendinau – baigiau mokslus universitete. Šiuo atveju karantinas man padėjo, nes mokslai nuo kovo mėnesio vyko nuotoliniu būdu, tad nereikėjo su didžiuliu pilvu (o po to su vaiku ant rankų) važiuoti į kitą miesto galą. Paskutinį egzaminą išlaikiau praėjus vos kelioms dienoms po Gabrieliaus gimimo.
Bet kodėl man faina užsirašinėti darbus ir tikslus?
Gimus vaikui visos dienos lekia super greitai. Jos atrodo vienodos ir gana monotoniškos, o aš būdama tik namuose jaučiausi „nepakankama“. Aišku, jei ne pandemija ir karantinas, būčiau susitikinėjusi su draugėmis, vaikščiojusi po parduotuves ar išvykusi kur nors atostogauti (vaikas tam tikrai nekliūtis) ir būčiau tiesiog mėgavusis gyvenimu, motinyste bei laiku su artimaisiais. O vietoj to tūnojom užsidarę savo mažos šeimynos mažam, tamsiam bute.
Todėl po vaiko gimimo praėjus kokiems 4-5 mėnesiams supratau, kad jei nesirašysiu jokių darbų, darbelių, didelių tikslų ir mažesnių tiksliukų, prarasiu save.
Pradėjau rašytis mini darbus į telefono programėlę. Nors ir žinojau, kad visų jų nepadarysiu, nes vaiko nuotaikos ir kiek jis miegos neatspėsi niekada, bet išbraukusi bent vieną didesnį darbelį jaučiausi psichologiškai geriau. Darbo knygos neturėjau, todėl pildžiau viską telefone, bet pasakysiu atvirai – nors ir esu digital žmogus, man vis tiek yra smagiau rašyti ranka ir braukyti atliktus darbus.
Išsiskaidyk tikslus pamėnesiui.
Turiu tokią problemą, kad nors ir esu labai pareiginga savo darbe, su savo asmeniniais projektais man taip gerai nesiseka. Ir žinau kodėl. Dažnai atiduodu save kitiems, o ne sau. Ir nors suprantu, kad net lėktuvuose, esant reikalui, liepiama pirmiausia kaukę užsidėti sau, t.y. pasirūpinti savimi, kol kas neišmokau to daryti.
Savo tikslus 2021-iesiems kaip ir įprastai, pradėjau planuotis paskutinėmis metų dienomis. Atsisėsdavau ant lovos, užsimerkdavau ir svajodavau. Tačiau šį kartą planavau ne tik metų tikslus, bet ir kaip juos įgyvendinsiu pamėnesiui. Susidėliojau gaires, kurias bus lengviau sekti ir taip tikiuosi nepamesti tikslų ir savęs. O pamesti save būnant įsisukus buityje, kaip pamačiau, yra labai lengva.
Kaip tai padaryti?
Pavyzdžiui, iki savo 30-o gimtadienio noriu numesti 15 kg. (Pernai tokio tikslo neturėjau, nes pirmą pusmetį svoris tik augo 😀 ) Mano gimtadienis spalį, tad turiu 9 mėnesius. Šį savo tikslą išsiskaidžiau pamėnesiui: sausį numesti 3 kg (nes pradedant nuo tikrai didelio svorio lengviau numesti), vasarį, kovą – po 2 kg/mėn., likusius mėnesius po 1 kg.
Kas mėnesį galėsiu sekti progresą ir stebėti ar neatsilieku nuo plano. Jei atsilieku – galvoti planą, kaip pasivyti. Visai kaip darbe dirbant su bet kuriuo projektu: tikslas -> planas -> įgyvendinimas.
Arba kitas pavyzdys: skaityti daugiau knygų.
Visų pirma, kas yra daugiau? 🙂 Gal man daugiau reiškia perskaityti dvi knygas, nes pernai perskaičiau vieną. Juokauju 🙂 Tikslai turi būti pamatuojami, aiškūs ir tikslūs. Tad aš pasižadėjau sau kasdien skirti laiko perskaityti bent 20 knygos puslapių.
Knygas stengsiuosi miksuoti, nes norisi ir grožinės literatūros, ir apie vaikus, jų auklėjimą ir pan. Pernai skaičiau tik apie vaikus, todėl jaučiuosi šiek tiek persisotinusi tokių knygų, nors tobulos mamytės velniukas ant peties nenori kažko praleisti vaiko auginime.
Užsirašyti savo tikslus tiek metams, tiek pamėnesiui, o darbus – padieniui labai paprasta naudojant tam pritaikytas užrašines/planuoklius. Ir nors nedirbu full time ofise, kasdienius darbus užsirašyti ir padarytus išbraukti man yra vienas malonumas 🙂
Šiemet pasirinkau SEIK leidyklos planuoklį. Šią leidyklą atradau, kai gimus Gabrieliui ieškojau mažylio atsiminimų knygos, tai radau „Gimė žvaigždutė“ knygelę, kurią kruopščiai kiekvieną mėnesį pildom 🙂 O dabar atėjo eilė mano darbų sąrašui nugulti darbo knygoje/planuoklyje Waves.
Tikslai ir planai gali keistis.
Mes nei vienas nesam orakulai ir mūsų tikslai bei norai metų eigoje gali kisti. 2020-ieji buvo kitokie mums visiems ir tokie tikslai, kaip „aplankyti 10 šalių“ iš karto tapo neįgyvendinami. Todėl šiemet savo tikslus susirašiau metams į priekį ir tuos, kuriuos galima išskaidžiau pamėnesiui pavertusi juos konkrečiais darbais. Po pusmečio visi tikslai bus peržiūrėti iš naujo, papildyti ir prioritetai sudėlioti iš naujo.
Nereikia ir negalime savęs kaltinti, jei kas nors nepavyko. Nepavyko, greičiausiai, dėl labai objektyvių priežasčių – savo energiją ir laiką skyrėme kitiems dalykams, kurie tuo metu atrodė reikalingesni ir svarbesni. Aišku, jei visą laisvalaikį praleidote tam, kas nesukūrė jums pridėtinės vertės, tai jau problema. Bet iš klaidų mokomės ir galbūt susidėlioję/persidėlioję planus ir tikslus juos pavyks įgyvendinti per kitą numatytą terminą.
View this post on Instagram
Linkiu sau ir Tau įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir nenustoti svajoti. Nes svajonės pildosi 🙂
Susidraugaukim Instagrame: @i_am_mondaygirl
XOXO,
Ieva