Keliaukite su vaikais: TOP 5 kryptys ir patarimai

Norite pradžiuginti mažuosius naujomis atrakcijomis ir vietovėmis bei pažinti pasaulį kartu? Kelionės su vaikais ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, žavi jus? 

 

Atraskite naujas vietas, susipažinkite su kultūriniais skirtumais, šalių papročiais, maisto įvairove, bei gerai praleiskite laiką! Greitai.lt komanda paruošė 5 geriausių krypčių sąrašą kelionėms su vaikais Europoje.

 

#5 Portugalija

 

Užsisakykite kelionę į Algarvę. Tai bus labai smagi poilsio vieta. Gražūs viešbučiai, apartamentai, jaukios terasos, neakmenuoti paplūdimiai, pritaikyti vaikų smėlio pilims statyti. Karvueiro (Carvoeiro) – „European Best Destination“ paskelbtas pačiu gražiausiu 2018 metų paplūdimiu Europoje. Čia galėsite mėgautis nuostabiais vaizdais bei saulėlydžiu. O netoli Algarvės miestelio įrengta nuostabi vieta vaikams dūkti ir taškytis – „Slide&Splash“ vandens parkas.

 

Taip pat su vaikais rekomenduojama aplankyti ir šias vietas:

 

Lisaboną – šis miestas atspindi tikrąjį Portugalijos veidą. Vertėtų aplankyti Alfamos kvartalą, kuriame išlikusi Lisabonos senovinė dalis. Norint pažinti šio miesto didybę ir eleganciją – apžiūrėti rūmų aikštę, vadinamą „Praca do Comercio“.

 

Sintrą – kadaise tai buvo mėgstamiausia karalių ir aukštuomenės vieta, tai liudija pasakiški rūmai ir sodai. Šiandien jos apylinkės įrašytos į UNESCO kultūrinių kraštovaizdžių sąrašą.

 

Portugalijoje labai populiarios ir vandens pramogos – tobula vandens temperatūra, vėjo greitis ir ilgiausi paplūdimiai – vaikų išsvajotoji vieta. Paaugliai gali bandyti atsistoti ant irklentės ir apžvelgti krantus, drąsesni gali bandyti suvaldyti banglentę, o ką domina jėgos aitvarai ar nardymas – irgi neliks pamiršti. Gidai ir nuomos punktai visada pasirengę padėti.

 

#4 Italija

 

Tiek Italija, tiek Sardinijos salos, puikiai tinka kelionėms su vaikais. Itališkos picos ir makaronai – viena iš geriausių akimirkų Italijoje. O dar gelato ledai… Ledų istorija neatsiejama nuo kelionių. Manoma, jog ledų receptą į Italiją atvežė keliautojas Marco Polo iš savo klajonių po Kiniją, nors įvairius šaldytus desertus su vaisių sultimis, pienu ir medumi skanaudavo ir romėnai. Būkite nusiteikę valgyti DAUG ledų! O nuostabios jūros gėrybės yra pagaunamos priešais jūsų akis ir po poros akimirkų – patiekalas jūsų lėkštėje. Tai ne tik pramoga jūsų vaikams, bet ir jums patiems.

 

Greitai.lt ekspertai pataria: planuojant kelionę su vaikais pirmiausiai reikėtų pagalvoti apie keliavimo stilių. Net jei ir yra noras pamatyti kuo daugiau, pagalvokite ar tai patiks jūsų vaikams ir ar užteks jiems jėgų. Todėl reikėtų laiką planuoti taip, kad tarp muziejų ar kitų objektų lankymo veiktumėte ką nors, kas patinka jūsų vaikams – maudytumėtės jūroje, lankytumėtės vaikų pramogų parke, zoologijos sode ir pan.

 

Vienas iš smagiausių vandens atrakcionų parkų yra įsikūręs ant paties jūros kranto Kozencos provincijoje: „AcquaPark Odissea 2000“ – jūsų vaikams vertėtų ten nuvykti. Keliaujant aukščiau link Bario yra gyvūnų traukos ir pramogų parkas – „Zoosafari Fasanolandia“, įsikūręs Fasano mieste, pietų Italijoje. Čia yra safario parkas, kuriuo galima keliauti savo transporto priemonėje, o taip pat galima pasivaikščioti po gyvūnų zonas bei gyvūnų parodas. Ši vieta atsidaro nuo 9.30 ir dirba iki 15 valandos, tad puiki pusės dienos pramoga laukia jūsų.

 

Tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Milaną, Romą bei Veneciją trunka apie dvi su puse valandos, o iš Kauno per tą patį laiką be persėdimų galima pasiekti Milaną, Boloniją, Neapolį bei Riminį. Tiesioginius skrydžius iš Lietuvos į Italiją vykdo „Ryanair“ ir „WizzAir“ oro linijos.

 

#3 Turkija

 

Jei ieškote saulėtos vietos, pramogų mažiems ir dideliems, jei domina kultūros įvairovė – Turkija yra vieta, kur turite būti! Baseinai, atrakcionai, saulė, maistas ir pramogos neribojamai…

 

Mėnulis ir žvaigždė raudoname fone, seniausių žmonijos ištakų palikimas, kovingos tautos identitetas, platus sijonų sūkūrys sukinio metu, gardus obuolinės arbatos kvapas, išskirtinai išvystyta kurortinio turizmo kultūra, kerinti gamtos galia ir išsaugota autentiška kasdienybė – visa tai puikiai apibūdina atostogas Turkijoje.

 

Turkijoje Greitai.lt ekspertai rekomenduoja pažinti povandeninį pasaulį, jūros vėžlius ir Egėjo jūros gyventojus. Yra galimybė apsistoti viešbučiuose, kuriuose yra visas vandens atrakcionų parkas. Taip pat išmėginkite ekskursijas į delfinariumus, kuriuos rasite Marmaryje, Alanijoje ir Antalijoje. Turkijoje labai populiari pramoga – parasparniai. Skrydis virš vandens padovanos jums nerealių emocijų. Vaikų mėgstamiausia dalis – piratų laivai, ši pramoga tiktų paskutinei kelionės dienai, nes plaukiojant laivu gali labai stipriai nubučiuoti saulė ir visa likusi kelionė bus paženklinta nemaloniu odos perštėjimu. Na, o geriausioji Turkijos dalis – turkiškas kebabas, neparagauti jo Turkijoje – nusikaltimas. Raskite kebabinę, kur daugiausiai vietinių ir griebkite avienos kebabą.

 

#2 Graikija

 

Graikų svetingumas, paslaptingi kaimeliai, nuostabios įlankos, paplūdimiai. Azartiška atrakcija – jog Graikijoje pilna vietelių, kur galima šokinėti nuo uolų tiesiai į žydrąjį vandenį, vaikams tai patinka, bet būtina tėvų priežiūra! Visi šie ingredientai daro šią šalį patraukliu turizmo centru ir kelionėms su vaikais. Ši šalis yra laikoma Vakarų demokratijos, filosofijos, Olimpinių žaidynių, Vakarų literatūros, istoriografijos, politologijos ir svarbių matematinių principų tėvyne. Dramos, tragedijos ir komedijos išmąstytoja, kviečia pakeliauti jos melsvai baltais horizontais. Graikijoje vaikai tikrai mylimi ir mėgstami. Čia yra daug viešbučių su vandens kalneliais, baseinais, skaniausiomis virtuvėmis ir specialiu valgiaraščiu vaikams.

 

Rekomenduojama aplankyti su vaikais:

 

Kreta – vandens entuziastų rojus, todėl vaikai, kuriuos sudėtinga iškrapštyti iš vandens, tikrai įvertins pramogų pasirinkimą, o jų tėvai – nuostabius paplūdimius! Keliauti siūloma išsinuomavus automobilį, tai leis ramiai pamatyti tai, ką norite patys.

 

Jei vaikai aktyvūs ir pasiruošę kelionei su nuotaika, žygis pėsčiomis po Samarijos tarpeklį jiems tikrai patiks, o sužavėti liks ir suaugusieji.

 

Nardymas – tai viena iš smagiausių atrakcijų, tai galite padaryti Heraklione esančiame Hersonissos kyšulyje.

 

„Aquaworld“ – pirmasis Kretos akvariumas, tapęs gyvūnų, kurie yra saugomi ir globojami po sužalojimų kol sugis, namais. Taip pat Graikijoje yra itin modernus akvariumas, kuris Europoje pripažintas didžiausiu – „Cretaquarium“. O dinozaurų aistruoliams siūlome aplankyti priešistorinį nuotykinį Dinozaurų parką.

 

#1 Ispanija

 

Šiltas klimatas, paplūdimiai, skani virtuvė, ispaniškas ritmas, tai tinka ir jaunam ir vyresniam. Tai nepakartojama šalis pabėgti nuo kasdienybės rūpesčių ir palikti viską rytojui. Salsos žingsneliu nukeliauti į Barseloną, Valensiją bei Madridą verta ir netgi labai nebrangu.

 

Greitai.lt ekspertai rekomenduoja su vaikais aplankyti:

 

Cambrills – miestelis, nutolęs 100 km nuo Barselonos. Tai ramus kurortinis miestelis, puikiai tinkantis atostostogoms su vaikais. Saulė, žydra jūra, palmės – vaizdas, kurį norėtųsi matyti kasdien. Kelionės traukiniu po Ispaniją neišvengsi, nes tai puiki atrakcija vaikams.

 

Kalbant apie akvariumus, Ispanijoje verta aplankyti „L‘Aquarium de Barcelona“. Tai jūrų muziejus-akvariumas, įsikūręs Barselonos krantinėje, ir jis yra vienas didžiausių tokio pobūdžio muziejų Europoje.

 

Kaktusų parkas „Jardin de Cactus“ – įtraukianti lankytina vieta Guatizoje, čia auga per 1000 kaktusų rūšių iš įvairiausių pasaulio kampelių.

 

Reuso mieste, esančiame šalia Barselonos, yra įsikūręs vienas įspūdingiausių Europoje pramogų parkų. „PortAventura“ yra viena svarbiausių lankytinų vietų Kosta Dorados pakrantėje ir trečias pagal dydį atrakcionų parkas Europoje. Atrakcionų parkas buvo atidarytas 1995 m. ir užima 120 ha teritoriją. „PortAventura“ nuotykių pasaulį sudaro šešios teminės zonos: Viduržemio jūros pakrantė, Polinezija, Kinija, Meksika, Tolimieji Vakarai ir serialo „Sezamo gatvė“  zona. Laukia tikrai nepakartojami įspūdžiai.

 

Skrydis į Ispaniją trunka apie tris su puse valandos jei taikotės į Barseloną ar Alikantę, o sostinė Madridas pareikalaus kiek daugiau nei 4 valandų ore. Skristi galima iš Vilniaus ir Kauno oro uostų su „Ryanair“ bei „Wizzair“ oro linijomis.

Tau taip pat gali patikti
Sorry, no posts matched your criteria.