Meilės mėnuo: tarpusavio santykių knygų TOP

Vasaris – meilės mėnuo, tad būtent šį mėnesį dalinamės santykių knygų topu. Be abejo, visi santykiai, kaip ir žmonės, yra skirtingi. Kiekvienos situacijos neaprašys jokia knyga ir nepapasakos jokia teta, mama ar draugė. Tačiau esu tikra, kad žinant gaires ir pagrindinius principus galime išvengti nereikalingų ginčų. 

 

#1 Vyrai kilę iš Marso, moterys – iš Veneros

 

Knygos autorius Johnas Gray’us yra garsus filosofijos mokslų daktaras, pasaulyje pripažintas bendravimo, tarpusavio santykių ir dvasinio augimo specialistas. Šios jo knygos tikslas – padėti vyrams ir moterims išvengti bendravimo sunkumų. Pateikdamas gyvenimiškų situacijų, pokalbių su klientais, autorius atskleidžia daug nesusipratimų keliančius porų elgesio stereotipus ir pataria, kaip juos patobulinti.

 

Monday Girl: Turbūt nenustebinau su #1. Dauguma mūsų yra girdėję apie šią knygą, bet tikrai ne visi – skaitę. Jau vien tai, kad knyga išversta į 45 kalbas ir visame pasaulyje parduota daugiau nei 40 mln. egzempliorių garantuoja, jog knyga yra verta dėmesio. Aš asmeniškai mėgstu šią knygą dovanoti vestuvių proga (kaip ir „Mažajį Princą“).

 

#2 Septyni meilės dėsniai

 

„Meilė turi daug veidų. Ji kaip deimantas – turi daug plokštumų, bet visos atspindi grožį. Septynios pagrindinės meilės savybės, kartu sudėtos, formuoja mylintį žmogų, bet svarbi kiekviena savybė. Jei vienos trūks tavo santykiuose su kitais žmonėmis, neteksi kažko svarbaus.“
Tokiais žodžiais bestselerių autorius G. Chapmanas prabyla apie gerumą, kantrybę, atlaidumą, mandagumą, nuolankumą, dosnumą ir sąžiningumą. Remdamasis tikrais žmonių pasakojimais, jis atskleidžia, kokios kliūtys ir nesusipratimai iškyla tarpusavio santykiuose, pateikia patarimų, klausimų ir pratimų, kurie padeda įvertinti savo pranašumus ir silpnybes.

 

Monday Girl: aš kartais pamąstau apie žmonių santykius ir jų įvairovę. Visi esam be galo skirtingi, bet manau, kad dažnai mes nesistengiame suprasti kitos pusės. Tikiu, kad skyrus daugiau dėmesio gerumui, kantrybei, atlaidumui, mandagumui, nuolankumui, dosnumui ir sąžiningumui tikrai gyventume gražesniuose santykiuose. Be abejo, svarbu, kad abi pusės stengtųsi, todėl knygas apie santykius turėtų skaityti tiek moterys, tiek vyrai (nors kažkodėl vyrai dažnai pritingi tai daryti). Bet gal dėl to, kad moterys iš Veneros, o vyrai iš Marso? 🙂

 

#3 Penkios meilės kalbos. Kaip suprasti ir išmokti meilės kalbą

Kiekvienas iš mūsų meilę išreiškiame ar ją priimame savo meilės kalba. Vieniems svarbu išgirsti palaikymo žodžius ar kuo daugiau laiko praleisti kartu su mylimu žmogumi, kitiems užtenka dovanų, rodomo paslaugumo ar švelnaus prisilietimo. Tad susipažinkite su penkiomis meilės kalbomis.

 

Monday Girl: ši knyga yra mano 2021 knygų sąraše. Visada jaučiausi taip, lyg žinočiau, ką kitas jaučia ir nesupratau kodėl nedaro vienaip ar kitaip, kaip aš norėčiau. Todėl bus labai įdomu pamatyti, kiek toli ar arti realybės esu . 🙂

 

#4 Ribos santuokoje: kaip veiksmingai spręsti konfliktus ir apsaugoti meilę

 

 

Dr. Henry Cloud ir dr. John Townsend, konsultantai ir bestselerio „Ribos“ autoriai paaiškins:

•    kodėl ribos yra gyvybiškai būtinos, kad santuoka klestėtų ir būtų vaisinga;
•    kaip vertybės suformuoja santuokos struktūrą ir pamatus;
•    kaip apsaugoti santuoką nuo įsibrovėlių, ar tai būtų kiti žmonės ar asmeniniai stabai;
•    kodėl kiekvienas partneris turėtų nustatyti asmenines ribas ir kaip tai padaryti;
•    kaip elgtis su sutuoktiniu, kuris supranta ir gerbia ribas, ir su tuo, kuris nesupranta.

 

Knyga „Ribos santuokoje“ padės suprasti trinties taškus, rimtas nuoskaudas bei išdavystes jūsų santuokoje ir išaugti iš jų, kad pradėtumėte rūpintis, gerbti ir stiprinti vienas kitą ir pasiektumėte artumą, kurio abu ilgitės.

 

Monday Girl: apie šią knygą pirmąkart sužinojau būtent dairantis Knygų Klubo puslapyje. Suintrigavo ir pavadinimas, ir teigiami skaitytojų komentarai. Nors vertinimų nėra labai daug, bet visi jie vertina 5 žvaigždutėmis iš 5.

 

 

Sorry, no posts matched your criteria.