5 patarimai, kad nauja darbo knyga padėtų veikti efektyviai

Nuolat pildoma darbo knyga padeda geriau planuoti veiklą ir sutaupyti daug laiko, o smagi citata ar praktiškas patarimas kalendoriaus lape praskaidrina nuotaiką ar net pasufleruoja atsakymą į kylančius klausimus. Tad kalendorių ir darbo knygų paklausa išlieka stabili net išmaniųjų telefonų laikais. Darbo knygą pildyti sklandžiai ir efektyviai padės penki patarimai:

 

Naudokite kasdien. Darbo knygos pildymas turėtų tapti kasdieniu įpročiu. Kasdien skirkite 5-10 minučių knygos pildymui ir tai padės jums sutaupyti ne vieną valandą per savaitę – iš anksto žinodami, ką turite nuveikti, būsite geriau organizuoti, lengviau pasiruošite ir nesiblaškysite.

 

Tiksliai apibrėžkite užduotis. Planuodami dieną konkrečiai aprašykite žingsnius, kuriuos turite atlikti. Juk mažais žingsneliais pasiekiamos net aukščiausios viršūnės. Be to, žingsnių aprašymas padeda lengviau suvokti, kiek laiko prireiks kiekvienos užduoties įgyvendinimui.

 

Rinkitės patogų formatą. Darbo knyga gali būti kaip telefonas – visada su jumis ir nuolat naudojama. Tad geriausia turėti tokią, kuri lengvai telpa į rankinę ar kuprinę. Taip pat svarbu išsirinkti darbo knygą, kurios išvaizda ir spalva jums patinka labiausiai – toks pasirinkimas padeda lengviau prisiminti, kad puslapiai laukia jūsų prisilietimo – knyga turi būti nuolat vartoma ir pildoma.

 

Suasmeninkite savo darbo knygą. Jūs esate knygos savininkas ir kūrėjas, tad drąsiai išreikškite save – keiskite darbo knygą pagal savo poreikius ir įpročius. Susikurkite savo knygos pildymo ir peržiūros sistemą, kuri jums yra patogiausia, greita ir efektyvi. Naudokite skirtingas spalvas, sutartinius ženklus, piešinėlius. Atraskite savo stilių – lengviau planuosite, pildysite ir prisiminsite svarbią informaciją.

 

Būkite lankstūs. Jeigu darbo knygą rengiatės pildyti pirmą kartą, tai gali būti nemenkas iššūkis – tarsi Naujųjų metų pažadas sau. Tušti puslapiai gali sukelti šiek tiek nerimo, tačiau užpildyti kiekvieną puslapį nuo viršaus iki apačios – nebūtina. Atkreipkite dėmesį į svarbiausius savo tikslus ir projektus, išryškinkite prioritetus – planuokite ne tik darbą, bet ir laisvalaikį, atostogas. Tegul darbo knyga atspinti natūralų jūsų gyvenimą tam tikru laikotarpiu – kai kurios savaitės bus intensyvios ir kupinos veiklos, o kitos – mažiau apkrautos, leidžiančios judėti lėčiau – skirti daugiau laiko sau.