8 metus užsiima ta pačia veikla: kas motyvuoja?

Ieškant papildomos veiklos žmonės neretai įsitraukia į užsiėmimus, kurie tampa svarbia gyvenimo dalimi. Štai Alina Jurkoit jau daugiau nei 8 metus bendradarbiauja su grožio kompanija „Avon“. Ji pasakoja, kad per tiek metų jos poreikiai nuolat keitėsi, bet juos realizuoti pavyko užsiimant ta pačia veikla.     

 

Prisijungė dar mokykloje

 

Ji pastebi, kad prie grožio kompanijos moterys jungiasi dėl skirtingų priežasčių – pomėgio grožiui, papildomos galimybės užsidirbti, susipažinti su naujais žmonėmis ar įgyti naujų įgūdžių. Pati Alina prie grožio kompanijos prisijungė dar mokykloje, nes ieškojo galimybės užsidirbti kišenpinigių.

 

„Nenorėjau prašyti tėvų pinigų suknelei, skaniai picai ar kino bilietui. Nusprendžiau pabandyti prekiauti kosmetika, nors ir nesitikėjau, kad pavyks daug uždirbti. Bet juk pabandymas nieko nekainuoja, o užsiregistravus nesi įpareigota daryti užsakymus. Visgi iki šiol atsimenu, kai prieš 8 metus suvedusi savo pirmąjį užsakymą, ekrane pamačiau, kad jo vertė viršija 200 eurų“, – pasakoja mergina.

 

 

Aktyviau įsitraukė ieškodama darbo

 

Pradėjusi studijuoti Alina ieškojo darbo su lanksčiomis darbo valandomis. Visgi darbo paieškos nebuvo lengva užduotis, tad mergina nusprendė aktyviau įsitraukti į grožio kompanijos veiklą. Šalia konsultantės veiklos, kuri prekiauja kosmetika, mergina pradėjo ir koordinatorės veiklą – padeda kitoms konsultantėms.

 

„Mane paskatino kolegės frazė: „Aš matau iš pokalbio, kad tu pasieksi daug, tik pabandyk“. Šis paskatinimas ir pastūmėjo mane pradėti koordinatorės veiklą. Šią frazę sau kartoju iki šių dienų“, – prisimena Alina.

 

Per dieną skiria 2 val.

 

Paklausta, kas motyvuoja šioje veikloje, pašnekovė pasakoja, kad tobulėjimo galimybės ir lankstus darbo grafikas, nes tai padeda išvengti rutinos.

 

„Džiaugiuosi, kad skirdama apie 2 valandas per dieną gaunu standartinį etatinio darbuotojo atlyginimą, kuris dirba 8 valandas per dieną. Visgi motyvuoja ne tik tai. Jaučiu, kad nuolat tobulėju, gebu rasti kalbą su bet kuriuo žmogumi, valdyti emocijas stresinėje situacijoje ir išsisukti iš keblių klausimų“, – pasakoja mergina.

 

Ji priduria, kad rutinos išvengti padeda ir prabangūs renginiai. Anot jo, didžiausią įspūdį palieka metinės Baltijos šalių konferencijos, praėjusias metais šis renginys vyko Jūrmaloje.

 

„Prieš kelis metus dalyvavau panašiame renginyje Lietuvoje, jame buvau nominuota už puikius rezultatus. Ko gero, geriausi prisiminimai yra, kai esi vertinamas savo kompanijos“, – sako Alina.

 

Motyvuoja komanda

 

Pašnekovė įvardija, kad labiausiai ją motyvuoja jos komanda: „Aš matau, jog sugebu padėti, kolegės manęs klausosi ir tobulėja. O koks mokytojas nebus laimingas, kai jo mokinys tobulėja? Didžiuojuosi savo suburta komanda, ji visada šalia, kai man reikia pagalbos, o aš šalia, kai joms tos pagalbos reikia iš manęs.“

 

Pasak Alinos, visos konsultantės pasižymi atsakingu požiūriu į savo veiklą. Jos turi savo tikslų, kurių siekia bei yra verslios, nes grožio kompanija yra pagalba, plėtojant savo verslą.