9 veiksmingi būdai nustoti užkandžiauti

Ar yra tekę valgyti, valgyti, valgyti visą dieną. Mes dažnai vis užkandžiaujame be sustojimo ir ieškome būdų, kaip suvaldyti alkio jausmą. Taigi, aš aptikau 9 veiksmingus būdus, kurie turėtų padėti nebevalgyti visą laiką, o valgyti tik tada, kada reikia. Ir jokio kaltės jausmo dėl eilinį kartą apleistos mitybos.

 

1. REŽIMAS

 

Vienas iš efektyviausių būdų nustoti valgyti visą laiką – valgyti maistą reguliariai ir dažnai. Porcijos turėtų būti nedidelės. Kaloringus užkandžius išmesti į šiukšlių dėžę, kad nekiltų pagunda. Namuose turi likti tik geras maistas.

 

2. ŽAIDIMAS

 

Kitas būdas nustoti valgyti visą laiką yra vengti valgyti, tiesiog specialiai laukti valgymo. Jei turite potraukį ar įprotį valgyti tam tikru paros laiku, užsiimkite kokia nors veikla. Veikla privers jus pamiršti apie maistą ir užkandžius.

 

3. GURKŠNOJIMAS

 

Vienas iš betikslio maitinimosi sustabdymo būdų yra gerti vandenį. Kartais mes neskiriame savo pojūčių. Mus kankina troškulys, o mes prisivalgome. Kitą kartą jūsų užkandis tegul būna vanduo, kuris numalšins alki jausmą. Jei kūną reguliariai papildysite vandeniu, jausitės mažiau alkanu. O tai viskas, ko reikia!

 

4. ĮPROČIŲ LAUŽYMAS

 

Užkandžiavimo įpročio pašalinimas būtų didžiulis žingsnis. Juk blogas įprotis toks kaip persivalgymas gali būti žalingas žmogaus organizmui. Pabandykite pabėgti iš rutinos, išbandykite naujus dalykus, būkite visada užimti kokia nors veikla. Yra tiek daug produktyvių dalykų, kuriuos turite išbandyti!

 

5. ŽURNALO PILDYMAS

 

Puikus būdas nustoti valgyti visą laiką yra pildyti užkandžiavimo žurnalą. Sekite savo nuotaiką, ką valgote, kada valgote ir t.t. Turbūt pamatysite, jog dažnai valgome tiesiog iš nuobodulio ar verčiami emocijų.

 

6. PLANO SUDARYMAS

 

Žurnalo pildymas yra vienas žingsnis. Iš žurnalo matosi užkandžiavimo priežastys ir veiksniai. Sudarykite tikslų planą, norimą rezultatą ir galvokite apie tai. Užsibrėžto tikslo siekimas tūrėtų padėti kontroliuoti organizmą ir atsisakyti valgymo visą laiką.

 

7. KLIŪČIŲ SUDARYMAS

 

Dar vienas iš veiksmingų būdų nustoti valgyti visą laiką yra sukurti kliūtis tarp užkandžiavimų. Jei dirbate su žmogumi, kuris visada turi saldainių, arba jei jūsų draugas visada turi rankose sausainukų ar kitų užkandžių, sukurkite kliūtis tarp jūsų ir maisto. Paprašykite kolegos, kad patrauktų užkandžius iš jūsų „regos lauko“. Paprašykite draugų jog iškart suvalgytų savo užkandžius ir jūsų neviliotų laikydami skanėstus rankose.

 

8. LĖTAS VALGYMAS

 

Lėtesnė mityba – tai dar vienas iš būdų, kaip nustoti užkandžiauti. Valgykite lėtai, mėgaukitės maistu išmokite klausytis savo kūno, jis jums pasakys, kada jis sotus. Jei esate sotus ir nesustosite valgę tikėtina, kad persivalgysite. Kai įprasite valgyti lėtai, organizmas bus mažiau linkęs užkandžiauti.

 

9. SKANAVIMAS

 

Jūs nustebsite, tačiau nevengti savo mėgstamų skanėstų yra veiksmingas būdas nustoti užkandžiauti. Jei atimate iš savęs tam tikrus dalykus, kurie jums labai patinka, anksčiau ar vėliau jūs „pulsite“ prie mėgstamo valgio. Tada persivalgymas garantuotas. Leiskite sau saikingai paskanauti ir mėgautis mėgstamu maistu.

 

Sutramdykite savo persivalgymo įprotį su šiais 9 veiksmingais būdais prieš užkandžiavimą. Šiek tiek užtruks laiko kol priprasite valdyti mitybos įpročius ir jūs suprasite, kad jausdavotės alkanas tiesiog iš įpročio, bet patikėkit, verta.