Kaip rūpintis oda pagal jos tipą?

Veido odos būklė išduoda apie žmogaus sveikatą bei gyvenimo būdą. Be galo svarbu tinkamai ja pasirūpinti ir taip išvengti ankstyvo senėjimo požymių, įvairiausių odos ligų ir spuogų bei inkštirų. Veido oda, skirtingai nei kitos kūno dalys, beveik visada susiduria su kenksmingais aplinkos veiksniais, tokiais kaip intensyvi saulė, užterštas oras ar chemikalai. Todėl nenuostabu, kad ji kiekvieną dieną reikalauja išskirtinės priežiūros. Kaip rūpintis oda pagal jos tipą?

 

Mišrios odos priežiūra

 

Prausimas ir tonizavimas. Kiekvieną rytą ir vakarą naudokite prausiklį. Mišriai odai labiausiai rekomenduotina naudoti kreminės arba putų tekstūros prausimosi priemonę. Nusiprausus veidą – nuvalyti toniku suvilgytu vatos diskeliu arba toniką įtapšnoti delnais tiesiai į odą. Ši priemonė atstato pažeistą odos pH, drėkina viršutines raginio sluoksnio ląsteles, todėl pagerina sekančio produkto susigėrimą net 30 procentų.

 

Priežiūros priemonės. 

 

 1. Paakiams kremą reikėtų rinktis pagal problemą – pabrinkimams ir ratilams, mimikos ar amžinėms raukšlėms mažinti. Galima naudoti ir tiesiog drėkinantį arba saugantį nuo senėjimo.
 2. Toliau reikėtų išsirinkti sau tinkamą serumą – jį galima naudoti ištisus metus. Serumas padeda odai įsisavinti veikliąsias medžiagas ir sustiprinti kremo poveikį. Iškart po serumo reikia pasitepti kremu.
 3. Kremai. Būtina turėti tiek dieninį tiek naktinį kremą. Dieninis kremas turi drėkinti ir apsaugoti odą nuo išorės faktorių: saulės, taršos, klimato sąlygų ir t. t. Atsižvelkite į tai, kad jis turėtų SPF. Mišriai odai rinkitės lengvesnę kremo tekstūrą. Naktinis kremas turėtų būti labiau koncentruotas, kuris skatintų jūsų odą regeneruotis.
 4. Veido valymas. Mišrią odą kaukėmis reikėtų tepti: T zonoje – valančią, ant skruostų – drėkinančią kaukę. Jeigu oda neturi jokių uždegimų, galima pabandyti ir mechaninį šveitimą. Kitu atveju rinkitės rūgštinį arba enziminį odos valymą.
 5. Veido kaukės. 1–2 kartus į savaitę galite naudoti stangrinančias, drėkinančias kaukes (lakštines arba nuplaunamas).

 

Sausos odos priežiūra

 

Prausimas ir tonizavimas. Net jeigu oda yra sausa, ją irgi reikia reguliariai prausti ir valyti. Geriausiai tinka kuo švelnesnės ir minkštesnės tekstūros prausiklis. Odos pH atstatymui tinka ir įvairių hidrolatų, aliejų, keramidų savo sudėtyje turintys tonikai.

 

Priežiūros priemonės.

 

 1.  Paakių kremą galite rinktis pagal poreikį. Ši zona yra gana plona, todėl svarbiausia aprūpinti ją veikliosiomis medžiagomis.
 2. Serumą rinkitės atidžiau, nes vien drėkinančių ingredientų čia neužtenka. Jo sudėtyje ieškokite lipidus atstatančių medžiagų, tokių kaip vitaminas E, skvalano, keramidų, amino rūgščių.
 3. Kremai. Pabandykite surasti tokį dieninį kremą, kuris apsaugotų nuo SPF bei būtų tiek drėkinantis, tiek maitinantis. Naktinį kremą irgi rinkitės maitinantį ir padedantį odai regeneruotis.
 4. Veido valymas. Sausa oda šios procedūros dažnai nereikalauja, užtenka vos 1 karto savaitėje, o kartais net karto į dvi savaites. Labiausiai rekomenduotina rinktis baltojo molio arba koalino turinčias kaukes. Šveitiklių ieškokite irgi tik pačių švelniausių, labiausiai tiktų enziminiai.
 5. Veido kaukės. Kiekvieną kartą panaudojus šveitiklį ar valančią kaukę užsidėkite drėkinančią. Tokias kaukes galite naudoti ir dažniau, stebėkite odos būklę. Kaitaliokite drėkinančias su maitinančiomis.

 

Riebios odos priežiūra

 

Prausimas ir tonizavimas. Du kartus į dieną (ryte ir vakare) naudokite putų arba gelinės konsistencijos prausiklį. Tonikas yra būtinas, kadangi riebios odos pH yra labai išbalansuotas, dėl to kyla didelė galimybė atsirasti spuogams. Toniko sudedamosiose dalyse turėtų būti antibakterinių savybių (pvz., arbatmedžio), poras sutraukiančių ingredientų, taip pat rūgščių. Jį ant švarios odos reikėtų naudoti rytais ir vakarais. Naudoti galite dviem būdais – nuvalyti toniku suvilgytu vatos diskeliu arba įtapšnoti delnais tiesiai į odą. Rūgštinius tonikus naudoti tik su vatos diskeliu. Dienos metu pasirūpinti papildoma apsauga nuo saulės.

 

Priežiūros priemonės.

 

 1. Paakių kremą rinkitės pagal problemą: pabrinkimams ir ratilams, mimikos ar amžinėms raukšlėms mažinti.
 2. Serumas padeda nugabenti veikliąsias medžiagas ir sustiprinti kremo poveikį, dėl to panaudojus serumą iškart reikėtų padengti veidą kremu. Paprastai serumai neturi riebalų, tad ir riebios odos savininkės juos gali naudoti.
 3. Kremai. Venkite sunkios ar aliejinės kremo konsistencijos. Rinkitės emulsijų, gelių tekstūras. Nors oda ir riebi, bet ją taip pat būtina drėkinti ir saugoti nuo saulės. Naktiniam kremui taip pat rinkitės lengvą tekstūrą, su kuria oda galės regeneruotis.
 4. Veido valymas. Reiktų rinktis valančias kaukes su purvu, moliu ar vulkano pelenais. Tik tada, jei oda neturi spuogų – galite rinktis ir šveitiklius. Patartina du kartus į savaitę atlikti veido valymą.
 5. Veido kaukės. 1–2 kartus į savaitę galite naudoti stangrinančias, drėkinančias kaukes (lakštines arba nuplaunamas).

 

Jautrios odos priežiūra

 

Jautri oda, visų pirma, nėra odos tipas, tai yra būklė, kuri atsiranda dėl įvairių imuninės sistemos problemų. Tokia oda daug jautriau reaguoja į saulę, vėją, šaltį, oro taršą, dekoratyvinę kosmetiką ir į galybę kitų veiksnių.

 

Žmonės, susiduriantys su jautrios odos problemomis dažnai jaučia tempimą, perštėjimą, diskomfortą, taip pat dažniau serga įvairiomis ligomis: seborėjiniu ar atopiniu dermatitu, netipine žvynelinės forma, rožine, perioraliniu dermatitu. Odos jautrumą lemia užteršta aplinka, stresas, netinkama mityba, silpna imuninė sistema, kosmetikos priemonės ir kitos priežastys.

 

Derėtų vengti:

 

 1. Šiluminių (saunos, garų vonelių, soliariumų), kontrastinių (masažų šilto šalto vandens srove), agresyvių (mechaninių šveitimų, nulupamų kaukių) grožio procedūrų;
 2. Nepatartina naudoti nežinomų gamintojų, neištirtos kosmetikos. Geriausia prieš pasirenkant kosmetiką pasitarti su specialistu;
 3. Nenaudoti alkoholio turinčios kosmetikos. Nerekomenduojama ir koncentruotos rūgštys, dažomosios ir aromatinės medžiagos;
 4. Vengti labai karšto ir aštraus maisto, alkoholinių gėrimų;
 5. Vengti streso.

 

Jautriai odai palanku:

 

 1. Kosmetika, kurios sudėtyje būtų terminių šaltinių vandens, probiotikų, pantenolių, alantoinų, vit. E, žaliosios arbatos ekstrakto, natūralių lipidų;
 2. Visus metus reikia naudoti apsaugą nuo saulės.
 3. Tyrimai parodė, jog antioksidantais ir vitaminu C praturtintas maistas, kuriame yra nedaug angliavandenių ir sočiųjų riebalų, padeda atkurti streso išvargintą odą ir pagerinti jos būklę.

 

Mylėkite savo odą bei skirkite laiko tinkamai jos priežiūros rutinai. Pamatysite – ji jums už tai padėkos.