Kosmetologės patarimai: kaip tinkamai prižiūrėti odą šaltuoju metų sezonu?

Kasmet, atšalus orams pajuntame, kad oda suskeldėja, išsausėja, tad susimąstome ką daryti, kad to išvengti. Žvarbūs vėjai, sausas oras patalpose, nuolatinis karšto vandens naudojimas išsausina odą, todėl ji tampa jautri, suglebusi, ne tokia gyvybinga ir spindinti. Didžiausia problema šaltuoju metų laiku yra itin išsausėjusi, suskeldėjusi veido, rankų, lūpų oda.

 

Ką daryti, kad to išvengtume?

 

Grožio klinikos „MEGAMI“ kosmetologė, Diana Bekasėnė, pataria ką daryti, kad veido ir kūno oda būtų  sveika ir gyvybinga. Odos sausumas vargina tiek sveikus tiek sergančius odos bei kitomis ligomis žmones. Oda gali išsausėti dėl sutrikusios jos epidermio barjerinės funkcijos ar vandens netekimo, tuomet oda būna šiurkšti, nelygi, jaučiamas tempimo pojūtis. Jei atsiranda sausumas, oda parausta, pleiskanoja, ima niežėti. Vėliau prarandamas elastingumas, vientisumas, odoje atsiranda įtrūkimų, kurie gali sukelti uždegimą.

 

Labai svarbu yra teisinga sausos odos priežiūra. Kitu atveju, oda greitai praranda elastingumą, gali pasirodyti pirmosios raukšlelės, išsiplėsti kapiliarai. Sausa oda itin jautriai reaguoja į temperatūros svyravimus, ji linkusi į uždegimus, dažnai gali būti paraudusi. Tiek veido, tiek kūno oda dažnai šaltuoju metu suskirsta, pasidaro šiukšti. Todėl būtina teisingai ją prižiūrėti.

 

Svarbiausia ir pagrindinė taisyklė – nuolatinis veido ir kūno odos drėkinimas.

 

Drėkinamuosius kremus būtina naudoti ir dienos metu, ypač prieš einant į lauką ar planuojant ilgai leisti laiką uždaroje, sausoje patalpoje. Rekomenduotina prieš tepant veido odą kremu naudoti serumus, kurių sudėtyje būtų hialurono rūgšties. Priemones reikėtų rinktis su kosmetologo pagalba, kad būtų teisingai parinkti produktai pagal jūsų odos tipą ir problema. Svarbu pakankamai drėkinti odą ir jokiais būdais nemaitinti jos riebalais, kuriose yra prisotintų riebalinių rūgščių. Sausai odai reikalingos medžiagos, artimos odos epidermio lipidams.

 

Prižiūrėta oda tampa tarsi aksominė.

 

Kosmetines priemones ir procedūras reikia parinkti itin atsargiai. Esant sausai, jautriai odai, geriau nebandyti vis naujų kosmetinių preparatų. Geriausias pasirinkimas – tai kasdienė odos priežiūros programa, kurią sudaryti turėtų švelnus pienelis, tonikas, serumas, drėkinamas kremas ir paakių priežiūros priemonė. Labai svarbu reguliariai atlikti drėkinamąsias procedūras kosmetologo kabinete, kuris parinks būtent jūsų odai tinkamą procedūrą ir patars kokias kosmetikos linijas naudoti. Odos valymo procedūros turi būti itin tausojančios bei jų neturi būti per daug. Nerekomenduojama naudoti odos šveitiklių, tam labiau tinka enzyminis pilingas, kuris padeda pasiekti  norimą rezultatą švelnesniu būdu.

 

Odą būtina saugoti nuo ultravioletinių spindulių, vartojant nedidelį apsauginį faktorių.

 

Atėjus vėsesniems orams, rekomenduojama įsigyti dieninį drėkinamąjį kremą su SPF 15, kad jis saugotų ir drėkintų jūsų odą. Saulės apsaugą galima sustiprinti prieš drėkinamąjį kremą naudojant serumą, kuriame gausu antioksidantų. Esant šaltam laikotarpiui ne ką mažiau svarbu tinkamai prižiūrėti paakių odą. Epidermio sluoksnis aplink akis yra itin plonas, čia oda jautresnė, lyginant su kitomis veido sritimis. Žiemos laikotarpiu gali dažnai ašaroti akys, parausti oda, dėl to, gali greičiau formuotis raukšlės, atsirasti jautrumas. Odai valyti aplink akis rekomenduojama naudoti tik švelnų pienelį, o odos elastingumui atkurti ir palaikyti – drėkinamąjį paakių serumą, kurio sudėtyje būtų hialurono rūgšties.

 

Vazelinui NE!

 

Kad jūsų lūpos būtų lygios ir švelnios, naudokite lūpų balzamą, kuriame nebūtų vazelino. Jeigu priemonės parenkamos tinkamai, jos tikrai padės išvengti lūpų skilinėjimo. Žiemą patariama naudoti natūralių aliejų priemones arba priemones su taukmedžio ar kakavos sviestu.

 

Sausas, šaltas oras daro įtaką visų tipų odai – net ir riebiai. Jei oda labai riebi, galima naudoti kremą arba losjoną, skirtą tik riebiai odai. „Mišrios odos priežiūrai naudokite skirtingus kremus skirtingoms vietoms – lengvą drėkinamąjį kremą T zonai ir riebesnį – skruostams, kurie nuolat išsausėja ir parausta“ – pataria grožio klinikos „MEGAMI“ kosmetologė, Diana Bekasėnė.

 

Prasidėjus atšiaurių orų sezonui būtina atidžiau pasirūpinti savo oda. Nepamirškite kūno odos, svarbu kasdien ją drėkinti, naudoti kremą tiek ryte, tiek vakare ir bent kartą savaitėje pasidaryti švelnią kūno šveitimo procedūrą. Naudokite veido ir kūno kremus, kuriuose būtų gausu drėkinamųjų ingredientų bei antioksidantų, taip oda kur kas ilgiau išliks jauna, švelni ir graži.