Išmanūs patarimai studijoms nuotoliniu būdu

Mokymasis iš namų atvėrė neribotas galimybes ir, žinoma, atnešė dar daugiau iššūkių. Svarbiausia užduotis – atrasti naujų būdų susikoncentruoti ir efektyviai pasiruošti artėjantiems egzaminams. Pasitelkus vos keletą išmanių sprendimų mokytis bus paprasčiau.

 

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi septyniais būdais, kurie padės sėkmingai mokytis ir laikyti egzaminus nuotoliniu būdu.

 

1. Planuokite savo laiką.

 

Užduočių, rašto darbų ir egzaminų gausybėje jums gali padėti elektroniniai planuokliai. Rekomenduojame išbandyti nemokamą „Google Keep“ įrankį. Tai skaitmeninė užrašų knygutė, kuri leidžia greitai sukurti užrašus ir vėliau pasiekti juos „Google“ debesyje iš bet kurio kito įrenginio. Darbų sąrašams čia galima sukurti priminimus, o patį tekstą įmanoma padiktuoti balsu – programa atpažins žodžius ir juos užrašys.

 

Naudingas bus ir nemokamas „My Study Life“ sprendimas. Šis išmanus kalendorius padės susidėlioti paskaitų, užduočių, atsiskaitymų ir egzaminų tvarkaraštį. Įrankiu naudotis paprasta – tiesiog sukelkite savo projektus, nustatykite priminimus ar sukurkite darbų sąrašą. Taip visus savo studijų planus galėsite organizuoti ir peržiūrėti vienoje vietoje.

 

2. Mokykitės produktyviai. 

 

Nusprendus kelias valandas pasimokyti ar padirbėti prie tam tikrų užduočių, svarbu nesiblaškyti ir dirbti nepertraukiamai. Petraukėles reikėtų daryti tik tam skirtu laiku. Tiksliai nustatydami kiek laiko skirsite užduočiai, ir kiek poilsiui, išvengsite darbų atidėliojimo ir dirbsite ar mokysitės daug efektyviau.

 

Populiariai „Pomodoro“ produktyvumo technikai yra skirta daug įvairių programėlių ir platformų. „Android“ naudotojams rekomenduojame išbandyti ypač funkcionalią „Brain Focus Productivity Timer“ aplikaciją, o „iPhone“ naudotojams – Lietuvoje sukurtą „Pomodone“ programą. Tokį įrankį taip pat galite patogiai įsijungti naršyklėje, pavyzdžiui, pomodor.app/timer arba marinaratimer.com.

 

3. Susikaupkite. 

 

Kartais susikaupti ruošiant namų darbus ar rengiantis egzaminui yra tikras iššūkis. Sprendimas – izoliuoti išorės trukdžius natūraliais gamtos garsais, kurie padeda susikoncentruoti. „White Noise Generator“ („Android“ naudotojams) arba „White Noise“ („iPhone“ naudotojams) sprendimai būtent tai ir atlieka – generuoja baltąjį triukšmą. Tai yra gerai žinomas akustinis fenomenas, kai skirtingų dažnių garsai susilieja į harmoningą visumą ir yra girdimi tuo pačiu intensyvumu.

 

Lapų šlamesys, upės vandens čiurlenimas, į stiklą beldžiantis lietus ar susilieję foniniai garsai jaukioje kavinėje yra puikūs baltojo triukšmo pavyzdžiai. Moksliškai įrodyta, kad klausantis baltojo triukšmo yra stimuliuojamos tos smegenų dalys, kurios atsakingos už dėmesį ir koncentraciją. Tokio tipo grojaraščių galite rasti ir „Youtube“ ar „Spotify“ muzikos platformose.

 

4. Pasinaudokite „Google Mokslinčiaus“ įrankiu. 

 

Kiekvienam studentui rengiančiam mokslo darbą pravers specializuota „Google Mokslinčiaus“ (angl. Google Scholar) sistema mokslinės informacijos paieškai. Joje galima lengvai rasti recenzuotus mokslo darbus, disertacijas, knygas, santraukas ir kitą mokslinę literatūrą įvairiose mokslinių tyrimų srityse. Pirmame paieškos sistemos puslapyje bus rodomi daugiausiai cituojami dokumentai.

 

Tam, kad mokslinių dokumentų paieška visuomet būtų po ranka, į savo „Google Chrome“ naršyklę galite įsidiegti „Google“ mokslinčiaus mygtuką. Šis plėtinys bus naudingas kaskart prireikus svarių mokslinių šaltinių savo rašto ir studijų darbams.

 

5. Efektyviai bendradarbiaukite su kitais studentais.

 

Net ir tęsiant studijas iš namų labai svarbus išlieka komandinis darbas ir bendravimas su savo studijų draugais. Grupines užduotis pradėkite nuo platformos bendradarbiavimui pasirinkimo. Svarbu, kad ji turėtų bendrai prieinamą „debesį“, kuriame galėtumėte kurti ir redaguoti dokumentus kartu su kitais grupės nariais.

 

Tokį nemokamą paslaugų paketą siūlo „Google Workspace“. „Google Drive“ debesyje susikurkite darbo aplanką, kuriame visi grupės nariai galės kurti ir redaguoti bendrus „Google Docs“, „Google Slides“ ar kitus dokumentus. Dizaino darbams pravartu išbandyti įrankį „Canva“ – čia taip pat vienu metu visi komandos nariai gali redaguoti bendrus dokumentus.

 

Prieš pradėdami grupinį mokslo darbą, susidarykite aiškų veiksmų planą ir pasiskirstykite atsakomybėmis. Komandinis darbas atliekamas greičiau ir efektyviau, kai kiekvienas narys turi jam priskirtas tikslias užduotis. Taip pat rekomeduojama reguliariai organizuoti bendras vaizdo konferencijas ir aptarti atliktus darbus „Zoom“, „Google Hangouts“, „Skype“ ar kitais pasirinktais vaizdo transliavimo sprendimais.

 

6. Nepamirškite matematikos.

 

 Jei studijose jums prireikia matematikos žinių ar norite prisiminti svarbiausias matematines formules, padėti gali puikiai vertinamas „Mathway“ įrankis. Jis įveiks viską – nuo paprastosios algebros ir aritmetikos iki trigonometrijos, integralinių ir diferencialinių skaičiavimų. Jums tereikia įrašyti turimus užduoties duomenis arba juos nufotografuoti, o aplikacija pateiks atsakymą. Užsisakę mokamą programėlės versiją, kartu su atsakymais gausite ir išsamius paaiškinimus, kurie padės geriau išanalizuoti ir suprasti užduotį.

 

Taip pat galite išbandyti šiek tiek paprastesnę, bet ne mažiau naudingą „Photomath“ programėlę. Čia galėsite pasirinkti norimą sprendimo būdą, sprendinius peržiūrėti žingsnis po žingsnio principu ir spręsti net ir kompleksinius matematinius uždavinius. Aplikacija yra visiškai nemokama. Be to, veikia net ir be interneto ryšio.

 

7. Mokytis turi būti įdomu.

 

Įsigilinti į paskaitų medžiagą ir pasiruošti testui galite ir žaidimo forma. Nemokamas studijų įrankis „Quizlet“ siūlo mokytis specialių mokymosi kortelių principu. Toks metodas padeda gerai įsiminti reikalingą informaciją ir yra smagus būdas pasitikrinti savo žinias.

 

Šiuo sprendimu jau naudojasi daugiau nei 50 mln. studentų visame pasaulyje. Čia galima pasinaudoti jau sukurtomis studijų kortelėmis įvairiomis temomis arba sukurti savo korteles. Taip pat galėsite lavinti savo atmintį, atlikti bandomuosius testus ar pasidalinti kortelėmis su studijų draugais.