Dizainerė Toma Jankauskaitė pristato suknelių kolekciją

Dizainerė Toma Jankauskaitė pristato naują šaltojo sezono kolekciją „AW‘20“. Trylika suknelių modelių, pavadintų lietuviškais moterų vardais, akį traukia smulkiais gėlių raštais, langeliais. „Studio Toma“ rudens-žiemos kolekcijoje vyrauja žemiškų atspalvių paletė ir klasika tapusios juoda, balta, raudona.

 

 

Dizainerės vizitine kortele tapę laisvi siluetai, raukiniai lengvai pritaikomi kone kiekvienai figūrai, o nepretenzingi, patogūs, lengvai prižiūrimi modeliai aktualūs ne vieną sezoną, tinkami tiek šventėms, tiek atostogoms, tiek kasdienai. „Kurdama naujas sukneles tikslingai ieškau margų, raštuotų audinių. Man jie patinka labiausiai, traukia akį, todėl ilgainiui natūraliai tapo mūsų išskirtinumu. Gėlių raštai – neatsiejami nuo mano kūrybos, o langeliai – idealus pasirinkimas šaltuoju sezonu“, – pasakoja T. Jankauskaitė.

 

 

Naujos kolekcijos koloritas ir modelių pavadinimų idėja – neatsitiktiniai. Pasak dizainerės, kai praktiškai negalime keliauti svetur, kai dalis artimųjų ir draugų – labai toli, natūraliai atsigręžiame į save ir atrandame, ką gražaus turime aplink.

 

 

„Kolekcijoje nugulė mūsų kraštovaizdžiui artimos spalvos, o kiekviena suknelė buvo pakrikštyta daugybę metų skaičiuojančiais moteriškais vardais: Ona, Medeina, Gabija, Milda, Vaiva ir kt. Jau įprasta, kad dalis kolekcijos pasklinda ir po užsienio šalis, ypatingai – prieš didžiąsias žiemos šventes. Šįkart kiekviena iškeliaujanti suknelė su savimi išsineš ir subtilią užuominą apie Lietuvą – ypatingą vardą. Dalis jų priklauso senovės lietuvių deivėms. Tikiu, kad kone kiekvienas vardas kažkam asocijuojasi su mama, močiute ar drauge“, – sako ji.

 

 

Nors šie metai negailėjo iššūkių verslui, T. Jankauskaitė įžvelgia ir pozityvią pusę: „Per karantiną išmokome būti itin lankstūs, perstygavome procesus. Buvo įprasta dirbti ir klientes priimti studijoje, o dabar vis daugiau pirkėjų atranda malonumą ir patogumą pirkti internetu. Aktyviai konsultuojame, padedame parinkti dydį, modelį, spalvą, patariame, kokius derinius galima susikurti. Džiaugiamės, nes klientės vertina asmenišką bendravimą internetu, matome, koks svarbus grįžtamasis ryšys.“

 

 

Dizainerė džiaugiasi, kad per ilgus kūrybos metus yra susiformavusi patikima, bendram tikslui atsidavusi komanda, o visos suknelės yra siuvamos nedideliais kiekiais Vilniuje įkurtose mažose siuvyklose, audiniai atrenkami iš Lietuvos tiekėjų.

 

„Asmeniškai bendrauju su siuvėjomis ir tiekėjais, medžiagas ir modelius tikrinu, testuoju pati. Žinau iš kur atkeliauja audiniai, žinau, kurie ne tik gražiai atrodys, bet ir bus patikimi, lengvai prižiūrimi, praktiški ir tarnaus ne vieną sezoną“, – pasakoja T. Jankauskaitė.

 

 

„Siuvame mažus kiekius suknelių, tokiu būdu išvengdami audinių likučių ir papildomos taršos. Šiemet į situaciją pažvelgėme kūrybiškai ir panaudoję praėjusių sezonų audinių skiautes sukūrėme limituotą apykaklių kolekciją. Šis aksesuaras tiesiog graibstomas stilingų merginų. Tai ir puiki dovana, ieškantiems kažko nedidelio, originalaus, lengvai pritaikomo kasdienėje aprangoje“, – tęsia dizainerė.

 

Panašu, kad šias žiemos šventes leisime namuose ar nedideliuose šeimos susibūrimuose, tačiau T. Jankauskaitė sako, jog tai ne priežastis nesipuošti. „Kad ir kur sutiktume Kūčias, Kalėdas ar Naujuosius metus, raginu jaustis ir atrodyti ypatingai. Juk ir namuose, apsupti pačių artimiausių, kurie mus įpratę matyti visokius, galime atrodyti puošniai, susikurti pakilią nuotaiką ir įsiamžinti šventiškose nuotraukose“, – mano kūrėja.