Rudens-žiemos interjero dizaino tendencijos: į namus žengia močiutės stiliaus prabanga

Stebimos tendencijos, kad intymi namų erdvė kinta, prisitaikydama prie pasikeitusio gyvenimo ritmo. Neapibrėžtumo kupinas laikotarpis pakeitė santykį su namais, paryškindamas takoskyrą tarp darbo ir rekreacijos erdvių. Dizainas visais laikais atliepdavo socialinį gyvenimą, todėl pokyčiai jame pasiekė ir mūsų namus. Močiutės stiliaus prabanga, pliušinio meškiuko audinys, mėnulio efektas, visa tai ir daugiau galima išvysti 2020 m. rudens ir žiemos interjero dizaino tendencijose.

 

Šio rudens ir žiemos interjero dizaino tendencijas iš skaitmeninėje erdvėje vykstančios parodos Maison&Objet apžvelgia Namų idėjų centro NIC atstovas Nerijus Urbonavičius.

 

Ilgą laiką dizaino tendencijose buvo galima stebėti sprendimus skirtus vientisos erdvės išpildymui, kurioje šiais metais ryškėja nauji kontūrai. Jau dabar stebimas augantis poreikis privačioms erdvėms, kurios būtų pritaikytos skirtingam ritmui: poilsiui, darbui ar rekreacijai.

 

Erdvės užsiveria

 

Šiuo metu stebime transformacijas žmonių socialiniame gyvenime, mąstysenoje, poreikiuose. “Jau įprastomis tapusios vientisos namų erdvės tampa vis mažiau patogios. Karantino metu daugelis pastebėjo, kad gyvenimas sukoncentruotas bendroje erdvėje sukelia daug iššūkių”, pasakojo N. Urbonavičius, pažymėdamas, kad erdvių atskyrimas bus viena iš vyraujančių ateinančio laikotarpio tendencijų. Pasak specialisto perplanuoti erdves galima ne tik su stacionariais erdvių atskyrimo sprendimais, tokiais kaip atskiri, izoliuoti kambariai, tačiau galimi ir kitokie sprendiniai, pavyzdžiui transformuojamos erdvės, lydinčios daugiafunkcinių baldų tendencijas.

 

 

Spalvos atsiveria

 

Šių metų spalvos savo kontūrus įgavo atliepdamos į žmogaus poreikį balansui, kurį sudaro atsitraukimas, puoselėjimas ir persikrovimas.

 

Atsitraukimo spalvos puoselėja tradicijas, sentimentus. Tačiau kartu tai ir spalvos kalbančios apie atsinaujinimą ir augimą. Atsitraukimą perteikia šiltai balti ir švelniai mėlyni bei rudi atspalviai sukuriantys švelnios prabangos dvelksmą. Čia randama ir vintažo įkvėptų atspalvių: burgundiškas ir sodriai mėlynas. Nostalgijos apraiškos atsispindi natūralios medienos, keramikos ir modernaus utilitarizmo formos dekoro dirbiniuose.

 

Puoselėjančios spalvos kalba apie dėkingumą natūraliam grožiui ir vis labiau kamuojančio skaitmeninio nuovargio amortizavimą. Atrandama švelniais, neutraliais atspalviais, tokiais kaip švelnus alyvuogių ir ochros. Šiomis spalvomis verta pažymėti tas vietas, kuriose norima atitrūkti nuo kasdieninio triukšmo ir atrasti buvimo esamoje akimirkoje džiaugsmą. Spalvinė gama dera su neapdorotomis tekstūromis ir matinėmis dangomis.

 

Persikrovimas šiais metais įkvėpimą semia iš 70-ųjų. Spalvų gama – optimistinė. Tai puokštė mėlynų, žalių ir tonizuojančios raudonos atspalvių, derinamų su baltomis ir neutraliomis spalvomis. Dera su eklektiškais baldais ir dygsniuotais audiniais.

 

 

Pokyčius įsileiskime saugiai

 

Pokytį galima pradėti pamažu. Pirmiausiai naujovės įvedamos pavienėse namų erdvėse. Raiškiau nudažyti galima ir vieną miegamojo ar darbo kambario sieną arba ryškią spalvą įvesti į prieškambarį. „Su pokyčiais apsiprasti galima ir nuosaikiai. Judant lėtai svarbu pajausti ar naujovė teikia džiaugsmą“, – patarė Nerijus Urbonavičius, pridurdamas, kad daugelis šių metų spalvų puikiai dera ne tik interjeruose, bet ir eksterjeruose.

 

N. Urbonavičius priminė, kad nebūtina ir netgi nerekomenduojama vienos ryškios spalvos naudoti visoje namų erdvėje, o pradėti eksperimentuoti su spalvomis galima nuo vienos erdvės, tapsiančios atradimų kampu. “Saugiausia tai įgyvendinti erdvėse, kurios yra paslėptos nuo svetimų akių, pavyzdžiui miegamajame. Bandymų metu pasisėmus įkvėpimo galima persikelti ir į kitas erdves, kiekvienam kambariui sukuriant skirtingas nuotaikas: įkvėpimui, nusiraminimui, produktyvumui ir pan.”, patarė Namų idėjų centro NIC atstovas.

 

 

Prabanga ir Močiutės stiliaus prabanga

 

Prabangos mėgėjai šį rudenį atokvėpį ras tamsesnėse spalvose ir tankesniuose audiniuose. “Kuriant prabangos aurą nebūtina persistengti. Namuose galima įkomponuoti vieną ar kelis išraiškingus baldus ar audinius”, – patarė N. Urbonavičius. Šio sezono prabangos spalvos brangakmenių tonai: žalsvai mėlynas, bordo ar deginto apelsino. Stilių išbaigia metaliniai aksesuarai, velvetiniai minkšti paviršiai.

 

Viena netikėčiausių šių metų tendencijų , stilius įvardinamas kaip Močiutės stiliaus prabanga.  Interjero elementai su kuriais susidurdavome lankydami savo senelius, į namus grįžta naujomis formomis. Tai – gėlių raštai , nostalgiją iššaukiantis retro stilius. Svarbiausia – tam nebūtinos didelės pertvarkos. Stilistika glūdi senove dvelkiančiose detalėse, kurias galima atrasti ir patiems. Namus gali papuošti ir vienas ar keli šio stiliaus elementai.

 

Kelionės namuose

 

Kelionių entuziastams, aistrą apimančią atrandant naujus dalykus galima įamžinti ir namuose. Pavienėse namų vietose galima priderinti įvarius kelionių motyvus. Tai gali būti sėdimųjų baldų apmušalai su gyvūnų motyvais, įvairių kultūrų keramikos dirbiniai ar apšvietimo sprendiniai.

 

Jau kuris laikas savo populiarumą išlaiko klasikinis užmiesčio stilius. Šiais metais užmiesčio stilius įgauna šalavijo žalumo bei žemės atspalvius. Šios spalvos puikiai dera su medienos masyvu bei kitomis natūraliomis medžiagomis.

 

Pliušinio meškiuko audinys

 

Šiais metais savo gerbėjų gretas papildė audinys – Boucle, kitaip dar vadinamas pliušinių meškiukų audiniu. Tai tekstilė kuri į namus įneša minkštumo, purumo jausmą. Šį audinį jau galima rasti pleduose, foteliuose ar sofose.

 

Mėnulio efektas

 

Žmonijos žvilgsnis vis dažniau nukrypsta į kosmosą. O kas mus domina, tas netikėčiausiomis formomis randa kelią ne tik į mūsų protus, tačiau ir į namus. “Aukso ar sidabro dulkių metalinio atspalvio dažai užtepti ant mėlyno paviršiaus. Minimalistiniai žvaigždžių potėpiai. Tamsūs velveto audiniai. Visa tai sukuria rafinuotą naktinę atmosferą „, – pasakojo N. Urbonavičius. Gilūs vidurnakčio atspalviai ar daiktai su metalo motyvais savo vietą gali atrasti įvairiose gyvenamosiose erdvėse.