Tyrimas: net 4 iš 10 lietuvių karantino metu pradėjo tvarkytis dažniau

Dabar, kai namuose praleidžiame tiek daug laiko, jie užsiteršia daug greičiau, nes didžioji dalis susidarančių dulkių ir kitų nešvarumų yra pačių žmonių paliekami pėdsakai. „Samsung“ produktų ekspertas Vytautas Jurgaitis sako, kad bendrovės atlikta apklausa parodė, jog net 42 proc. žmonių, prasidėjus pandemijai, būstą ėmė tvarkyti dažniau, o net 4 iš 5 vartotojų, tvarkydamiesi naudoja dulkių siurblį.

 

Lietuvių tvarkymosi įpročiai – dauguma apklaustųjų save laiko tvarkingais

 

Eksperto tikinimu, 79 proc. apklausoje dalyvavusių žmonių save laiko tvarkingais žmonėmis. Tą liudija ir jų tvarkymosi įpročiai – 69 proc. apklaustųjų dulkių siurbliu naudojasi kiekvieną savaitę, o 73 proc. – bent kartą per mėnesį. V. Jurgaitis sako, kad namų švarą užtikrinti padeda ne tik tvarkymosi periodiškumas, tačiau ir tai, koks dulkių siurblys yra naudojamas.

 

„Apklausos metu išaiškėjo, kad daugiausiai vartotojų, net 53 proc., naudojasi dulkių siurbliu su talpykla. 17 proc. apklaustųjų teigė, kad namų tvarkymui renkasi elektrinę šluotą. Būtent šie buitiniai prietaisai išsiskiria savo universalumu – tokie siurbliai, kaip „Samsung JET“ elektrinės šluotos turi keletą skirtingų antgalių, kurie yra pritaikyti įvairiems paviršiams – kietoms grindims, kilimams, minkštiems baldams ar net grindų plovimui“, – tikina V. Jurgaitis.

 

Eksperto nuomone, elektrinė šluota praverčia ir palaikant švarą rečiau valomose vietose. Dažnai lubų kampuose atsiranda voratinkliai, ant kurių nusėda dulkės. Įprastais siurbliais lubas pasiekti gali būti sudėtinga, todėl sunkiai pasiekiamų vietų švarinimui itin praverčia lengvas belaidis dulkių siurblys, kurio siurbimo vamzdį, esant poreikiui, galima prailginti. Dulkės neretai nugula ir ant užuolaidų – jų valymui reikėtų rinktis specialius antgalius su mažais šereliais, kurie nešvarumus iš lengvai pažeidžiamų audinių pašalins švelniai.

 

 

Vartotojų susirūpinimas žalinga namų aplinka – didžiulis

 

V. Jurgaitis įsitikinęs, kad valyti namus būtina ne tik dėl estetinio būsto vaizdo, tačiau ir dėl sveikatos. „Samsung“ atliktos apklausos metu išaiškėjo, kad net 94 proc. apklaustųjų žino, kokį poveikį sveikatai daro žalinga namų aplinka, o 64 proc. atsakiusiųjų teigė esą įsigilinę į dulkių siurblių filtravimo sistemų pranašumus. Nesirūpinant dulkių, pelėsių ir kitų alergenų šalinimu, galima itin pakenkti astmą ir įvairias alergijas turinčių žmonių sveikatai. Nešvarumai gali iššaukti kosulio priepuolius, slogą, apsunkinti kvėpavimą, versti ašaroti akis.

 

„Viena iš dažniausiai pasitaikančių alergijų – augintiniams. Dažnai galvojama, kad nenorimą reakciją kelia vien gyvūnų kailis, tačiau tai yra netiesa. Pagrindiniu alergenu laikomas augintinių baltymas, kuris, kartu su plaukeliais ar negyvomis jų odos ląstelėmis, pasklinda po namus. Dėl šios priežasties būtina užtikrinti, kad valant būstą į aplinką nebus grąžinamos net mažiausios alergenų dalelės. Tokią apsaugą gali užtikrinti dulkių siurbliai, turintys HEPA filtrų sistemą, kuri sulaiko ir menkiausias mikrodulkes bei alergijų sukėlėjus. Net 82 proc. žmonių, įsigydami dulkių siurblį, prioritetą teikia tam, kad buitinis prietaisas turėtų dulkių išmetimą blokuojančią filtrų sistemą“, – sako „Samsung“ produktų žinovas.

 

Nuolatinis rūpinimasis namų švara gali padėti apsisaugoti ir nuo įvairių gyvių, kurių, iš pirmo žvilgsnio, namuose galime ir nepastebėti. Plika akimi nematomos dulkių erkutės, gyvenančios lovose, minta negyvomis odos ląstelėmis, todėl rekomenduojama nuolat siurbti čiužinį ir nepalikti joms maisto. Plyšiuose, sunkiai prieinamose vietose ar kilimuose mėgsta apsigyventi blakės ir kandys, todėl nuolatinis šių vietų valymas sumažins šansus, kad namuose sulauksite nelauktų svečių.