Virtuvės spalvos, keliančios įkvėpimą gaminti

Interjere naudojamos spalvos neretai nulemia ir tai, kaip mes jaučiamės viename ar kitame kambaryje, todėl prieš pradedant įrenginėti patalpas, visuomet verta pagalvoti, kokią emociją norime sukurti. Virtuvėje tokios gudrybės praverčia ypatingai: pasitelkę tam tikrus tonus, galime susigrąžinti (ar padidinti) norą gaminti bei pasirūpinti, kad užėjus į šį kambarį, niekam nepritrūktų apetito. Kokios spalvos padės visa tai padaryti?

 

Geltona.

 

Šie atspalviai kelia nuotaiką, skatina džiugias emocijas ir norą bendrauti – tikriausiai sutiksite, jog būtent tokioje būsenoje gimsta patys skaniausi kulinariniai šedevrai. Net jei buvo įtempta diena, ilgiau pabuvus tokioje patalpoje, netrukus sugrįš ir apetitas. Jeigu neplanuojate mesti svorio, tačiau manote, kad Jums ar namiškiams pernelyg dažnai pritrūksta energijos ir optimizmo, geltonos plytelės bus vienas geriausių pasirinkimų!

 

 

Žalia.

 

Ar kada atkreipėte dėmesį, jog didžioji dalis sveikiausių vaisių ir daržovių yra žalios spalvos? Būtent dėl to manoma, kad šie atspalviai skatina sveikatingumą – jei jais papuošite savo virtuvę, dažniau kils noras pasiimti sveiką užkandį. Be to, žali atspalviai padeda atsipalaiduoti, tačiau tuo pačiu skatina darbingumą, tad galite būti ramūs – energijos vakarienės gamybai tikrai nepristings. Vienintelis iššūkis gali būti šios spalvos priderinimas bendrame interjere, tačiau jeigu naudosite žalius atspalvius ne kaip pagrindinę, o kaip akcentuojančią apdailą, bet kokių nesklandumų pavyks išvengti – tam ypač tiks žalios plytelės.

 

 

Raudona.

 

Jei interjere nevengiate ryškių spalvų, galite būti tikri – pasirinkę raudonus atspalvius, energijos maisto gaminimui niekuomet nepritrūksite. Tiesa, panašiai kaip ir žalia, ši spalva taip pat privers dažniau pagalvoti apie maistą, tad jeigu jau kurį laiką svajojate sulieknėti, raudonas virtuvės plyteles naudokite kaip akcentą. Jos ypač tiks tose vietose, kur maistą dar tik pradedate gaminti.

 

Balta.

 

Šie atspalviai pirmiausiai siejasi su švara ir tvarka – ne paslaptis, jog sterilioje aplinkoje noras gaminti kyla kur kas dažniau. Visgi, tai ne vienintelė priežastis, kodėl ši spalva puikiai tinka virtuvės sienoms – teigiama, kad tokioje šviesioje aplinkoje maistas atrodo nekaltas ir nekaloringas, todėl neretai persistengiame jį ragaudami. Panaši situacija ir su šviesiais maisto produktais: jei atkreiptumėte dėmesį, pastebėtumėte, jog tokie patiekalai „susivalgo“ kur kas greičiau.

 

 

Oranžinė.

 

Ši spalva veikia panašiai kaip ir geltona, tačiau jos poveikis kiek drastiškesnis – labai tikėtina, kad tokioje aplinkoje ne tik noriai užkandžiausite, bet ir pasijusite ypatingai alkani. Visgi, maisto gamybos procesas klostysis itin sklandžiai, kadangi oranžiniai atspalviai padės atsipalaiduoti ir netgi greičiau priimti sprendimus. Norintiems, kad ši spalva atrodytų elegantiškiau ir subtiliau, siūloma ją derinti su tokį įspūdį sukurti galinčiais paviršiais – tam ypač tiks medžio imitacijos plytelės ar metaliniai akcentai.

 

Smėlinė.

 

Tai – itin neutrali, tačiau tuo pačiu jaukumu ir šiluma alsuojanti spalva, kuri nuteiks raminančiai bei padės geriau susikaupti gaminant pačius gardžiausius patiekalus. Be to, ji nekels nei alkio, nei apetito – jei mėgstate gaminti, tačiau nenorite persivalgyti, reikėtų rinktis būtent tokios spalvos plyteles. Gausų tiek šių, tiek kitų atspalvių plytelių pasirinkimą rasite Apdailosnamai.lt parduotuvėje.

 

Rinkdamiesi virtuvės spalvas, atsižvelkite ir į kitus šioje patalpoje esančius baldus bei įrenginius ir pagalvokite, kokie atspalviai jaukiai leidžia jaustis Jums. Svarbiausia, kad patys šiame kambaryje jaustumėtės gerai – pakili nuotaika yra būtinas bet kurio patiekalo ingredientas!