Kaip nėštumas mane pakeitė?

Nors mano nėštumas dar nesibaigė ir tik eina į pabaigą, galiu drąsiai sakyti, kad jis mane labai pakeitė. Nors neturėjau jokių blogų pojūčių nėštumo pradžioje, kaip pykinimas ar maisto netoleravimas, tačiau vos tik sužinojus, kad laukiuosi pradėjau keistis. Dalykai, kurie anksčiau atrodė itin svarbūs (tokie, kaip karjera) nebebuvo tokie, pats darbas, nors ir mylimas, tačiau nebeteikė tiek džiaugsmo. Visą laiką norėjosi skirti ramybei, atsipalaidavimui, informacijos apie nėštumą ir vaikų auginimą kaupimui.

 

Pagrindiniai dalykai, kuriuos pastebėjau pasikeitus:

 

1.  Santykiai šeimoje.

 

Kadangi nėštumas buvo planuotas, sužinoję, kad laukiam vaikelio labai apsidžiaugėme. Tai buvo geriausia dovana mano gimtadienio proga. Tuo metu pradėjau galvoti apie tai, kaip aš myliu savo vyrą, kaip laukiu, kol mūsų šeimą papildys naujas šeimos narys. Norėjosi (ir norisi) kuo daugiau laiko praleisti su savo vyru, su artimaisiais. Rodos, kad nieko daugiau nebereikia, tik savo mylinčios ir mylimos šeimos. Aplankė vidinis jausmas, kad viskas vyksta taip laiku ir vietoje. (Nebesvarbu tapo karjeros laiptai ir aukštumos, didžiulis namas ir antras automobilis.)

 

2. Plastikas

 

Nors dabar gėda pripažinti, tačiau aplinkosauga ir rūšiavimu susirūpinau būtent nėštumo metu. Anksčiau rūšiuodavau tik darbe, nes ten buvo suteiktos visos sąlygos tai daryti: atskiros šiukšliadėžės ir pan. Rūšiuoti namie visada „trukdė“ vietos nebuvimas. Rūšiuodavom tik plastiko butelius (nes už juos susimokam). Labiausiai rūšiuoju plastiką, tačiau netrukus prisidėjo ir stiklas, ir popierius. Dabar tai jau tapo įpročiu ne tik man, bet ir vyrui.

 

Pastebėjau tai, kad plastiko sukaupiam labai daug! Vau, nesitikėjau. Jei anksčiau mesdavom šiukšles į vieną maišą, jas išnešti reikdavo kas 2-3 dienas. Dabar šiukšles nešam galbūt kartą į savaitę? Didžioji šiukšlių dalis ir būdavo PLASTIKAS! Tik dabar supratau, kiek daug jo aplink mus.

 

3. Ekologiški produktai

 

Galbūt tai yra susiję su vadinamuoju „lizdo sukimo“ sindromu, nors jis, kiek teko girdėti, atsiranda pačioje nėštumo pabaigoje ir susijęs su namų tvarkymųsi, bet aš dabar pradėjau labai rūpintis ne tik gamtoje esančiomis šiukšlėmis ir plastiku, o ir ekologiškais produktais. Jaučiu, kaip svarbu, kad buitinėje chemijoje ir skalbimo priemonėse nebebūtų jokių alergijas galinčių sukelti kvapiklių, nes tuoj į mūsų namus atkeliaus mažytis gyventojas.

 

Didžioji dauguma dabar mano perkamų drabužių yra iš perdirbtų medžiagų, o buitinė chemija – ekologiška. Itin pamėgau Attitude produktus, kuriuos įsigijau iš el-bioteka.lt parduotuvės.

Šiuo metu naudoju indų ploviklį Attitude Eco-Friendly Diswashing liquid tai yra ekologiškas ir aplinkai draugiškas produktas. Sertifikuota EcoLogo®. Tinka veganams.

 

Taip pat, kadangi jau pradėjau skalbti vaikiškus drabužėlius ir krautis lagaminą į ligoninę, taip pat džiaugiuosi nauju atradimu: „Attitude Eco-Friendly Laundry Detergent Wildflower“ skystuoju skalbikliu. Jokio aitraus kvapo po skalbimo, viskas tiesiog dvelkia natūralumu 🙂 Ką dar labai noriu paminėti, tai kad, šis produktas yra be fosfatų, baliklių, fermentų. Biologiškai skaidus! (Vau!)

Nėštumas ir karantinas išmokė mane rinktis prekes internetu, kol kas esu patenkinta visais pirkiniais, todėl metas naikinti mitus apie apsipirkimą internete 🙂