Knygos prieš filmus – kas geriau?

Šiame straipsnyje, turbūt, neverta kalbėti apie Harį Poterį, Žiedų Valdovą ir Bridžitos Džouns dienoraštį… Visi tikrai gerai žinote ir tuos filmus, ir tas knygas. O jei neskaitėte ar nežiūrėjote – būtinai tai padarykite. Šį kartą kalbėsiu apie knygas virtusias filmais ar serialais.  Ką daryti pirmiausia: skaityti knygą ar žiūrėti filmą? Mano nuomone, smagiau pirmiausiai perskaityti knygą (įsijungia fantazija, įsivaizduoji herojus ir sutapatini su jau pažįstamais žmonėmis). Tačiau gerą knygą „pažiūrėti“ smagu ir kitomis akimis – pastatytais filmais ar serialo serijomis.

 

Jums patiems teks pasirinkti ką daryti pirmiausia ir kas geriau – knyga ar filmas. O dabar susipažinkite su sąrašu:

 

DRUGELIS 

Knyga:

 

Tikra istorija paremtas autobiografinis romanas, kuris sudomins „Šantaramo“ gerbėjus.

 

1931 m. spalio 26 d. Prancūzijos Aukščiausiasis teismas pripažino paryžietį vagį Henrį Charrière`ą kaltu dėl sutenerio nužudymo. Teismo sprendimas buvo negailestingas – katorgos darbai iki gyvos galvos, bausmę atliekant Velnio salos kalėjime, Prancūzijos Gvianoje, kur dėl nepakeliamo darbo, alkio ir blogų gyvenimo sąlygų bent  50 tūkstančių kalinių mirė nesulaukę laisvės dienos.
Tačiau H. Charrière`as nesirengė mirti. Dėl krūtinę puošusios tatuiruotės „Drugelio“ pravardę turėjęs vyras nuo pirmos įkalinimo dienos pradėjo ruoštis pabėgimui. Jo nepalaužė nesėkmės, žiaurios bausmės, ilgi vienutėje praleisti metai. Galiausiai jis rado kelią į laisvę, o jo atsiminimuose vaizdingai aprašyta kova dėl laisvės tapo žmogaus valios, užsispyrimo ir atkaklumo simboliu.

 

Knygų Klubo skaitytojų vertinimas: 4,5 iš 5

 

Įdomu tai, kad filmas pagal šią knygą pastatytas net du kartus: 1973 ir 2017 metais!

 

Filmas:

Oficialus filmo plakatas

 

IMDB: 7,2/10

Metai: 2017

Žanras: drama, mistinis, kriminalinis

Anonsinis filmukas: https://www.youtube.com/watch?v=xqj7XOv9mC8

 


 

Dagilis

 

Knyga:

 

 

Trylikametis niujorkietis Teo Dekeris stebuklingai išgyvena katastrofą, kuri pasiglemžė jo mamą. Tėvo paliktą paauglį į savo namus priima turtinga jo draugo šeima. Nesavas naujuosiuose namuose, trikdomas bendramokslių, nežinančių, kaip su juo bendrauti, o užvis labiausiai kamuojamas begalinio mamos ilgesio, Teo ištikimai saugo vienintelį ją primenantį daiktą: nediduką paslaptingą paveikslą, kuris galiausiai įtraukia jaunuolį į turtingą ir uždarą meno mylėtojų bendruomenę.

 

Suaugęs Teo mikliai sukasi turčių salonuose ir dulkėtuose antikvariato, kuriame dirba, labirintuose. Vienišas, įsimylėjęs ir – pavojingų įvykių sūkuryje…

 

2013 m. dienos šviesą išvydęs „Dagilis“ iš karto sulaukė išskirtinio literatūros kritikų ir skaitytojų dėmesio. „Amazon” šį romaną pripažino absoliučiai geriausia metų knyga, o 2014 m. autorė buvo apdovanota prestižine Pulitzerio premija.

Daugialypiame, nežabota energija pulsuojančiame romane autorė įtaigiai ir suprantamai kalba apie meilę ir nusivylimą, jaunatvišką maištą, kovą dėl išlikimo, žmogiškos laimės paieškas bei ryžtą pasipriešinti gniuždantiems likimo kirčiams.

 

Knygų Klubo skaitytojų vertinimas: 4,5 iš 5

 

Filmas:

 

Oficialus filmo plakatas

IMDB: 6,3/10

Metai: 2019

Žanras: drama

Anonsinis filmukas: https://www.youtube.com/watch?v=IcG06hZooHM

 


 

Saulėlydis

 

Knyga:

 

 

Tai nepaprastai įtraukianti, antgamtiška meilės istorija, kupina stulbinamų netikėtumų, kvapą gniaužiančių posūkių ir mirtinų pavojų. Ji nepalieka abejingų. Yra ir daugiau pasakojimo dalių: „Brėkštanti aušra“, „Užtemimas“, „Jaunatis“… o dar įdomiau tai, kad šį mėnesį išleista ir naujausia sagos dalis „Vidurnakčio saulė„!

 

Knygų Klubo skaitytojų vertinimas: net 4,9 iš 5

 

Filmas:

 

 

IMDB: 5,2/10

Metai: 2008

Žanras: fantastinis, nuotykių, romantinis, drama

Anonsinis filmukas: https://www.youtube.com/watch?v=uxjNDE2fMjI

 

Svarbu paminėti, jog sukurti filmai pagal pirmąsias keturias sagos dalis, o „Brėkštanti aušra“ yra net dviejų dalių filmas.

 

Šis knygos ir filmo duetas – skiriasi nuo kitų aprašytų šiame straipsnyje tuo, kad knygos (Knygų klubo skaitytojų vertinimu) yra vertinamos beveik aukščiausiu balu, o filmai IMDB platformos vertinimu sukasi maždaug per vidurį (~5 iš 10). Tad net jei jau matėte filmus – būtinai paskaitykite ir knygas.

 


 

Raganius

 

Knygos:

 

 

Knygų serijos „Raganius“ autorius Andrzej Sapkowski gimė Lenkijoje 1948 m. Išgarsėjęs dar pirmu apsakymu „Raganius“, jis parašė visą istorijų apie raganių ciklą – tris apsakymų rinkinius ir penkis romanus, jie išversti į daugelį kalbų.

 

„Raganius“ – maginės fantastikos apsakymų romanas apie raganių Geraltą iš Rivijos. Geraltas – profesionalas, turintis magišką medalioną, raganiaus tikslas – sunaikinti pasaulyje tūnantį blogį. Tačiau ne viskas, kas slypi tamsoje, yra blogas, ir ne kiekvienas, kas atrodo gerai, – siekia gėrio.

 

„Paskutinis noras“ – pirmoji ciklo knyga apie raganių Geraltą iš Rivijos. Atėjo siaubingi laikai, aplinkui siautėja pabaisos ir ne paprasto burtininko jėgoms blogį įveikti, reikia profesionalo, meistriškai įvaldžiusio magiją ir kalaviją. Geraltas yra vienintelis, kuris gali visus išgelbėti.

 

Vaizdinga, išradinga ir kupina humoro, net ironijos knyga užburs ne tik maginės fantastikos skaitytojus.

 

Knygų Klubo skaitytojų vertinimas: 4,5 iš 5

 

Serialas:

 

Oficialus serialo plakatas

 

IMDB: 8,2/10

Metai: 2019 (16 serijų), laukiamas antras sezonas

Anonsinis filmukas: https://www.youtube.com/watch?v=ndl1W4ltcmg

Sorry, no posts matched your criteria.