Pirmąkart mama: ką vežtis į ligoninę ir karantino baimė

Labas,

 

Nors visada buvau (ir esu) optimistė, bet karantino slogutis neaplenkė ir manęs. Liko nei daug nei mažai iki pasimatymo su mūsų vaiku. Kuo arčiau tas laikas, tuo daugiau klausimų ir ieškojimų: kas yra geriausia, ką rinktis, ką vežtis, ką dėtis… Sudariau sąrašą „medicininių“ dalykų, kuriuos reiktų vežtis.

 

Karantinas

 

Nors gimdymo terminas numatytas birželio viduryje, tačiau mažai šansų, jog ligoninės atvers duris ne tik gimdyvėms, bet ir tėveliams. Šiaip esu įsitikinusi, kad prasidėjus gimdymui man labiausiai rūpės ne vyras šalia, o vaikelis ir jo gerovė, bet pagalvojus apie tai, kad pirmąsias valandas ir dienas praleisiu viena su kūdikiu, o tėtis neturės galimybės tų akimirkų ir pirmųjų kartų praleisti drauge aplanko liūdesys.

 

Kodėl? Visų pirma, esu įsitikinusi, kad pirmosios dienos vaikui yra labai svarbios, kaip svarbios ir mamai, ir tėčiui. Aš – 9 mėnesius esu (būsiu) sujungta su mūsų sūneliu, tad tas ryšys vienareikšmiškai jau yra sukurtas ir lengviau sukuriamas po vaikelio gimimo. Bet tėčiams yra kitaip. Jie tik retkarčiais (palyginus su mamomis) paglosto pilvuką, jaučia judesius, kalbasi su mažuoju pilvelio nuomininku ir tiek.

 

Visų antra – ne ką mažiau esu įsitikinusi dėl to, kad vyras labiau vertina savo moteris sudalyvavę gimdyme. Atsiranda didesnis ryšys ir bendrystė ne tik tarp tėvo ir vaiko, bet ir tėčio-mamos, vyro-žmonos, draugo-draugės.

 

Aišku, aš labai pasitikiu medicina ir esu įsitikinusi, kad manimi ir vaiku bus pasirūpinta kaip įmanoma geriau, tačiau ta vienatvė ir atskirties jausmas nuo mylimo žmogaus liūdina. Tačiau dabar dar daugiau motyvacijos ruoštis gimdymui, nes kai žinai (daug maž) kas tavęs laukia, tada ir baimių mažiau. Kai baimių mažiau, tada tikiu ir skausmo slenksnis yra didesnis, gimdymas lengvesnis. Na, o kaip bus, parodys visai netolima ateitis.

 

Ką vežtis į ligoninę?

 

Yra nemažai patarimų, straipsnių ir vlogų apie tai, ką vežtis į ligoninę. Aš pasinaudojau draugių patirtimi ir sudariusi sąrašą, man atrodo, reikiamų daiktų ir tai, ką rekomenduoja „Nėštumo kalendorius“, paprašiau, kad jos pasidalintų savo patirtimi, ko prireikė/neprireikė, kokie prekiniai ženklai rekomenduojami ir pan. Supratau du dalykus: 1) kas vienai būtina turėti/pravertė, kitai – nebūtinai reikalinga. 2) karantino metu geriau įsidėti daugiau, nei pritrūkti.

 

Pirmiausia apsirūpinau, kaip aš vadinu, medicininiais dalykais (gimdymo reikmenys, sauskelnės, paklotėliai, kremukai ir pan.). Karantinas privertė mane viską (VISKĄ, ką užsakinėjom vaikui) pirkti internetu, bet iš kitos pusės tai buvo ir geriau, nes gana lengvai palyginau kainas vaistinių svetainėse ir susidėjau prekių krepšelius pagal tuo metu galiojusias geriausias kainas. Tikrai, jei nebūtų tokios situacijos, kaip dabar – tikrai viską pirkusi būčiau vienoje vaistinėje ir viskas. Bet dabar pirkau iš dviejų.Užsakymą dariau vakar maždaug per pietus. Šiandien ryte jau kurjeris pristatė viską.

 

Esu linkusi taupyti ir per daug neišlaidauti. Mano pirkinių krepšelį sudarė ir dalykai, kurių prireiks ir pirmosioms dienoms (t.y. ne visko reiks ligoninei, bet esu tikra, kad reikės po to, tad iš karto pasirūpinau ir pirmosiomis dienomis MUST dalykais, o po to žiūrėsim, ko reikės).

 

Mano pirkinių krepšelis:

 

 • Švelnus prausiklis (kūdikiams)
 • Sterili vata (bambutei, akytėms)
 • Aspiratorius —> šito negavau, nes pasirodo šis dalykas turi galiojimo laiką! Kadangi galiojimas buvo berods iki rugsėjo vidurio, man paskambino konsultantė paklausti, ar tinka. Pasakiau, kad turbūt ne, nes nežinau ar spėsiu panaudoti iki to laiko ir ar taip greitai prireikia aspiratoriaus. Tad nusprendžiau, kad jį įsigysiu artėjant gimdymo dienai arba jau po.
 • Pataisų sporos
 • Suaugusių sauskelnės
 • Spenelių kremas
 • Ausų krapšukai (apvalūs)
 • Intymios higienos prausiklis
 • Krūtų įklotai
 • SENI LADY rinkinys po gimdymo
 • Paklotai vaikams
 • Nuo bėrimo (nuo sauskelnių dermatito)
 • Antspeniai
 • Bio Oil (nuo strijų) – jau naudoju kurį laiką, turbūt, per vėlai. Nes įsigijau tada, kai pamačiau pirmąsias strijas ant šonų :/ Skaičiau nemažai gerų atsiliepimų, bet naudoti reikia mažiausiai 3 mėn., kad rezultatai matytųsi. Nėra labai pigus produktas (bet geri dalykai visada kainuoja), tad pirkau akciniu laikotarpiu ir iš karto du buteliukus po 200 ml, nes aliejaus tekstūra gana greitai išsinaudoja.
 • Šukos/šepetys plaukams
 • Žirklutės
 • Vandens termometras

___

 

Po to užsisakiau naktinius gimdymui ir maitinimui. Nors esu naktinių nešiotoja, bet ligoninėje kitaip nepavyks 😀

Ir reiktų užsisakyti diržą po gimdymo.

 

O kas sudarė jūsų „medicininį krepšelį“ į ligoninę? Pasidalinkite komentaruose arba instagrame.

 


 

EXTRA:

Kokio mielumo man tapo vaikiški dalykai. Išpakavau rūbelių komplektuką ir ent susigraudinau, koks mažas kūdikėlis bus pirmosiomis dienomis 🙂 Na, o šalia dovana: marliukai ir užklotas su pagalvėle vežimui. Medvilnė ir tos ausytės… taip miela, taip CUUUUTE 🙂 O svarbiausia, kad šiuos gaminius gamina lietuvės! ZuiZuiKiss komanda! Jų produkciją galite apžiūrėti ir įsigyti čia.

 

 

XOXO,

Ieva – The Monday Girl

Draugaukim Instagrame: I_am_Monday_Girl

Pirmąkart mamos istorija