Vaikiškos knygelės: mūsų atradimai

Esu ne kartą minėjusi, kad bene geriausia dovana yra knyga. Lygiai tokios pačios nuomonės esu ir apie knygas vaikams. Esu tikra, kad jos duoda daug daugiau naudos ir yra ilgaamžiškesnės nei žaislai. Bent jau mūsų atveju mes žaislus perkame itin apgalvotai, o gautos dovanos dažniausiai būna tinkamos vėlesniam amžiui, ko pasekoje mūsų namai tapo vaiko žaislų sandėliu. Tad jei ieškote dovanos kūdikiui ar vaikams, kviečiu paskaityti šį straipsnį ir sužinoti, kokios knygelės vaikiškos paliko įspūdį mūsų šeimai.

 

Pirmąsias knygeles gavome dovanų. Tai buvo puiki knygelė MŪ MŪ ŪŪ ir Policijos automobilis. Pirmąją Gabrielius pradėjo vartyti gana anksti, o kartais net atrodydavo, lyg rimtai bandytų skaityti 🙂 O antroji yra viena iš knygų, kurią skaitau jam prieš miegą. Labai patinka, kad istorija nėra ilga, neišsitęsusi, todėl vakaro ritualui – kaip tik. Po to leidžiu vaikui pačiam pačiupinėti knygelę ir tuomet ruošiamės miegoti.

 

Šias knygeles išleido leidykla VAIGA. Būtent todėl papildyti Gabrieliaus knygų lentynėlę nusprendžiau tos pačios leidyklos knygomis: stori, kieti labai, ryškūs paveikslėliai viena iš pagrindinių priežasčių. Dar labai patinka, kad jos tarnaus ir ateityje, kai sūnelis pradės mokytis skaityti. Dalinuosi naujausiais atradimais:

 

Mažasis šunelis, šunelio mamytė

 

 

Mažasis šunelis, šunelio mamytė – tai mažiesiems skirta knygelė apie šeimą. Kieti kartoniniai lapai, patogus formatas, dideli, raiškūs paveikslėliai ir puslapiai su atvartais, po kuriais slepiasi gyvūnų jaunikliai, – tai ne tik smagi, bet ir ugdanti veikla. Vartydami šią knygą kartu su mažyliu, mokysite jį stebėti, pažinti, bendrauti, tarti žodžius, miklinti mažus pirštelius.
Tad kas slepiasi po atvartais?

 

 

Šiandien Gabrieliui sukako 8 mėnesiai. Jis dabar jau kažkaip pritingi būti ant pilvuko ir pasiėmęs kokį graužiamą žaisliuką verčiasi ant nugaros, todėl, kai noriu paskatinti jį ilgiau būti ant pilvo, aš padedu knygelę. Ir jis labai susidomėjęs pradeda į ją žiūrėti. Kartais net atrodo, jog akimis iš tiesų bandytų skaityti 🙂

 

 

Kaip jau rašiau anksčiau, man patinka šiose knygelėse, kad tekstai yra dideli, aiškūs, todėl mokantis skaityti – tikrai bus naudingos. Be abejo, dar iki tol reikės paaugti, tačiau tikiu šių knygelių ilgaamžiškumu.

 

Kas gi trukdo Matildai miegoti?

 

 

Vos saulei patekėjus pelėdą Matildą prižadina bičiulių keliami garsai. Jai vis nepavyksta išsimiegoti. Tačiau atėjus nakčiai draugų knarkimas prikelia ją tarsi žadintuvas. Tuomet jau Matilda mankštinasi garsiai klausydamasi muzikos. Kaip manote, ar pavyks draugams nesusipykti?

 

Knygelėje rasite ne tik smagų tekstą, dailias iliustracijas, bet ir penkias devynių detalių dėliones, tad skaitydami kartu su mažyliu galėsite ardyti ir vėl dėlioti ryškiaspalvius paveikslėlius.

 

 

Kas gi trukdo miegoti Matildai?“ – kol kas ji tik pasakos prieš miegą knyga. Gabrielius per mažas dėlioti dėliones, nes viską kiša į burnytę. Tačiau pirštukus braukydamas per knygos puslapius jau dabar smalsiai tyrinėja griovelius 🙂

 

 

Ateityje jau nusižiūrėjom ir kitą dėlionių knygelę:

 

Pikas kaupia maisto atsargas

 

 

Ruduo jau visai baigiasi, tad voveriukas Pikas ruošiasi žiemai. Padedamas draugų ¬– pelėdos Gretės, triušio Alberto ir skunso Hugo – Pikas pradeda kaupti maisto atsargas.

 

Knygelė taip pat su dėlionėmis ir mielu pasakojimu, kuris tiks pasakėlei prieš miegą.

 

Penkios gudrios pelės

 

 

Viena, dvi, trys, keturios, „Penkios gudrios pelės„. Labai miela eiliuota pasakėlė – skaičiuotė. Skylutės ir iškilimai knygelėje labai patinka mano mažyliui.

 

 

Viena pelė, dvi katės

 

 

Viena pelė, dvi katės, trys ruoniai, keturi šikšnosparniai… Mokykitės skaičiuoti iki 10 versdami puslapius ir traukdami slankiąsias korteles! Kartoniniai lapai, patogus formatas, spalvingi gyvūnų paveikslėliai ir ištraukiamos kortelės sudomins mažylį ir padės jam smagiai mokytis skaičiuoti.

 

Ši knygelė tokio pačio principo, kaip MŪ MŪ ŪŪ, todėl slankiojančios kortelės jau atpažįstamos Gabrieliui. Vis kabinasi ištraukti 🙂

 

 

Vaiga leidyklos knygos paliko tikrai gerą įspūdį. Be to, kad yra kokybiškos ir tinkamos mažiausiems, jų kaina yra itin gera. Jas įsigyti galite jų internetinėje parduotuvėje www.vaiga.lt

 

O kokias knygeles mėgstate Jūs ir jūsų vaikučiai? 🙂

 

Draugaukim Instagram – @I_Am_MondayGirl

XOXO,

Ieva – Monday Girl

Sorry, no posts matched your criteria.