10 patarimų, kaip išsirinkti idealius kvepalus ir kaip juos naudoti, kad ilgiau laikytųsi

Coco Chanel kartą yra pasakiusi, kad kvepalus reiktų purkšti ant tų kūno vietų, į kurias norėtume būti pabučiuoti, o kvepalų aromatas turėtų neatbaidyti bučiuotojo. Ši taisyklė – tik viena iš daugelio, kurias derėtų prisiminti kvepinantis… Pateikiame jums 10 patarimų, kaip išsirinkti sau labiausiai tinkančius kvepalus ir kaip juos naudoti, kad kvapas laikytųsi kuo ilgiau.

 

KAIP IŠSIRINKTI KVEPALUS

 

1. Atlikite testą

 

Nepirkite kvepalų jų neišbandę ant savo odos. Visų pirma, pažiūrėkite, ar kvepalai jūsų nealergizuoja – užlašinkite ar papurkškite nedidelį jų kiekį ant rankos. Antra, pajuskite, ar pasirinktas kvapas tikrai dera jums. Juk tie patys kvepalai gali visiškai kitaip kvepėti ant skirtingų žmonių.

 

2. Būkite kantrūs

 

Kokybiški kvepalai su oda sureaguoja ir tikrąjį kvapą atskleidžia tik po 15 min. po užpurškimo. Tad rinkdamiesi kvepalus būkite kantrūs ir neskubėkite. Beje, reiktų prisiminti, kad užpurkšti ant odos kvepalai sustiprėja, tad būkite atsargūs kvėpindamiesi stipriu aromatu.

 

3. Pasitikėkite savo instinktais

 

Galite perskaityti begalę atsiliepimų, išstudijuoti etiketes, tačiau vis tiek svarbiausia visada bus jūsų pačių nuomonė. Jūs patys turite nuspręsti, ar kvepalai jums patinka ir tinka, ar ne. Ar uosdami kvapą patiriate malonias emocijas, o gal atvirkščiai – kvapas jus dirgina.

 

4. Nebijokite mažesnių prekinių ženklų

 

Mažesnės ir ne tokios garsios įmonės besistengdamos prasimušti dažnai itin didelį dėmesį skiria kvepalų kokybei. Tad jei kvepalai jums patinka, kodėl jų nenusipirkus dar ir už mažesnę kainą. Platų garsių ir mažiau žinomų firmų kvepalų ir kosmetikos pasirinkimą rasite pigu.lt internetinėje parduotuvėje. Beje, šioje svetainėje kvepalams dažnai taikomos nemažos nuolaidos!

 

5. Koks maistas, tokie ir kvepalai

 

Specialistai teigia, kad įsigydami kvepalus turėtumėte atsižvelgti į tai, kokį maistą valgote. Jei mėgstate itin aštrų, aromatingą valgį – gali būti, kad jūsų skonio ir kvapo pojūtis yra silpnesnis nei kitų. Todėl ir kvepalus rinkitės stipresnio, pavyzdžiui, prieskonių aromato.

 

 

KAIP NAUDOTI KVEPALUS

 

6. Pulso taškai

 

Purkškite kvepalus ten, kur kraujagyslės yra arčiausiai odos: vidinės riešų pusės, ant kaklo priekinės dalies, už ausų, ant rankos sulenkimo vietos, bei kelių kitoje pusėje. Kvepalai pulso taškuose geriau reaguoja su kūno skleidžiama šiluma ir kvapas tolygiai sklinda ilgesnį laiką.

 

7. Pirmiau kvepalai ir tik tuomet rūbai ir papuošalai

 

Kai kurie kvepalai gali palikti neišvalomų dėmių ne tik ant rūbų, bet ir ant papuošalų – auskarų, apyrankių, laikrodžių… Būtent todėl pirmiau turėtumėte pasikvepinti, o tik tada apsirengti ir pasidabinti papuošalais. Vis dėlto, jei norite pakvepinti kokį nors drabužį ar aksesuarą, kvepalus turėtumėte purkšti iš toliau ant nematomos daikto pusės.

Specialistai taip pat nerekomenduoja kvepalais purkšti plaukų. Nors plaukai ilgai išlaiko kvapą, turėkite omenyje, kad jie taip pat lengvai prisigeria kitų pašalinių kvapų. Susimaišę kvapai gali duoti ne tokį rezultatą, kokio tikėjotės. Ir svarbiausia! Dauguma kvepalų savo sudėtyje turi alkoholio, kuris gali labai išdžiovinti jūsų plaukus.

Jei vis tik norite pakvepinti plaukus, kvepalus purkškite ne tiesiai ant jų, o ant šepečio ar šukų. Taip mažiau pažeisite plaukus.

 

8. Naudokite tos pačios linijos, to paties kvapo produktus

 

Rinkitės tos pačios firmos, vienodai kvepiantį prausiklį, losjoną ar kremą bei kvepalus. Visų pirma, nesumaišysite ant kūno begalės skirtingų kvapų, antra, vienodai kvepiantys produktai padės ilgiau išlaikyti kvapą.

 

9. Paruoškite odą, prieš pasikvėpindami

 

Kvepalai greičiau išgaruos, jei juos purkšite ant sausos odos. Labai geras sprendimas – prieš kvepinantis odą patepti bekvapiu kremu ar losjonu. Taip pat galite pasikvepinti ką tik nusiprausę, kuomet oda dar drėgna.

 

10. Netrinkite pakvepintos odos

 

Daug žmonių turi įprotį patrinti pakvepintas vietas. Tačiau parfumeriai teigia, kad tai didelė klaida. Trinant yra sulaužomos kvepalų molekulės ir kvepalai greičiau išgaruoja.

 

Linkime išsirinkti idealiausiai jums tinkančius kvepalus ir kvepintis taip, kad kvapas išliktų kuo ilgiau. Juk: „Kvapo įtaiga stipresnė už žodžius, reginius, jausmus ir valią. Kvapo įtaigai neįmanoma atsispirti, jis patenka į mus kaip oras į plaučius, jis užlieja mus, tiesiog užtvindo ir niekas negali nuo jo apsiginti (Patrick Süskind. Filmo „Kvepalai“ autorius).

Rašyti komentarą

Sorry, no posts matched your criteria.