7 tobulų plaukų taisyklės

„Jei tik gerų plaukų diena būtų kiekviena diena…“,– atsidūstate, pamačiusi dar vieną tobulų garbanų nuotrauką Instagrame? Jūs ne viena. Mes taip pat slapta tikimės rasti stebuklingą eliksyrą. Grįžtant į realybę – negalime pažadėti jums tobulų plaukų dienos kasdien, tačiau patarimai, kuriuos rasite žemiau, tikrai padidins jų skaičių kalendoriuje.

 

1. Pasirūpinkite plaukų sveikata

 

Šukuosenos grožis visada prasideda nuo plaukų sveikatos. Daugiau dėmesio skirkite šioms rutinos dalims:

 

Sveikas maistas: Ko gero, girdėjote posakį „Tu esi tai, ką valgai“? Tai galioja ir jūsų plaukams. Per daug cukraus ir kofeino gali paveikti jūsų plaukų augimo greiti bei jų išvaizdą.

 

Drėkinimas: ši taisyklė ypatingai aktuali, keičiantis sezonams, kai plaukai linkę sausėti dar labiau. Pradėkite naudoti giliai drėkinantį kondicionierių arba plaukų kaukę vieną arba du kartus per savaitę – dažniau šios procedūros kartoti tikrai nereikia. Giliai drėkinančios priemonės aprūpina plaukus baltymais, tačiau per didelis jų kiekis gali iššaukti plaukų lūžinėjimą.

 

Švara: Plaukai linkę kaupti priemones. Taip atsitikus, jie ima greičiau riebaluotis, praranda žvilgesį, tampa sunkiai formuojami. Į savo plaukų priežiūros rutiną įtraukite valomąjį plaukų šampūną, tačiau nenaudokite jo kiekvieną dieną – dažnai naudojamas, toks šampūnas gali sausinti plaukus. Jo funkcija – pašalinti giliai plaukuose susikaupusias priemones, o tam, kad plaukai neišsausėtų, iš karto po šios procedūros galite naudoti drėkinamąjį šampūną ir balzamą. Tinkamos Jums priemonės galite pasižvalgyti čia https://pigu.lt/lt/grozis-ir-mada/kosmetika/plauku-prieziurai/sampunai.

 

Šaltas dušas: kartais karštas dušas nėra geriausias būdas pradėti dieną, ypač jūsų plaukams. Tai visai nereiškia, kad turite maudytis lediniame vandenyje, tiesiog pabaikite vandens procedūras praskalaudamos plaukus šaltu vandeniu. Tai padės užverti jūsų plaukų kutikulus, todėl plaukai mažiau elektrinsis, šiaušis ir įgaus sveiko blizgesio.

 

2. Atraskite tobulas plaukų priemones

 

Plaukai tapo nesuvaldomi? Viena dažniausių to priežasčių – netinkamai parinkta plaukų kosmetika. Metų laikai ir gyvenimo būdas keičiasi, o su jais keičiasi ir jūsų plaukai, todėl būkite realistės. Jei jūsų plaukai akivaizdžiai „išprotėjo“, metas sąžiningai įvertinti naujus jų poreikius – tekstūrą, spalvą, blizgesį, tankumą. Galbūt dabar svarbiausia koncentruotis į drėkinimą? O gal aktualiausia sustabdyti plaukų slinkimą ir suteikti jiems daugiau apimties? Teisingai parinkta plaukų kosmetika padės atgauti pusiausvyrą. Didelį plaukų kosmetikos pasirinkimą galite rasti pigu.lt parduotuvėje https://pigu.lt/lt/grozis-ir-mada/kosmetika/plauku-prieziuros-priemones.

 

3. Plovimo dažnumasen

 

Pirminė plaukų šampūnų paskirtis – pašalinti nešvarumus, todėl bene kiekvieno sudėtyje yra ploviklių, kurie kartu pašalina ir dažus, natūralius plaukų aliejus bei baltymus. Ko gero, nereikia sakyti, kad per dažnas plaukų trinkimas gali juos išsausinti, ypač jei jie jau yra dažyti, šviesinti ar kitaip chemiškai paveikti. Taigi, pirmiausia reikėtų teisingai pasirinkti plaukų šampūną. Kaip jau minėjome anksčiau, galbūt naudojate netinkamą – jūsų plaukai greitai susiriebaluoja ir praranda apimtį, todėl turite juos trinkti dažniau? Pavyzdžiui, jei jūsų plaukai šiurkštūs, linkę banguotis ir garbanotis – jums reikia drėkinamojo plaukų šampūno, jei jūsų plaukai dažyti ar kitaip chemiškai paveikti, dairykitės jiems specializuoto šampūno. Įdarbinkite savo kūrybiškumą – prailginti laikotarpį tarp plovimų gali padėti skirtingos plaukų šukuosenos ir, žinoma, sausas šampūnas.

 

4. Atsisakykite plaukų kaitinimo

 

Arba bent jau sumažinkite dažnumą. Kai tik turite galimybę, leiskite plaukams išdžiūti natūraliai. Vietoj garbanojimo žnyplių, išbandykite skirtingus natūralius formavimo triukus, kurių gausu internete. Jei jau nutarėte naudoti plaukų džiovintuvą arba formavimo įrenginį – būtinai naudokite apsaugą nuo karščio.

 

5. Išbandykite tekstūrines priemones

 

Jos suteiks plaukams žavingas formas bei padės atsisakyti įpročio trinkti plaukus kiekvieną dieną. Antros ir trečios dienos plaukams tekstūrinė plaukų kosmetika padės atgauti apimtį bei formą.

 

6. Šukuokite teisingai

 

Nei viena iš mūsų nenori susivėlusių ar pasišiaušusių plaukų, todėl plaukų šukavimas – įprastas ritualas. Tiesa, norėdamos turėti sveikus ir žvilgančius plaukus, juos šukuoti turėtumėte ne daugiau nei du kartus per dieną. Vieną kartą ryte ir kitą vakare, tam skirti apie minutę. Na, bent jau taip rekomenduoja specialistai. Taip pat prisiminkite, kad šukuoti plaukus dera pradėti nuo galiukų ir tik tuomet pereiti prie šaknų. Drėgni plaukai pažeidžiami daug lengviau, todėl šios procedūros reikėtų vengti, vis tik, jei esate garbanė – ko gero, tai labiausiai tinkamas laikas šukuotis. Šiuo atveju būtinai investuokite į medines šukas su plačiais dantukais. Tokios šukos specialiai sukurtos drėgnų plaukų šukavimui.

 

7. Kvėpinkite plaukus

 

Gaiviai kvepiantys plaukai net ir keletą dienų po plovimo? Iššukuokite plaukus šepečiu, apipurkštu jūsų mėgstamais kvepalais!

Rašyti komentarą