Odos priežiūra nuo A iki Z

Kodėl vienos moterys džiaugiasi skaisčia ir švytinčia oda kone iki penkiasdešimties, o kitas vis ryškėjančios raukšlelės kankina vos sulaukus trisdešimties? Ar tai genetika, kurios negalima pakeisti?

 

„Ir taip, ir ne“, – sako kosmetikos ir parfumerijos tinklo „Douglas“ grožio ekspertė Jūratė Kurilienė. „Odos būklei įtakos turi daugybė faktorių – tai ir genetika, ir aplinkos poveikis. Amžius – taip pat vienas iš jų“. Ekspertė atkreipia dėmesį, kad kiekviename amžiaus tarpsnyje oda rūpintis turėtume taip pat atitinkamai.

 

20+

 

Nors retsykiais vis dar kankina jaunatviniai spuogeliai, šiame amžiuje oda skaisti ir švytinti. Regis, jos priežiūra neturėtų reikalauti jokių ypatingų pastangų, bet… „Stresas, poilsio trūkumas, užterštas oras, nesubalansuota mityba – visa tai vargina jauną odą. Dėl to šiame amžiuje rekomenduojama rinktis energijos suteikiančias veido odos priežiūros priemones, kurios ne tik drėkina, bet ir skaistina odą“, – pataria grožio ekspertė.

 

Pasak jos, dažniausiai šiame amžiuje pasitaikanti odos problema – dehidratacija, kurią lemia netinkama  priežiūra. „Stengdamosi įveikti paauglystėje būdingas riebios odos problemas, merginos ją pernelyg išsausina. Oda ima šerpetoti, juntamas nemalonus tempimas, perštėjimas, todėl suskumbama naudoti gausiai maitinančias priemones. Tačiau dehidratuotai odai trūksta ne lipidų, o gyvybiškai svarbios drėgmės. Dėl to ilgainiui susidaro užburtas ratas, kuriame viena problema keičia kitą“, – aiškina J. Kurilienė ir atkreipia dėmesį, kad svarbiausia pradėti nuo efektyvaus odos valymo.

 

„Dažnai tokioje situacijoje odą nuprausti rankomis nepakanka. Jai reikalingas gilesnis valymas, pavyzdžiu, odos priežiūros prietaisu, kurio besisukantis šepetėlis odą išvalo net iki 10 kartų efektyviau ir padeda pašalinti porose susikaupusius nešvarumus. Kaip ir bet kuriame amžiuje, svarbu ne tik išvalyti poras, bet ir skatinti odos mikrocirkuliaciją – taip oda atgaivinama ir energizuojama, todėl ilgainiui atrodo sveikesnė ir gražesnė“, – sako „Douglas“ grožio ekspertė.

 

25+

 

„Skaičių 25 grožio specialistai linksniuoja ne be reikalo. Tai metas, kai organizme prasideda senėjimo procesai. Dėl to po siautulingų vakarėlių ir sunkios darbo savaitės veidrodyje pastebime paburkusius paakius ir papilkėjusią odą. Be to, šiame amžiuje pradeda formuotis ir pirmosios raukšlės“, – paaiškina J. Kurilienė. Pasak jos, tai rodo, jog atėjo metas imtis intensyvesnės odos priežiūros.

 

„Vis tik, skubėti naudoti raukšles mažinančių priemonių taip pat nereikia. Odos priežiūra šiame amžiuje panaši kaip ir dvidešimties, tačiau jau reikia susimąstyti ir apie odos senėjimo prevenciją – rinktis odos imuninę sistemą ir gyvybingumą stiprinančias priemones, saugoti nuo kenksmingų aplinkos veiksnių ir nepamiršti drėkinti bei suteikti energijos“, – sako grožio ekspertė.

 

Pasak jos, nors šiame amžiuje išnyksta jaunatviniai spuogeliai, tai nereiškia, kad odos valymui galima skirti mažiau dėmesio. Anaiptol, net patys geriausi kremai nesuteiks naudos, jei bus naudojami ant nešvarios odos.

 

30+

 

Trisdešimt – tai bene aktyviausias gyvenimo laikotarpis. Dažnai sulaukus trisdešimties įsibėgėja ne tik karjera, bet ir šeimyninis gyvenimas, o be viso to dar norisi ir socialiai aktyvaus laisvalaikio. Nenuostabu, kad šiame amžiuje moterys neranda laiko ne tik pasilepinti grožio procedūromis, bet ir pakankamai pailsėti. Deja, intensyvų gyvenimo ritmą šiame amžiuje palydi ir lėtėjantys organizmo procesai.

 

„Jauname amžiuje oda geba greitai atsinaujinti, todėl jai padaryta aplinkos žala pastebima mažiau. Deja, su amžiumi odos regeneracija lėtėja, o sulaukus trisdešimties neretai pamatome ir praeityje padarytas grožio klaidas bei pirmąsias raukšles“, – sako J. Kurilienė ir pataria atsakingai rūpintis veido oda.

 

„Sulaukus trisdešimties mūsų oda jau paveikta įvairių aplinkos veiksnių, streso, nuovargio, todėl svarbu ne tik ją drėkinti, bet ir padėti jai atsinaujinti – naudoti priemones, veikiančias pirmąsias raukšles ir padedančias odai atsigauti. Taip pat, aprūpinti reikalingais vitaminais ir maistinėmis medžiagomis, deguonimi bei naudoti imuninę odos sistemą stiprinsiančias priemones. Kaip ir bet kuriame amžiaus tarpsnyje, ne mažiau svarbu gerinti odos mikrocirkuliaciją – taip padėsime odai geriau įsisavinti veikliąsias kosmetikos medžiagas, vitaminus ir drėgmę, o tai nesunkiai galima padaryti tiesiog naudojant modernias odos valymo priemones“, – sako J. Kurilienė.

 

40+

 

Šiame amžiaus tarpsnyje jau galima pastebėti vis ryškesnius senėjimo požymius – riebios odos savininkės skundžiasi vis labiau glembančia oda, sausos – vis didėjančiu raukšlių kiekiu. Taigi, atsižvelgiant į savo odos būklę, reikėtų rinktis stangrinančias arba su raukšlėmis kovojančias priemones. „Tai amžius, kuriame nebepakanka tik retsykiais pasirūpinti odos senėjimo prevencija. Šiame amžiuje, norint išsaugoti odos jaunystę, reikia reguliariai naudoti stangrinančias ir odos regeneraciją skatinančias priemones“, – sako grožio ekspertė. Ji atkreipia dėmesį, kad sulaukus keturiasdešimties rekomenduojama naudoti ne tik dieninį, bet ir intensyvaus poveikio naktinį kremą, skatinantį odos atsinaujinimo procesus.

 

„Bėgant metams odos atsinaujinimas lėtėja, todėl jai reikia pagalbos. Bent kartą per savaitę odą rekomenduojama nušveisti šveičiamuoju šepetėliu ar bent šveitikliu, taip pašalinant nebegyvas odos ląsteles, kad oda lengviau įsisavintų drėgmę ir maistines medžiagas“, – sako grožio ekspertė.

 

Ji pastebi, kad šiame amžiuje nereikia pamiršti ir kaklo bei dekoltė srities, kurių oda plona ir neretai pirmoji išduoda senėjimo požymius. „Bėgant metams kaklo ir iškirptės srities oda suglemba, todėl jai reikalinga speciali priežiūra. Tam skirtos įvairios koncentruotos odą stangrinančios priemonės“, – sako J. Kurilienė.

 

50+

 

Šiame amžiuje moterys patiria didelių pasikeitimų, o organizme vykstantys hormonų pusiausvyros pokyčiai turi daug įtakos ir odos senėjimo procesams. „Šio amžiaus sulaukusios moterys pastebi, kad oda suplonėja. Taip nutinka dėl gerokai sulėtėjusios kolageno ir elastino – medžiagų, kurios užtikrina odos elastingumą ir tankį, gamybos. Oda tampa pastebimai plonesnė, suglemba. Dėl to šiame amžiuje itin svarbu imtis kompleksinių odos priežiūros sprendimų, kurie skatina šių medžiagų gamybą“, – paaiškina „Douglas“ grožio ekspertė.

 

Tiesa, pasak jos, net ir patys geriausi produktai nesuteiks norimo efekto, jei bus naudojami ant nešvarios odos. „Pirmoji ir bene pagrindinė veido odos priežiūros taisyklė bet kuriame amžiuje – odos valymas. Deja, vis didėjantis užterštumas, nesubalansuota mityba ir stresas lemia, jog vis dažniau nebepakanka tik prausiklio ar pienelio. Tam būtina vis dažniau būtina imtis kompleksinių sprendimų ir efektyvesnių priemonių“, – grožio ekspertė.