Plaukeliai ant veido: dažnas klausimas – ar aš normali?

Plaukeliai ant veido – dažnas moterų rūpestis, tačiau apie jį vis dar kalbama tik pašnibždomis. Dailiosios lyties atstovės gėdijasi prisipažinti su tuo susiduriančios, o gydytoja dermatologė pastebi, kad ant veido augantys plaukeliai ir jų depiliacijos klausimai pacientėms yra didesnis tabu nei intymiausiose kūno zonose. Tad kaip su šia bėda kovoja dailiosios lyties atstovės ir kada reikėtų būti atsargesnėms, kad nepažeistų jautrios veido odos?

 

Drovisi apie tai kalbėti

 

„Veido plaukuotumas, pavyzdžiui, viršutinės lūpos, smakro ir kaklo srityse, yra tikrai dažna problema, tik ne visos moterys išdrįsta apie tai garsiai kalbėti. Pacientės dėl to kompleksuoja ir neretai klausia, ar tai normalu. Dažnu atveju tai būna tiesiog nulemtas genų natūralus plaukuotumas, tačiau kartais jis padidėja dėl hormonų apykaitos sutrikimų“, – pastebi klinikos „Grožio chirurgija“ gydytoja dermatologė Ramunė Petrosian.

 

Paklausta, kokiais metodais pacientės kovoja su nepageidaujamais plaukeliais ant veido, gydytoja dermatologė teigia, kad neretai moterys pačios depiliuoja juos įvairiausiais būdais – pešioja, skuta, naudoja parduotuvėse įsigytas vaško juosteles. Jei oda sveika, tokios depiliavimo priemonės tinka, tačiau jautriai, į uždegimus linkusiai odai taip galima tikrai pakenkti ir dar labiau sudirginti.

 

„Didžiausia klaida, kurią moterys daro, yra plaukų šalinimas ignoruojant odos netoleravimo pasirinktam depiliavimo būdui požymius. Pavyzdžiui, kai po skutimo ar plaukelių pešiojimo atsiranda bėrimai ar použdegiminė pigmentacija, nereikėtų tęsti depiliacijos pasirinktu metodu ir vertėtų pasvarstyti apie kitus sprendimo variantus. Taip pat neretai plaukeliai įauga, o vėliau lieka randeliai, todėl čia reikėtų pagalvoti, kad veidas yra bene matomiausia kūno dalis ir padarius žalą veido odai, to taip lengvai nepaslėpsite“, – liūdnai konstatuoja R. Petrosian.

 

Žiemą moterys prisižiūri mažiau

 

Gydytoja pastebi, kad vis dažniau moterys ieško ir švelnesnių depiliacijos priemonių, todėl pasinaudoja galimybe ilgam laikui plaukelius pašalinti lazeriu. Bėda ta, kad dažnai jos susigriebia per vėlai.

 

„Žiemą, kai nėra poreikio apnuoginti kūną, moterys ne taip pergyvena dėl nepageidaujamų plaukelių tiek kitose kūno vietose, tiek ant veido. Tačiau atėjus šiltajam metų laikui, pacientėms išauga noras atrodyti nepriekaištingai ir jos suskumba rūpintis savo grožiu. Vis tik turėtų būti atvirkščiai – plaukų šalinimo lazeriu procedūrų seriją reikėtų pradėti dar šaltuoju metų laiku, nes reikalingos kelios pakartotinės procedūros, kas mėnesį ar du. Tuomet, atėjus vasarai, jau bus galima saugiai lepintis saule ir nesukti galvos dėl depiliacijos“, – šypsosi dermatologė.

 

R. Petrosian aiškina, kad atliekant procedūrą specializuotu plaukų šalinimo lazeriu, oda nėra pažeidžiama, o plaukeliai vėliau neįauga. Taip pat šis sprendimas neskausmingas, nes plaukeliai nėra raunami. Tačiau bene svarbiausia ir pacientes labiausiai viliojanti priežastis rinktis būtent šį plaukų šalinimo metodą – plaukelius galima pamiršti ilgam.

 

„Nors po vos pusvalandį trunkančios plaukų šalinimo procedūros ypatingų saugumo priemonių laikytis nereikia ir dažniausiai galima naudoti įprastas arba šiek tiek raminančias kosmetikos priemones, vis tik mėnesį laiko rekomenduojama pasaugoti odą nuo ultravioletinių spindulių. Veidą, žinoma, sunkiau paslėpti nuo saulės, tad čia ypatingai svarbu pasirūpinti plaukelių šalinimu iš anksto – dar neatėjus vasarai“, – sako gydytoja dermatologė.

Rašyti komentarą