Kaip stilingai apsirengti perkant rūbus, kurių nesimatavote, internetu?

Jeigu dažnai lankotės YouTube ar Instagram platformose bei ten žiūrite mados srityje besisukančių nuomonės formuotojų (influencerių) turinį, tikriausiai esate matę nors vieną haul pobūdžio vaizdo įrašą. Angliškas žodis haul reiškia traukti/tempti ir šiame kontekste jis turi omenyje masinį pirkimą internetu.

 

Žmonės internetu perka pačius įvairiausius rūbus, kurių nėra matavęsi ir tada prieš kamerą matuojasi bei dalinasi savo patirtimi. Tokie haul‘ai leidžia vartotojams geriau suprasti tam tikrų drabužių ar avalynės ypatumus ir geriau pasirinkti tai, kaip norisi atrodyti. Tačiau neretai tenka pirkti be jokių specialių gidų ar neturint detalios to rūbo apžvalgos. Tad štai jums įvairūs patarimai, kurie padės išsirinkti geriausius drabužius perkant juos internetu.

 

Pirmasis žingsnis – galite užsisakyti kelis dydžius iš karto

 

Ypač, kada vyksta išpardavimai arba tuo metu, kai parduotuvė siūlo nemokamą siuntimą ir grąžinimą, tikrai reikėtų nedvejoti ir, jeigu kyla nors menkiausia abejonė dėl tinkamiausio dydžio – užsisakyti dvi alternatyvas. Tą, kuri netiks galėsite grąžinti, o tinkamiausią dydį pasiliksite ir sėkmingai nešiosite.

 

Turbūt pati apmaudžiausia situacija kyla tada, kai užsisakote drabužį, kuris tikrai tinka ir patinka, tačiau apsišaunate su dydžiu. Nusprendžiate suorganizuoti pakeitimą, bet netrukus paaiškėja, kad jums reikiamas dydis jau išparduotas. Išvenkite tokių netikėtumų ir užsisakykite kelis dydžius iš karto.

 

Ar galite pasakyti kokia yra drabužio pagaminimo kokybė?

 

Nors ne visada, bet dažnai įmanoma vien pažiūrėjus į drabužio nuotraukas pasakyti apie tai, kokios medžiagos buvo naudotos, kaip padaryti sujungimai ar viskas atrodo tvirta ir kokybiška. Kartais apie kokybę byloja ir drabužio specifikacija, t.y. – sąrašas medžiagų, iš kurių jis pagamintas. Natūralios medžiagos, tokios kaip vilna ar oda dažniausiai kainuoja brangiau, tačiau lyginant su sintetiniais pakaitalais, kokybė skiriasi kaip diena ir naktis.

 

Avalynei ieškokite dydžių gido

 

Įsigyti patogius batus internetu, ko gero yra net sudėtingiau nei rasti gerai tinkantį drabužį. Jeigu savo viršutiniams drabužiams galime būti mažiau kritiški, jeigu jie yra vos vos labiau aptempti nei tikėjomis ar kiek laisvesni, tai per maža ar per didelė avalynė tampa nemažu galvos skausmu. Per maži, trinantys batai kankins pėdas, o su per dideliais bus nepatogu net vaikščioti. Dėl to reikia avalynę rinktis ieškant analogų savo batų spintoje arba žiūrint į prekių aprašymuose pateikiamus dydžių gidus.

 

Jeigu perkate tokio gamintojo avalynę, kurio batus jau teko nešioti, paprasčiausiai rinkitės tą patį dydį, kokią jau turite. Jeigu tokių batų neturite, o aprašyme nepaminėta, kad bateliai bus didinti arba mažinti, rinkitės sau įprastą batų dydį.

 

Galiausiai nepamirškite, kad patarėme jums, jog kamuojant abejonėms galite užsisakyti kelių dydžių batus ir tada išsirinkti tinkamiausius. Tada, kai juos gausite ir pasimatuosite, nesunkiai nuspręsite, kurie gi batai jums tinka labiausiai.

 

Nepamirškite, kad spalvos gali būti kiek kitokios nei tai, ką matote nuotraukoje

 

Atlikę tyrimą ir tūkstančių klientų apklausą, drabužių parduotuvės nustatė, kad vienas iš didžiausių nusivylimų, kurį patiria pirkėjai po to, kai įsigyja drabužius internetu – stebisi tuo, kad spalva skiriasi nuo tos, kurią matė nuotraukoje. Tokios problemos daugiau būdingos perkant iš žemesnės kokybės drabužiais prekiaujančių pardavėjų (daugiausiai tokių yra Kinijoje), bet apie jas vis tiek verta žinoti.

 

Sunku pasakyti, kokios spalvos gali neatitikti, tačiau tokie neatitikimai svarbūs renkantis ryškiaspalvius arba įvairiaspalvius, margus drabužius. Jeigu mėgstate monochromatinius (vienspalvius) rūbus, tai su tokia bėda susidurti tikrai neteks.

 

Pirkite iš patikimos parduotuvės, ypač proginius ar puošnius drabužius

 

Pamenate, kad pačioje straipsnio pradžioje minėjome haul‘us? Taigi, turinio kūrėjos moterys neretai daro vestuvinių ar proginių suknelių haul‘us ir užsisako daugybę vienetų iš Kinijos. Nuotraukose ir prekių kataloge modeliai su jomis atrodo tikrai puikiai, tačiau realus, nepagražintas vaizdas būna ganėtinai liūdnesnis. Gražinti juos yra be galo sudėtinga, o net ir naudojant įvairiausius triukus ar keičiant stilių neišspręsite didžiulių matmenų neatitikimų ar nepakeisite prastos kokybės medžiagų geresnėmis.

 

Dėl to verta proginius arba puošnius drabužius, būtent sukneles, pirkti tik iš patikimų parduotuvių (galite tai padaryti paspaudę čia). Tačiau tas pats galioja ir įprastiems rūbams. Esmė tokia, kad skūpas moka du kartus ir anokia čia paslaptis. Pirkdami taupykite savo laiką, o aklai taupyti pinigus niekada nėra geriausia išeitis, kai norite atrodyti itin gražiai.