Kodėl įauga kojų nagai ir kaip tai gydyti?

Nedaug atsirastų žmonių, kuriems bent kartelį gyvenime nebūtų įaugęs kojos nagas į piršto odą. Dažniausiai tai nutinka didžiojo pėdos piršto nagui, nes šis yra pats stambiausias iš kojos nagų. To priežastis gali būti per ankšta avalynė, todėl pirštai būna spaudžiami vienas prie kito, o tai sudaro visas sąlygas įsisukti infekcijai, kai dėl įaugusio nago kyla įkyrus skausmas, pažeista vieta parausta ir ištinsta, net supūliuoja.

 

Dėl kokių priežasčių įauga kojos pirštų nagai?

 

Dėl įaugusio į piršto odą nago toje vietoje susiformuoja infekcijos lizdas. Jei nagas negydomas, jo būklė sparčiai blogėja, kas gali baigtis nemalonia chirurgine intervencija. Dėl ko įauga kojos pirštų nagai? Tai sąlygoja kelios priežastys. Viena iš jų – netinkamas nagų karpymas. Jei nagas kreipiamas kreivai, nago pakraštys susmailėja, kas lemia jo įaugimą į odą. Kenkia ir ankšta avalynė. Taip pat nieko gero neduoda ir įvairios kojų pėdų traumos, padaromos sportuojant. daug įtakos tam turi ir su organizmo senėjimu prasidedančios nagų deformacijos.
Tiesa, nemažai yra ir tokių atvejų, kai žmogus jau nuo prigimimo turi linkusią įgauti nago formą. Specialistai yra nustatę ir tai, jog nagų įaugimą gali įtakoti ir prakaituojančios pėdos, nes tada nagai suminkštėja, pradeda lūžinėti. Kieno nagai yra ploni arba trapecijos formos, tiems irgi kyla nagų įaugimo rizika.

 

Įaugusio nago gydymo būdai

 

Kai įaugusio nago kraštas pradeda šlapiuoti ir pasirodo pūliai, prasideda pats liūdniausias etapas – nago guolio audiniai hipertrofuojasi, tada nagas jau būna tiek supūliavęs, kad prie jo baisu ir prisiliesti, pasidaro labai sunku vaikščioti, nebeįmanoma be skausmo priminti pėdos. Kas tada belieka? Nieko kito – tik kuo skubiau šauktis medikų pagalbos. Kaip žinoma praktikoje, tokiais atvejais būna skiriamas konservatyvus arba chirurginis įaugusio nago gydymas. Tačiau yra ir kitokių variantų, kurie gali padėti šią problemą išspręsti lengvesniais metodais, kai į pagalbą, atliekant įaugusio nago korekcijas, pasitelkiamos lazerinio centro paslaugos. Jums tik reikia susirasti internete nuorodą: https://www.lazeriniscentras.lt/lt/iaugusio-nago-gydymas. Ten jūs rasite išsamią informaciją apie tai, kaip išspręsti jums kilusius rūpesčius.