Sezono TOP – kojinių ir kedų derinys: V. Šaulytė pristatė 3 madingiausias idėjas

Tie laikai, kai mažytes kojines slėpėte kuo giliau batuose – jau praeityje. Stilingiausių miestų gatvėse, podiumuose ir socialiniuose tinkluose – kojinės tiesiog valdo visą mados pasaulį šį sezoną. O ypač, kai kalba pasisuka apie pandemijos avalynę nr. 1 – sportinius batelius. „Sveiki atvykę į išraiškingų ir iš kedų kyšančių „tėčio“ kojinių erą. Būtent retro stiliaus ilgų kojinių ir sportinių batelių derinys – tai tandemas, kurį privalote įsigyti šį sezoną“, – teigia „Deichmann Shoelove“ tinklaraščio autorė, stilistė Viktorija-Šaulytė Mockė ir dalinasi patarimais, kaip ir kur tokį derinį pritaikyti savo garderobe.

 

Nuo šiol jums nebereikia jaudintis, kad jūsų kojinės bus matomos, išlįs iš kelnių ar susiraukšlėjusios nusmuks žemyn. Nuo šiol tai – ryškiausia jūsų garderobo detalė, kuri atkeliauja į šiuolaikinę madą iš 80-ųjų.

 

„Ilgos ir apsmukusios kojinės buvo privalomos aštuoniasdešimtaisiais: su jomis sportavo stilingiausi mokyklos vaikinai ir šoko gražiausios palaikymo komandos šokėjos. Vėliau ši tendencija persikėlė į 1990-uosius, kai princesė Diana žengė į viešumą, avėdama sportiniais bateliais bei aukštomis baltomis kojinėmis, turinčiomis spalvotas juosteles viršuje (angl. slouched tube socks). Būtent šis stilius pastaruoju metu užliejo visą „Instagram“ platformą: nuo Hailey Bieber, Kendall Jenner iki Kourtney Kardashian ar Bella Hadid – visos jos buvo pastebėtos su stilingų ilgų kojinių ir sportbačių deriniu“, –  teigia V. Šaulytė-Mockė.

 

Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad toks derinys – ne kiekvienam, stilistė tikina, kad yra milijonas būdų, kaip galite dėvėti šias kojines prie sportbačių ir įtraukti šią kombinaciją į savo garderobą. Štai jums keletas paprasčiausių ir universaliausių idėjų.

 

Derinys nr. 1 – su sportiniu kostiumu

 

 

„Suporuokime“ dvi karščiausias pandemijos laikotarpio tendencijas – laisvalaikio kostiumą ir sportinius batelius – pridėkite jam žavių sportinių kojinaičių akcentą ir vualia – štai jums madingiausias šio sezono derinys. Jeigu norite jam suteikti oficialumo, derinį užbaikite ilgu paltu, kuris apsaugos nuo pavasarinio lietaus. Tai derinys, kuris galėtų patikti net pačiai princesei Dianai!“, – teigia „Deichmann“ atstovė.

 

Sakysite, sukišti kojines į kelnes – neskoninga? Anot V. Šaulytės-Mockės, metas pamiršti šias nerašytas taisykles ir drąsiai eksperimentuoti: patogi mada žengia dar vieną žingsnį ir trina bet kokias ribas. Sportinius batelius galite derinti su ilgomis baltomis kojinėmis, kurios uždengia ne tik nuogas kojas, bet ir sportines tampres. Tačiau tokiu atveju svarbu pasirinkti pakankamai neutralius sportinius batelius.

 

 

„Nors populiariausi šiuo metu masyvūs sportiniai bateliai, šiam deriniui rekomenduoju rinktis švelnesnius retro stiliaus modelius. Po keleto metų madoje dominavusių „bjauriųjų“ ir ryškių sportinių batelių, stebime perėjimą prie racionalesnių, klasikinių ir 70-ųjų įkvėptų bėgimo sportbačių. Klasikiniai ir neutralūs siluetai, paryškinti keliais spalvingais akcentais – būtent tai, ko jums reikia šį sezoną“, – teigia stilistė.

 

Derinys nr. 2 – su suknele

 

Iki šiol visos merginos avėjo aukštakulnius, kurie suteikdavo jų eisenai elegancijos, o ūgiui – kelis papildomus centimetrus. Tie laikai jau praeityje – nuo šiol šias funkcijas atlieka sportiniai bateliai, kuriuos drąsiai galite derinti su suknelėmis, ypač, kai iš jų kyšo spalvingos kojinaitės.

 

 

„Suknelė su sportbačiais – nesenstanti stiliaus formulė, kurią ir vėl prisiminsime šį sezoną. Tačiau šįkart įkvėpimo semsimės iš 80-ųjų. Jei kada nors matėte tokius filmus kaip „The Breakfast Club“,  prisiminsite, kad vidurinės mokyklos salėse plaukų garbanų, pečių pagalvėlių ir neoninių spalvų derinį vainikuodavo ilgos kojinės, be kurių nebuvo įsivaizduojama to meto mada. Tad trumpi sijonai ar suknelės, derinamos su ryškiomis kojinaitėmis ir sportiniais bateliais – tai jūsų būtiniausias šio sezono pirkinys“, – tikina stilistė.

 

Tačiau jeigu renkatės ryškias kojines arba suknelę, sportbačius rinkitės neutralius, pavyzdžiui, pastelinių atspalvių, kurie bus šio pavasario ir vasaros topas.

 

 

Derinys nr. 3 – su oficialia apranga

 

O jeigu turite drąsos kedų ir kojinių derinį išbandyti ir pakeliui į darbą – ne bėda. Esminė taisyklė? Viskas, kas pabrėžia 90-ųjų madą, turėtų atsirasti jūsų garderobe.

 

 

„Kaip su neoficialiais sportiniais bateliais ir kyšančiomis kojinėmis galite sukurti oficialų įvaizdį, tinkamą net ir biuro aprangos kodui? Atsakymas paprastas – užsidėkite švarkelį. Nesvarbu, ar norite labiau įliemenuoto, ar kiek per didelio „oversized“ švarko, jis nedelsiant suteikia išvaizdai profesionalų, rafinuotą jausmą“, – sako „Deichmann“ stilistė.

 

Jeigu ketinate savo oficialų sportinių batelių ir kojinių derinį labiau paruošti šiltajam sezonui, išbandykite dviratininko šortus.

 

„Jeigu sportinių batelių ir kojinių derinys atkeliavo iš 80-ųjų, tad kodėl nesuderinus jo su dar viena to laikotarpio stiliaus detale – dviratininko šortais? Populiariausių to meto merginų kaip Sarah Jessica Parker ir Tiffani Thiessen įvertinta garderobo detalė šiuo atveju derės tobulai“, – teigia stilistė.

 

Tačiau V. Šaulytė-Mockė kviečia atkreipti dėmesį į tinkamus batelius. Dauguma dviratininkų šortų baigiasi ties  šlaunies viduriu arba virš kelio, tad sportiniai batai nulems bendrą siluetą ir derinio sėkmę. Suporavus dviratininko šortus su aukšto aulo sportbačiais ir kojinėmis, jūsų kojos gali vizualiai sutrumpėti, tad jei norite kojas prailginti, stilistė siūlo rinktis žemo kulno sportbačius su platforma.