Mamos diena. Ką padovanoti Mamai?

Jau visai netrukus minėsime Motinos dieną. Man ši šventė pirmąkart ne tik apie mano Mamą, bet ir apie save, nes pirmąkart Mamos dieną švęsiu pati būdama Mama. Dalinuosi idėjomis, ką padovanoti savo arba naujai „iškeptai“ mamai šios dienos proga. 😊

 

Diagnozė: Blogmamė.

 

 

Ši knyga visoms toms, kurios netelpa į supermamyčių rėmus. Toms, kurios moka į savo kasdienybę pažiūrėti šmaikščiai, geba pasišaipyti iš savęs ir savo vaikų. Tai toli gražu ne patarimų rinkinys, kaip tapti geriausia mama pasaulyje, greičiau žvilgsnis į tikrą, nesuvaidintą motinystę kitu – blogmamišku – kampu.

 

Blogmamių įžvalgas išsamiai komentuoja ginekologė Gintarė Čipinienė.

 

Tegu vaikai auga be lentelių ir vadovėlių!

 

Mondayg Girl: Ši knyga labiau tinkama naujoms mamoms arba dar besilaukiančioms. Man tikrai patiko, dažnu atveju turėjau kuo papildyti ir iš savo patirties.

 

Ten, kur gieda vėžiai

 

 

Pelkių Dukra vadinama Kaja Klark atokaus Šiaurės Karolinos miestelio Barkli Kouvo gyventojams yra neįmenama paslaptis, ji niekinama ir laikoma atmata. Palikta motinos, vėliau – ir keturių brolių bei seserų, Kaja auga pelkių apsuptyje tik su tėvu, kuriam nėmaž nerūpi ir kuris netrukus dingsta. Apleista ir izoliuota Kaja išmoksta pragyventi iš to, ką siūlo gamta, toje derlingoje ją supančioje aplinkoje randa ir paguodą.

 

Tapusi paaugle Kaja susibičiuliauja su vietiniu vaikinu Teitu Vokeriu, šis imasi mokyti ją skaityti. Laukinis merginos grožis nepalieka abejingo ir Čeiso Endriuso, „miestelio pažibos ir geriausio įžaidėjo“. Tad kai pelkėse 1969-ųjų spalį aptinkamas jo lavonas, Kaja tampa pagrindine įtariamąja.

 

Mondayg Girl: skaitytojų ir tinklaraštininkų labai gerai vertinama knyga, kurioje susipina meilės istorija bei gražiai aprašyti gamtos vaizdai. Perkamiausia 2019-ųjų metų knyga PASAULYJE!

 

Prisukamas apelsinas

 

 

 

 

 

Romano veiksmas vyksta ateityje, nors nei šalis, nei laikas nenurodyti. Pagrindinis veikėjas, rafinuotas klasikinės muzikos gerbėjas Aleksas, yra tikras smurto virtuozas, prievartos menininkas. Jo maištas – tai destruktyvus, savitikslis smurtas, „ultrasmurtas“. Visai jaunas jis patenka į pataisos namus, net nesulaukęs pilnametystės spėja įvykdyti kelias žmogžudystes… Smurtas įkvepia jam kūrybinio entuziazmo ir suteikia gyvenimo pilnatvę.

Nors kai kurios brutalios romano scenos pribloškia žiaurumu, Alekso smurtas – kova prieš veidmainystės ir baimės kupiną, asmenybes „prisukamais apelsinais“ verčiančią ateities visuomenę. Visuomenę, kuri pasiryžusi Aleksą perauklėti bet kokia kaina.

 

Monday Girl: galima sakyti, jog ši knyga tapusi „naująja klasika“. Įtempto siužeto knyga, kuri nepaliks abejingų.

 

Vienintelė moteris kambaryje

 

 

 

 

 

Jaunutė Austrijos žydė Hedi Kisler skandalingai išgarsėjo nusifilmavusi erotinėje dramoje „Ekstazė“. Teatras Vienoje jai tampa ne tik saugia užuovėja, bet ir spąstais: išvydęs scenoje, ja susižavi įtakingas ginklų pramonininkas Frydrichas Mandlas. Hedi sunku atsispirti stipraus ir turtingo vyro kerams, jo globa atrodo tinkamiausias būdas apsisaugoti nuo nacistinės Vokietijos grėsmės, todėl ji sutinka tapti Mandlo žmona.

 

Visiems buvau Hedi Lamar, tik dailus veidelis ir lieknas kūnas. Niekada nebuvau Hedi Kisler, pripažinimo siekianti išradėja, smalsi mąstytoja ir žydė. Niekada ta tikrąja savimi, kuri iš tikrųjų slėpėsi po daugybe vaidmenų, kuriuos atlikau ekrane ir už kadro.

 

Visuomet buvau vieniša po ta kauke, visuomet buvau vienintelė moteris kambaryje.

 

Petro Imperatorė II

 

 

 

Voltaire’as lietuvės bajorės Martos Skowrońskos – caro Petro I žmonos ir pirmosios Rusijos imperatorės Jekaterinos I – gyvenimą yra pavadinęs „labiausiai neįtikėtinu iškilimu, XVIII a. Pelenės istorija“. Tačiau šis romanas, pagrįstas autentiškais epochos šaltiniais, griauna bet kokius pasakiškus stereotipus.

 

Tai pasakojimas apie Rytų ir Vakarų kultūrų, mentalitetų sandūrą vienoje toksiškoje santuokoje. Apie laiką ir prievartą. Apie psichologinę ir alkoholinę priklausomybę, skilusias ir save perkuriančias asmenybes, griaunantį karą ir nemarų grožį gimdančias svajones.

 

Menotyros mokslų daktarės rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės istorinis romanas „Petro imperatorė II“ – antroji dilogijos knyga (pirma – „Petro imperatorė“, „Baltos lankos“, 2019), paremta išsamiais epochos tyrimais, autentiškais šaltiniais, išlikusiais istorinių asmenybių laiškais ir atskleidžianti kultūrologinę mentalitetų istoriją.

 

Monday Girl: Viena iš daugiausiai kalbų ir nuomonių sulaukusi šių metų knyga. Jei jau perskaityta pirmoji šios knygos dalis, verta paskaityti ir šią.

 

 

Apvalūs mėlyno porceliano auskarai

 

 

 

 

 

FreakyFoxx – Lietuvos gamintojai, kuriantys išskirtinius papuošalus. Visi papuošalai yra rankų darbo, kiekvienas jų turi nedidelius skirtumus (formą, aukso ar platinos blizgesį), kurie suteikia žavesio.  Minimali geometrija yra subtili, bet unikali.

Auskarai supakuoti dovanų dėžutėje.

Medžiagos: mėlynas porcelianas, aukso liustra

Užsegimai: nerūdijančio plieno, nealergizuojantys

Dydis: 11mm

 

 

Kvapioji žvakė BRAGI

 

 

 

Ši rankų darbo žvakė paskirta įkvėpimo ir kūrybos dievui Bragiui. Skandinavų mitologijoje Bragis – iškalbos ir poezijos dievas žmones įkvėpdavo poezijai davęs išgerti poezijos midaus, kuris pagamintas iš įkvėpimo dievo Kvasiro kraujo. Tikima, kad pasitelkdami magiškus kvapus ir atlikdami nesudėtingą meditacijos/afirmacijos ritualą, dievo Bragio galime paprašyti, o šią kvapiąją žvakę dovanodami galime palinkėti:

atverti kūrybines galias;

lavinti intuiciją, išgirsti savo vidinį balsą;

pažadins talentus, gebėjimus;

įkvėps menininkus ir kūrėjus.

 

Monday Girl: šiuos lietuvių gamintojus žinau jau senai. Jų produktai, kaip ir pavadinimas – tiesiog užburiantis.

 

Laimingos Motinos dienos visoms MAMOMS! Žydėkit, spindėkit 🙂

Sorry, no posts matched your criteria.