Tavo gyvenimo spalvos. Pažink save!

Spalvos! Tiek daug spalvų! Visa Lietuva ir visas pasaulis, kas valandą, kas minutę, kas sekundę alsuoja besimainančiomis spalvų paletėmis. Nuostabiai prigludę, elegantiškai krentantys ar tiesiog plazdantys aršiame vėjyje, audiniai savo charakterį įgyja tik nusidažę siatulingomis spalvomis. Bet ar tikite tuo, jog spalvos charakterį suteikia kartu ir žmogui? Susiliejusios su žmogaus kūno kalba, žodžiais ir mintimis jos sudaro aiškiai jaučiamą, tačiau nematomą aurą.

 

Mokslininkai nustatė, kad tam tikros spalvos suteikia energijos, praskaidrina sielą arba atvirkščiai – liūdina. Jos veikia mūsų mintis. Todėl drabužių spalvų paletė – tarsi viršelis, pagal kurį galime pamatyti žmogaus vidinį jausmų sūkurį.

 

Šiltos, šaltos ir neutralios – štai kokia yra charakteringųjų spalvų klasifikacija. Kadangi už lango žvarbi žiemužė, pradėsime nuo šiltesnių spalvų. Raudona, oranžinė ir geltona – nemeluosiu sakydama, kad šių spalvų drabužiai šildo iš vidaus, žadina mylėti,džiaugtis gyvenimu ir kelia teigiamas emocijas. Štai žmonės, vilkintys raudonai, tiesiog provokuoja atsukti žvilgsnius į juos. Tai dinamiškumo spalva, kuri nuolat skatina, provokuoja, nuolat „juda“. Lyg gyvenimo variklis, energija. Todėl individai, mėgstantys šią spalvą yra išskirtinės asmenybės: ekstravagantiški, drąsūs, temperamentingi, aistringi, norintys, jog visi scenos žibintai būtų atsukti į juos. Šią meilės spalvą mėgstantys žmonės nebijo kovos, yra valingi ir diktuojantys sąlygas gyvenimui.

 

Gyvenimo džiaugsmo spalva – geltona. Geltonus drabužius mėgstantys žmonės yra veiklūs, todėl dažnai prisiima daugiau darbų, nei galėtų atlikti, mėgsta kintamumą, yra gyvybingi ir entuziastingi. Taip pat geltonos spalvos mėgėjai nuolat dairosi naujovių ir nuotykių. Ši optimizmo spalva kartu gerina atmintį, todėl „geltonieji“ viską įsimena greičiau nei kitų spalvų atstovai.

Energingoji oranžinė sutelkia žvilgsnį į žmogaus kūrybiškumą, džiaugsmą. „Oranžinės asmenybės“ – drąsios, kovojančios ir iniciatyvios. Jos nebijo pasitikėti žmonėmis ir ateitimi, atvirkščiai, daro tai su malonumu, netgi savotiška aistra. Šie žmonės yra smalsūs, gyvybingi, veiklūs ir teigiamai žiūri į gyvenimą. Tiesiog optimistai! Šiek tiek nerūpestingi, „minimaliai narcizai“ ir kiek arogantiški.Tikrai įvairialypės asmenybės.

Termometro stulpeliu leidžiamės žemyn – čia šaltosios spalvos: mėlyna, žalia, violetinė. Tai – švaros, grynumo ir ramybės įspūdį keliančios spalvos. Paslaptingoji violetinė – transformacijos spalva. Žmonės, nešiojantys šios spalvos drabužius, yra tarsi apgaubti paslaptingumo šydu. Tai magiška spalva, reprezentuojanti misticizmą. Žinoma, neteigiu, kad „violetiniai“ žmonės regi dvasias ar geba su jomis bendrauti. Tai – asmenybės turinčios lakią vaizduotę (tik nesupraskit klaidingai, laki vaizduotė nera dvasių matymo priežastis). Taip pat jų stipriai išvystyta intuicija. Violetinės spalvos atstovai linkę į savęs pažinimą, meditaciją. Šie paslaptingieji žavisi chaosu, spiritizmu. Tačiau kartu juose yra šiek tiek abstraktumo.

 

Harmoningoji mėlyna. Dažniausiai šios spalvos drabužius vilkintys žmonės yra ramūs, santūrūs. „Mėlynieji“ turi polinkį į dvasingumą (neveltui Viešpaties ir Marijos iš Mataros tarnaičių Kongregacija taip mėgsta mėlyną spalvą), meditaciją. Iš esmės, tai tvirtos ir lojalios asmenybės, ieškančios ryšio su pasauliu, tik gal kiek intravertiškos ir melancholiškos. Šios spalvos drabužius rekomenduojama dėvėti protinį darbą dirbančioms asmenybėms, o kad nesusidarytų šalto žmogaus įspūdis, juk visdėlto, tai šalta spalva, patartina violetinę derinti su šiltomis kakavinėmis spalvomis.

Stabilumo spalva – žalia. Ji reiškia savikontrolę ir pastovumą. Žmonės pasirinkę žalios spalvos drabužius yra tvirtų vertybinių nuostatų ir jas keičia retai. Tai individai mėgstantys tvarką ne tik spintoje ar kambaryje, tačiau ir savo jausmuose, santykiuose. Šie žmonės puikiai jaučia savo galimybes, todėl tvita koja žengia gyvenimo keliu. „Žaliųjų“ savikontrolė nepaprastai stipri. Jie – racionalūs žmonės. Šią spalvą yra pamėgę retkarčiais pernelyg savikritiški asmenys, kurie netausodami savęs visada linkę padėti kitiems.

Na, o pabaigai liko neutralios ir be galo kontrastingos spalvos – balta ir juoda. Asmenys, mėgstantys šias paletės spalvas taip pat nepalyginamai skirtingi. Balta simbolizuoja šiesą, džiaugsmą, sėkmę. Tai – švaros, išminties, šventės spalva, reiškianti amžinybę ir nemirtingumą. Krikščionybėje balta spalva reiškia tyrumą, skaistumą, nekaltybę. Žmonės dėvintys baltus drabužius yra atviri, atlaidūs. Iš tiesų balta spalva turi du frontus: viena vertus, ji reiškia džiaugsmą ir šventimą, antra vertus, simbolizuoja senatvę ir mirtį. Juk, kai kuriose Azijos kultūrose balta yra gedulo spalva. Psichologai teigia, jog žmonės dėvintys baltus drabužius yra pedantiškos asmenybės, kartais šiek tiek nuobodūs. Tokia apranga gali reikšti, jog žmogus siekia laisvės, lengvumo, kartais tai lyg koks nebylus ženklas, kad asmuo siekia atsinaujinti, „pradėti naują gyvenimą“.

Baltos spalvos prieštara – juoda spalva. Tai nuodėmingumo, atgailos, pabaigos simbolis. Šiandieninėje kultūroje ši spalva taip pat reiškia rafinuotumą, eleganciją. Psichoanalitikai teigia, jog žmonės dėvintys juodus drabužius realybę suvokia negatyviai. Nepaisant to, juoda reiškia išmintį. Dažniausiai „juodieji“ reikalauja absoliučios nepriklausomybės. Individai pasirinkę juodą spalvą gali išduoti, jog jiems trūksta kažko labai svarbaus. Juoda spalva lyg siena, kuria žmogus bando atsiriboti, atsiskirti nuo išorinio pasaulio, jo įtakos. Baltos ir juodos spalvų derinys reiškia kilnumą ir iškilmingumą.

 

Žinoma, kiekvieno žmogaus asmenybė yra žymiai spalvingesnė, nei visa spalvų paletė, tačiau į pagalbą pasitelkę spalvas galime mokytis tyrinėti save iš vidaus. Galime giliau įsmeigti žvilgsnį į savo pasąmonę.