6 patarimai kaip prižiūrėti savo kavos aparatą

Kavos aparatai yra vieni iš brangiausių ir mylimiausių prietaisų virtuvėje. Jeigu jau esate įsigiję šitokį įrenginį, beveik neabejojame, kad be jo savo gyvenimo paprasčiausiai nebeįsivaizduojate. Todėl būtų labai gaila, jeigu jūsų kavos virimo aparatas staiga sugestų, tiesa? To galima išvengti – kartu su internetinės parduotuvės Pigu.lt ekspertais pateikiame 6 patarimus kaip reikėtų prižiūrėti savo brangųjį kavos aparatą.

 

Naudokite savo kavos aparatą pagal instrukcijas

 

Kaip ir prieš naudojant bet kurias kitas elektronikos prekes, prieš naudojant savo kavos aparatą, siūlome paskaityti jo instrukciją. Naudokite pakankamą kiekį vandens ir kavos pupelių. Be to, geriau vandens talpą šiek tiek perpildyti negu jos nepripildyti iki galo. Jeigu talpoje trūksta vandens, aparatas gali pradėti siurbti orą, o tai gali smarkiai pakenkti visam aparatui ir ypač jo vamzdeliams. Taip pat siūlome negailėti ir kavos, nes priešingu atveju gali tekti gerti labai prastą ir beveik beskonę kavą.

 

Nuolat tikrinkite aparato būklę

 

Kuomet valote savo kavos aparatą, apžiūrėkite ir kosmetinę jo būklę – ieškokite įskilimų ar neįprastai atrodančių deformacijų, įbrėžimų. Tokius dalykus atradus pakankamai anksti, galima išvengti rimtesnių bėdų, todėl nuolat tikrinkite visas bent kiek trapesnes kavos aparato detales: laidus, vandens talpą ir kt.

 

Kai aparato ilgiau nenaudojate, tiesiog jį išjunkite

 

Daugelis šiuolaikinių kavos aparatų automatiškai išsijungia kelios minutės po paskutinio naudojimo. Ši funkcija yra skirta ne tik energijos taupymui, bet ir kavos aparato veikimo laikui prailginti. Visgi jeigu turite kiek senesnį kavos aparatą, kuris šios funkcijos neturi, siūlome išjungti savo kavos aparatą patiems – juk taip sutaupysite elektros energijos ir smarkiai prailginsite savo aparato gyvavimo laiką.

 

Visada ištuštinkite kavos tirščių talpyklą laiku

 

Daug kas palieka kavos tirščius aparate pernelyg ilgą laiką. Tai yra ne tik nelabai naudinga, bet ir sukelia aparatui tam tikrų problemų. Visų pirma – tai gadina kosmetinį vaizdą ir ant aparato gali atsirasti patamsėjusių dėmelių, kurias sunku išvalyti. Be to, tirščių skleidžiamas kvapas vėliau gali įsigerti ir į kitas kavos aparato dalis ir netgi gadinti jūsų kavos skonį, todėl tuštinkite kavos tirščių talpyklą bent kartą į savaitę.

 

Kartais atlikite ir nuodugnų išvalymą

 

Daugelis žmonių kavos aparatams naudoja įprastą vandenį iš krano, kuriame paprastai yra gausu mineralų. Kai toks vanduo verda, kavos aparate pradeda kauptis kalkių nuosėdos. Jos sukelia daugybę problemų skalbimo mašinose, virduliuose ir taip pat kavos aparatuose. Kartais kalkių nuosėdos netgi gali turėti įtakos verdamos kavos skoniui, o jūs to tikrai nenorite.

Taigi, kavos aparatą jums teks bent kartą į mėnesį išvalyti. Labiausiai rekomenduojame vandens ir acto arba citrinos rūgšties mišinį. Pripildykite vandens bakelį šitokiu mišiniu ir kalkių nuosėdos turėtų pradėti skaidytis. Kelis kartus kavos aparatą praskalaukite ir turėsite visai kaip naują atrodantį prietaisą!

 

Kai galite, užtikrinkite, kad kavos aparatas būtų sausas

 

Jeigu savo kavos aparatą naudojate kasdien, šį punktą galite pamiršti. Visgi jeigu dažnai kažkur išvykstate arba kavos aparatą tiesiog naudojate retokai, ekspertai rekomenduoja kavos aparatą kaip įmanoma labiau išsausinti. To reikia tam, kad aparato viduje nesikauptų drėgmė, kuri gali daryti nemažą įtaką kavos aparato įprastam veikimui ir kavos maišymui, o galiausiai ir skoniui. Po to, kai kavos aparatą išplaunate, išvalykite jį servetėle ir leiskite jam padžiūti iki sekančio naudojimo.

Rašyti komentarą