Knygų skaitymo maratonas: TOP pasirinkimai

Kiekvienais metais Vilniuje ūžiančios Knygų Mugės šiemet, deja, nebus. Tačiau knygų skaitymo maratonas namie – turi tęstis. Šį kartą pateikiame TOP skirtingų žanrų knygas, kurios vertos jūsų dėmesio.

 

Detektyvai ir trileriai

 

Tamsi vilionė

 

 

Prieš dvylika metų Sarą Beiker buvo pagrobęs Votleiko žudikas, žiauriai kankino ir prievartavo. Nors jai pavyko pabėgti, o nusikaltėlis buvo pagautas, Sara neteko visko: vyro, vaiko, ramybės ir įprasto gyvenimo. Tapusi Olivija Vest ji įsidarbina Sulūžusio Skląsčio rančoje. Čia, nuostabios gamtos apsuptyje, senojo rančos savininko ir išgelbėto šuns draugijoje, pamažu gyja jos sielos ir kūno randai. O kai susitaikyti su mirštančiu tėvu į rančą grįžta rašytojas Koulas Makdonas, po daugybės metų Olivija supranta dar galinti jausti.

 

Votleiko žudikas kalėjime nusižudė, bet policininkas Geidžas Bertonas neabejoja, kad tikrasis nusikaltėlis vis dar laisvėje. Geidžą graužia sielvartas dėl žuvusios žmonos ir nerimas dėl paauglės dukters, jis mirtinai serga, tad jo įtarimus kolegos laiko ligos sukeltomis klejonėmis. Tačiau Geidžas pasiryžęs paskutinį savo gyvenimo tyrimą atlikti iki galo.

 

„Tiesiog būtina perskaityti. „Tamsi vilionė“ – yra aukščiausios kokybės tamsi romantiška nežinomybė. Daug patyrusi, bet sugebanti nepalūžti pagrindinė veikėja, prieštaravimų draskomas policininkas ir išties bauginantis niekšas susiduria pribloškiančioje, kvapą užimančioje atomazgoje.“ – Melinda Leigh, The Wall Street Journal ir Amazon geriausiai parduodamų knygų autorė.

 

Apie autorę: Loreth Anne White yra „Amazon Charts“ ir „Washington Post“ geriausiai parduodamų trilerių ir detektyvų autorė. Knyga „Tamsi vilionė“ yra išversta į daugelį kalbų, o knygos egzempliorių visame pasaulyje parduota daugiau nei 2 mln.

 

Peilis

 

 

Tai dvylikta knyga apie Harį Hūlę, bet net jei nesate skaitę kitų Jo Nesbø knygų – galite pradėti ir nuo jos.

 

Haris Hūlė dar niekada nebuvo taip arti prarajos. Rakelė – vienintelė moteris, kurią jis kada nors mylėjo, – galutinai nutraukė su juo santykius. Oslo policijoje jis peržiūri užšaldytas bylas ir rūšiuoja dokumentus, užuot daręs tai, ką geba geriausiai, – tyręs žmogžudystes, kurios gali būti susijusios su Sveinu Finu, seksualiniu nusikaltėliu, serijiniu žudiku ir Hūlės priešu. Kadaise Haris pasodino jį už grotų, o dabar, po daugiau kaip dešimtmečio kalėjime, Finas laisvėje, pasiryžęs atkeršyti.

 

Apie autorių: Jo Nesbø (Ju Nesbio, gim. 1960) – vienas įtakingiausių šių laikų kriminalinių romanų rašytojų pasaulyje. Milžinišką sėkmę ne tik gimtojoje Norvegijoje, bet ir daugelyje užsienio šalių, taip pat ir Lietuvoje, jam pelnė kultinis knygų ciklas apie Harį Hūlę. Autorius apdovanotas gausybe literatūros premijų. Šiuo metu pasaulyje parduota daugiau kaip 40 milijonų Nesbø knygų egzempliorių, jo knygos išverstos į 50 kalbų. Naujausias autoriaus romanas Peilis, tik pasirodęs pasaulyje, iškart užkopė į daugelio šalių topų viršūnes ir iki šiol iš jų nesitraukia.

 

Monday Girl: Esu skaičiusi kelias Jo Nesbø knygas. Visada nenuspėjamos, intriguojančios ir kvapą gniaužiančios. Skaitant jaučiuosi lyg žiūrėdama įtemptą filmą, kai tikrai kartais net sulaikau kvapą, kol perverčiu puslapį ir sužinau dar vieną paslaptį.

 

Avarinis nusileidimas

 

 

Bebaimis, nutrūktgalvis pilotas Rajus Maletas garsėja kaip nepraustaburnis, į savo išvaizdą, autoritetus ir taisykles pernelyg daug dėmesio nekreipiantis lakūnas. Nepaisant šių trūkumų, jis pasižymi ir retam kolegai pasiekiama reputacija: net ir pačios bjauriausios aplinkybės, paros metas ar maršruto sudėtingumas nesutrukdo Rajui atlikti užduotį ir pristatyti siuntinius. Tad vieną dieną, sulaukęs užsakymo itin nepalankiomis oro sąlygomis į atokų Džordžijos valstijos miestelį nugabenti paslaptingą dėžę, adresuotą daktarui Lambertui, vyras tik gūžteli pečiais ir imasi užduoties.

 

Apie autorę: Sandra Brown (Sandra Braun, g. 1948 m.) – JAV rašytoja, detektyvinių trilerių autorė, yra parašiusi per 70 knygų. Jos išverstos į daugiau kaip 30 kalbų. Daugelis Sandros Brown romanų yra skaitomiausių knygų sąrašuose. Visi jos detektyvai verčia skaitytoją karštligiškai versti puslapį po puslapio iki pat kūrinio pabaigos.

 

Monday Girl: Dar viena autorė, kurios knygas esu skaičiusi. Aš mėgstu detektyvus, todėl Sandra Brown yra viena mėgstamiausių autorių.

 

Jei ir jūs mėgstate detektyvus ir trilerius, išsirinkti norimą galite Knygų Klube čia 

 

 


 

Meilės romanai

 

Mergina, kurią jis pažinojo

 

 

Anika geriausiai jaučiasi skaitydama knygas, žaisdama šachmatais ir savanoriaudama gyvūnų prieglaudoje. Bijo visko, kas nepaklūsta taisyklėms.

 

Ilinojaus universiteto šachmatų klubo naujokas Džonatanas pralošia pirmąją partiją, o drauge – ir savo širdį apsmukusiais drabužiais vilkinčiai keistai, bet labai gražiai merginai. Jam patinka Anikos tiesumas ir kad šalia jos gali būti savimi. Anika su Džonatanu jaučiasi rami ir saugi. Jai malonūs net jo prisilietimai.

 

Ir tai galėjo būti iššūkių nebijančios meilės istorija su laiminga pabaiga, tačiau po skaudžios nelaimės Anika ir Džonatanas pasuka skirtingais keliais.

 

Apie autorę:  Tracey Garvis-Graves yra tarptautiniu mastu viena perkamiausių šiuolaikinės grožinės literatūros autorė. Jos knygos verčiamos į daugybę kalbų. O pagal jos knygą „Saloje“ jau yra kuriamas filmas.

 

Monday Girl: šios knygos dar neskaičiau, tačiau aprašymas ir Knygų klubo skaitytojų komentarai suintrigavo. Mintyse šiek tiek susitapatinau su knygos heroje, nes aš taip pat mėgstu žaisti šachmatais 🙂

 

 

Raudonplaukė gundytoja

 

 

 

Penktoji serijos „Raveneliai. Kilmingųjų aistros“ knyga

 

Londono visuomenėje pasirodo temperamentingieji Raveneliai..  Ar pavyks jiems išsaugoti savo valdas ir turtus? Kraują kaitinantis pasakojimas apie gražią jauną našlę, kuri susižavi jai pačiu netinkamiausiu vyru…

 

Jauna ir graži našlė ledi Fibė Kler nepažįsta Vesto Ravenelio, bet yra įsitikinusi: jis bjaurus, negailestingas peštukas. Internatinėje mokykloje Vestas jos velionio vyro gyvenimą pavertė tikru pragaru ir už tai Fibė jam neatleis. Tačiau atvykusi į brolio vestuves ji sutinka kerintį nepažįstamąjį, kuris pažadina liepsnojančią aistrą. O tada jis prisistato ir paaiškėja, kad tai ne kas kitas, o Vestas Ravenelis.

 

„Puikiai sukurti charakteriai, kibirkščiuojanti aistra, šlakelis kandaus humoro ir iš kojų verčiantis pagrindinis veikėjas. Šis istorinis meilės romanas neabejotinai pradžiugins ištikimus autorės gerbėjus.“  – Booklist

 

Apie autorę: „New York Times“ bestselerių autorė Lisa Kleypas yra labai mėgstama romanų autorė. Ji yra parašiusi daugiau 40 kūrinių, kurių dauguma puikavosi įvairių bestselerių sąrašuose ir yra išverstos į 40 kalbų. Milijoniniais egzemplioriais parduoti kūriniai atnešė autorei ne vieną žymų apdovanojimą.

 

Levandų sodas

 

 

Dviejų šeimų istorija, nukelianti skaitytoją į Antrojo pasaulinio karo laikų Paryžių ir šių laikų pietų Prancūziją bei Angliją.

 

Lengvai skaitomas romanas, duodantis ir istorinių žinių apie britų slaptųjų tarnybų vaidmenį Prancūzijoje II pasauliniame kare. Autorė pasakoja ir apie žmonių likimus, ir apie painią dvarininkų šeimos istoriją. Knygų Klubo skaitytojai knygą vertina itin gerai – 4,7/5.

 

Apie autorę: Lucinda Riley knygos išverstos į daugiau nei 20 kalbų, ši knyga iškart tapo bestseleriu, parduota daugiau nei milijonas egzempliorių.

 

Jei ir jūs mėgstate romanus, pats laikas pasipildyti knygų lentyną. Puikių romanų ieškokite čia.

 


 

Fantastika

 

Paskutinis noras. Raganius. 1 knyga

 

 

„Raganius“ – maginės fantastikos apsakymų romanas apie raganių Geraltą iš Rivijos. Geraltas – profesionalas, turintis magišką medalioną, raganiaus tikslas – sunaikinti pasaulyje tūnantį blogį. Tačiau ne viskas, kas slypi tamsoje, yra blogas, ir ne kiekvienas, kas atrodo gerai, – siekia gėrio.

 

Šią knygų seriją sudaro 7 knygos.

 

Apie autorių: Andrzej Sapkowski gimė Lenkijoje 1948 m. Išgarsėjęs dar pirmu apsakymu „Raganius“, jis parašė visą istorijų apie raganių ciklą – tris apsakymų rinkinius ir penkis romanus, jie išversti į daugelį kalbų. 2007 m. pagal „Raganiaus“ ciklą sukurtas kompiuterinis žaidimas The Witcher sulaukė pasaulinio pasisekimo. 2016 m. Andrzej Sapkowski gavo Pasaulinį fantastikos žanro (World Fantasy Award) apdovanojimą už gyvenimo nuopelnus.

 

Monday Girl: Pirmieji magijos pasaulio ir Hario Poterio fanai jau užaugę, todėl tikiu, kad ši knygų serija patiks magijos gerbėjams. Skaitytojai (pastebėjau, jog Knygų Klube savo nuomonę apie ją daugiau išreiškė vyrai) knygą vertina itin gerai. Dauguma šią knygą pasirinko pažiūrėję serialą „The Witcher“. Nežinau, kas geriau – pirmiau skaityti knygą ar žiūrėti serialą, bet aš pirmiau rinkčiausi knygą.

 

Tafo klajonės

 

 

Šis ankstyvasis George R. R. Martino romanas dar kartą atskleidžia išskirtinį siužetų kūrėjo talentą ir neprilygstamą vaizduotę. Knygoje apstu keisčiausių nuotykių, pagardintų gera humoro porcija, tuo pačiu metu gvildenama ir amžina žmogiškumo tema. Ar ėmęsis Visatos geradario vaidmens Tafas visuomet sulauks dėkingumo ir pagarbos? Ar jam, savo galiomis prilygstančiam Dievui, pavyks išlikti žmogiškam, doram ir tyram?

 

Apie autorių: George R. R. Martinas (g. 1948) – jau gyva legenda tapęs amerikiečių romanistas bei scenarijų autorius. Literatūros istorijoje įsiamžinęs kaip epinės fantastinės sagos „Ledo ir ugnies giesmė“ kūrėjas. Knygos vis dar parduodamos milijoniniais tiražais, o daugiaserijinė kūrinio ekranizacija „Sostų karai“ tapo pasauline manija.

 

Šachta

 

 

Vienas kitą vejantys įvykiai, sudėtingi santykiai, meilė ir pasirinkimai, su kuriais susiduria žmonės, ekstremalių sąlygų įkalinti uždaroje erdvėje ir priversti rasti būdą gyventi ir išgyventi kartu. Ši knyga – daugiau nei tiesiog dėmesį prikaustanti istorija, tai žvilgsnis į pačią žmogiškumo esmę.

 

„Jei ieškote realios pasaulinės sensacijos, rekomenduoju „Šachtą“ – savilaidos fenomeną, kuris visame pasaulyje milijoniniais tiražais šluojamas nuo knygynų prekystalių.“ – Andrius Tapinas

 

Apie autorių: Hugh C. Howey (g. 1975 m.) – amerikiečių rašytojas, geriausiai žinomas dėl mokslinės fantastikos knygų. Autorius yra tarp TOP 5 fantastinių knygų autorių Amazon.com

 

Jei ir jūs mėgstate fantastines knygas – išsirinkite naują fantasy knygų seriją Knygų klube čia.