21-oji „Mados infekcija“: pristatomų kėdžių nebus!

Po mėnesio, balandžio 12-13 d., Vilniuje jau 21-ąjį kartą siautės „Mados infekcija“. Pristatydama programą, festivalio idėjinė vadė Sandra Straukaitė sako, kad kūrybinis filtras šiais metais buvo itin negailestingas – tik tai, kas tikra ir svarbu. 

 

Šiemet „Mados infekcija“ įkvėpimo semiasi iš pasaulinių aktualijų – stiprėjantis nerimas dėl visuotinės taršos kelia sparnus tvarios ir etiškos mados idėjoms. „Pagaliau nepamatuotas perteklius, beprasmis išteklių švaistymas ir vienkartinis grožis tapo prasto tono ženklu. Todėl gera, kad vis daugiau jaunimo sąmoningai orientuojasi į kokybę, ne kiekybę – tai šiemet atsispindi visoje festivalio koncepcijoje, nuo kūrybinių iki buitinių sprendimų. Ant podiumo išvysite tuos, kurių idėjos – ne vienadienės, stilius – individualus, minčių kryptis – ateitis“, – pasakoja Sandra Straukaitė.

 

Pristatomų kėdžių nebus!

 

Nors „Mados infekcijos“ metus lengviausia identifikuoti pagal scenografijos transformacijas, šiemet didžiojoje Šiuolaikinio meno centro salėje pridėtinio cukraus akims nebus, visas dėmesys – švariam podiumui. Sunku įtikti visiems, kai per dvi dienas – tiek daug skirtingų dizainerių parodymų. Bet šiemet salė virs milžinišku podiumu, kuriame vietos pasireikšti užteks visiems. „Salė – ne guminė, bet pirmą kartą visi žiūrovai sėdės patogiai atsilošę. Neverta tikėtis paskutinės minutės stebuklo – pristatomų kėdžių tikrai nebus! Ir savo kėdės atsinešti negalima“, – juokiasi festivalio scenografė Rūta Bagdzevičiūtė.

 

Jaunųjų talentų startas 

 

Mados gerbėjams per dvi dienas bus pademonstruota 16 kolekcijų, kartu su lietuviais savo kūrybą pristatys svečiai iš Italijos, Danijos ir Latvijos. Kiekvienos dienos programoje žiūrovai pamatys ir Lietuvos, ir užsienio dizainerių kolekcijas, ir jau žinomų, ir savo kelią dar tik pradedančių kūrėjų darbus.

 

Moteriškas kolekcijas „Mados infekcijai“ šiemet ruošia dizainerė Lina Gudanavičiūtė, neseniai tarptautinėje parodoje Londone Lietuvai atstovavusi Morta Nakaitė, anksčiau „Mados infekcijoje“ dalyvavusi Nikė Kotryna Kvedarauskaitė, „Injekcijoje“ atrasti lobiai – Kotryna Lipkevičiūtė ir Urtė Vosyliūtė, Inga Skripka, Laima Jurča iš Latvijos.

 

Išskirtinai vyrams sukurtas kolekcijas šiais metais pristatys „Mados infekcijos“ svečiai iš užsienio – Tobias Birk Nielsen iš Danijos ir „Status by Shtamguts“ iš Latvijos.

 

Šį pavasarį žiūrovai daugiausiai išvys mišrių – ir moterims, ir vyrams skirtų kolekcijų. Savo kūrybą pristatys „Mados infekcijos“ svečias iš Italijos Simon Cracker, festivalio idėjinė vadė Sandra Straukaitė, „Leonsenberg“, Mantas Bartkus su #F6 komanda, Akvilė Jančauskaitė kartu su „cut my fashion.“, Krista Stark, dar žinoma kaip Kristina Vikøren, ir „Injekcijos“ nugalėtojai Urtė Katiliūtė, Justas Taroza ir Augustė Zukaitė.

 

Neabejok – balnok aukštakulnius!

 

Į kalendorių verta įsirašyti ir dar vieną datą: likus dviem savaitėms iki festivalio, kovo 30 d., 12 val., dizaineriai tradiciškai modelius savo kūrybos pristatymui rinksis viešame „Mados infekcijos“ kastinge, vyksiančiame prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“.

 

„Kastingas – amžina perlų kasykla! Tuos, kurie drovisi ar mano, jog yra ne tokie dailūs, padrąsinsiu istorija iš tikro gyvenimo. Po pasirodymo „Mados infekcijos“ kastinge debiutas ant podiumo vienai merginai gal ir neatrodė kaip sensacinga pradžia, bet po kelių mėnesių būtent ją, lietuvę Unę Jonynaitę, demonstruoti savo kolekciją Niujorke pakvietė Alexander Wang“, – atvirauja S. Straukaitė. „Dizaineriai ieško ne žmonių-lėlių, o savitų, charakteringų tipažų su vidiniu varikliu.“

 

21-ąją „Mados infekciją“ vainikuos festivalio „A.fteris“ naktiniame klube „Opium“, o vakarėliu rūpinsis festivalio rėmėjas iš „A“ raidės.

 

Dviejų dienų kasmetinė „Mados infekcija“ balandžio 12-13 dienomis šiemet tradiciškai vyks po Šiuolaikinio meno centro stogu. Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba.

© Tautvydas Stukas photography

Rašyti komentarą