21-oji „Mados infekcija“: dizainerių ir kolekcijų pristatymas (I dalis)

Iki „Mados infekcijos“ 2019 liko šiek tiek mažiau nei mėnuo. Grožio Guru komanda pristato straipsnių seriją: dizaineriai ir jų kolekcijų pristatymas. Pirmoje dalyje pristatome šiuos kūrėjus: Krista Stark; Status by Shtamguts; Kotryna Lipkevičiūtė & Urtė Vosyliūtė.


Krista Stark

Kolekcija: VASSING / liet. BRAIDYMAS


 

Kai saulėtą šalį apgaubia debesys,

Belieka braidyti lietuje, džiaugtis gamta.

 

Kalnai, augalai, gyvenimas – kolekcijos inspiracija.

 

Daug šviesaus, šilto audinio, viskas siuvinėta ir mylėta rankomis. Kolekcijoje atsiskleidžia dizainerės rankų darbo įvairovė.

 

Tai – anti fast fashion, lėtas procesas, meniška išraiška, vienetiniai daiktai.

 

Etiškas žaliavų pasirinkimas ir atsakomybė.

 

This slideshow requires JavaScript.

 

 


STATUS BY SHTAMGUTS | Latvija

 

Kolekcija: ŽMONĖS / HUMANS

Pavasaris-vasara 2019/20


 

Kolekcija „Žmonės“ – istorija apie šiuolaikinį keliautoją. Jis savo kelionę į Tibetą pradeda apsirengęs kaip pankas, tačiau nuotykiai ir atradimai jo urbanistinę aprangą paverčia kažkuo kitu. Tibeto šventyklos, jų didingi auksiniai bokštai ir spalvomis turtingas interjeras, Tibeto vienuoliai ir vietiniai žmonės, jų drabužių dėvėjimo būdas, kitų keliautojų aprangos detalės, atkeliavusios iš įvairių kultūrų ar subkultūrų – visa tai tirpsta ir įsilieja į jo edgy stilių.

 

Tačiau pagrindinis jo atradimas peržengia kultūrų ar subkultūrų ribas – visos sienos ir apribojimai yra išgalvoti, nes mes visi esame ŽMONĖS. Kelionės rezultatas – jokių išankstinių nusistatymų neturinčio šiuolaikiško vyro išvaizda.

 

Kolekcija sukurta iš natūralių arba į jas panašių sintetinių medžiagų. Natūralaus pluošto aksomas, džinsas ir medvilniniai audiniai, dirbtinis natūralių ir mažiau natūralių atspalvių kailis. Dirbtinių medžiagų įsiliejimas – itin subtilus. Vietoje pankų kultūrai būdingų languotų audinių naudojami klasikiniai „vištos kojelės“ (pied-de-poule) raštai, sidabrinės metalinės detalės keičiamos auksinių atspalvių sagtimis ir užtrauktukais, o pankiški spygliai ir kniedės spalvinami įvairiausiomis spalvomis, įvaizdžiui suteikiant šiltesnių asociacijų.

 

Apie dizainerį Artis Štamgūts ir „STATUS BY SHTAMGUTS“

 

Dizaineris Artis Štamgūts – savo įkurto prekės ženklo „STATUS BY SHTAMGUTS“ dizaineris ir kūrybos vadovas. Rygoje įsikūrusios kompanijos istorija prasidėjo 2013-aisiais, prekės ženklas dalyvavo Latvijos ir Lietuvos mados renginiuose („IIKRA MADA“ ir praėjusių metų Vyrų mados savaitėje Vilniuje).

 

„STATUS BY SHTAMGUTS“ koncepcija – balansas tarp avangardo ir dėvimų drabužių, ypatingą dėmesį skiriant drabužio konstrukcijai ir įdomioms detalėms. Žmonėms, kurie ne tik gyvena šioje planetoje, bet ir ją kuria. Ateitis yra šiandien! Išdrįsk būti kitoks!

This slideshow requires JavaScript.


 

Kotryna Lipkevičiūtė ir Urtė Vosyliūtė // Injekcija

 

Kolekcija: SSTKMS


 

Šia kolekcija siekiame vizualizuoti žmogaus reakciją į neigiamus veiksnius ir rutiną.

 

BUITIS – SUMIŠIMAS – PERĖJIMAS – PABĖGIMAS – SUSITAIKYMAS. Tai – penki kolekcijos etapai, kuriuose perteikiama žmogaus būsenos kaita.

 

Statiškų siluetų, sodrių, žemiškų spalvų bei buities elementų turinčių aksesuarų pagalba pirmajame etape kuriamas aplinkos paveikto ir pasimetusio žmogaus vaizdinys.

 

Keičiantis būsenai, siluetai tampa abstraktesni, šviesėja spalvos, kuriamas lengvumo įvaizdis, siekiant atspindėti žmogaus norą ištrūkti.

 

Kolekcija pabaigiama mintimi apie susitaikymą. Čia persipina nostalgija su noru išsilaisvinti…

 

This slideshow requires JavaScript.


 

MADOS INFEKCIJOS 2019 programa

Balandžio 12 d. // penktadienis

 

Krista Stark

Status by Shtamguts | Latvija

Kotryna Lipkevičiūtė & Urtė Vosyliūtė // Injekcija

 

Justas Taroza & Augustė Zukaitė // Injekcija

Lina Gudanavičiūtė

Laima Jurča | Latvija // Injekcija

 

Simon Cracker | Italija

Leonsenberg

 

Balandžio 13 d. // šeštadienis

 

Inga Skripka // Injekcija

Mantas Bartkus & #F6

Nikė Kotryna Kvedarauskaitė

 

Morta Nakaitė

Tobias Birk Nielsen | Danija

Akvilė Jančauskaitė & cut my fashion.

 

Sandra Straukaitė

Urtė Katiliūtė // Injekcija

Rašyti komentarą

Sorry, no posts matched your criteria.