21-oji „Mados infekcija“: dizainerių ir kolekcijų pristatymas (II dalis)

Iki „Mados infekcijos“ 2019 liko mažiau nei mėnuo. Grožio Guru komanda pristato straipsnių seriją: dizaineriai ir jų kolekcijų pristatymas. Antroje dalyje pristatome šiuos kūrėjus: Justas Taroza & Augustė Zukaitė, Lina Gudanavičiūtė, Laima Jurča.

 


Justas Taroza & Augustė Zukaitė // Injekcija

Kolekcija: EROZIJA


 

Tai – kolekcija apie sąveiką tarp miesto ir gamtos, jų panašumus ir skirtumus, priklausomybę vienas nuo kito bei šių abiejų skirtingų polių galybę.

 

Plečiantis miestams, augant jų populiacijai, miestų žmonės gamtą supranta iš urbanistinės perspektyvos ir artimesnį kontaktą su ja pasiekia tik per žmonių kurtas ir kultivuotas gamtines miesto erdves, kurios dažnai turi mažai ryšio su tikraisiais gamtos motyvais natūralioje aplinkoje.

 

This slideshow requires JavaScript.

 


Lina Gudanavičiūtė

Kolekcija: Nieko bendro


Toks jausmas, tarsi kažkas nedera, bet vis tiek gražu. Tai – pagrindinė kolekcijos idėja.

 

Pavyzdžiui, vasarai skirti drabužiai derinami prie žieminių, sijonai derinami prie kelnių ir panašiai… Kolekcijoje taip pat bus daug oversize tipo drabužių, suteikiančių patogumo ir laisvės.

 

Drabužiai nėra labai sudėtingų kirpimų, todėl juos lengva derinti tarpusavyje.

 

This slideshow requires JavaScript.

 


Laima Jurča | Latvija // Injekcija

Kolekcija: PIECGADES ĢENERĀLMĒĢINĀJUMS


Istorija sugrąžina mus į Sovietų sąjungos laikus. Tuščios parduotuvės, nedidelis pasirinkimas. Visgi būtent tai privertė žmones elgtis kūrybiškai ir daryti drąsius dalykus.

 

Pagrindinis kolekcijos įkvėpimo šaltinis – mano tėčio istorija iš jo mokyklos laikų. Sovietmečio kaimo mokyklos ir kaimyninės parapijos mokyklos istorija.

 

8-ojo dešimtmečio medžiaga – velvetas, kurio, deja, nebuvo įmanoma rasti vietinėse parduotuvėse. Vis dėlto abiejų mokyklų moksleiviai savo mokyklose kasdien susidurdavo su šia medžiaga ir net, laimei, kiekviena mokykla turėjo skirtingų spalvų… užuolaidas. Jauni žmonės susibūrė sumaniam ir kūrybiškam poelgiui tam, kad galėtų pasigaminti trokštamus drabužius. Dviejų mokyklų moksleiviai pavogė kiekvienos mokyklos užuolaidas ir net jomis apsikeitė, kad galėtų pasisiūti skirtingų spalvų stilingas kelnes.

 

Atlikau tyrimą, kalbėjausi su to meto žmonėmis ir pririnkau įvairiausių istorijų apie tai, kaip jie anksčiau sprendė mados iššūkius ir kokius metodus tam naudojo.

 

Įkvėpimas kolekcijos raštams atėjo iš pačių populiariausių sovietmečio staltiesių – klijonkių, piešinių, vaizduojančių įvairiausius objektus ir daiktus. Tų laikų kartai tai gali sukelti nostalgiją ir priminti jaunų dienų drąsą.

 

Apie Laimą Jurča

 

1991 m. gimusi dizainerė šiuo metu gyvena Rygoje, studijuoja mados meno magistrantūrą Latvijos menų akademijoje. Laima yra kilusi iš mažo Latgalos miestelio, tad jos kontekstas ir vizija skiriasi nuo kitų Latvijos dizainerių. Laima Jurča mėgsta dirbti su spalvomis ir eksperimentuoti su spauda.

 

This slideshow requires JavaScript.


MADOS INFEKCIJOS 2019 programa

Balandžio 12 d. // penktadienis

 

Krista Stark

Status by Shtamguts | Latvija

Kotryna Lipkevičiūtė & Urtė Vosyliūtė // Injekcija

 

Justas Taroza & Augustė Zukaitė // Injekcija

Lina Gudanavičiūtė

Laima Jurča | Latvija // Injekcija

 

Simon Cracker | Italija

Leonsenberg

 

Balandžio 13 d. // šeštadienis

 

Inga Skripka // Injekcija

Mantas Bartkus & #F6

Nikė Kotryna Kvedarauskaitė

 

Morta Nakaitė

Tobias Birk Nielsen | Danija

Akvilė Jančauskaitė & cut my fashion.

 

Sandra Straukaitė

Urtė Katiliūtė // Injekcija


Pirmoji kolekcijų ir kūrėjų pristatymo dalis čia

Rašyti komentarą