Pedikiūras: kaip tinkamai prižiūrėti pėdas?

Pedikiūras – viena populiariausių procedūrų šiltuoju metų laiku, kai karaliauja lengvos ir puošnios basutės. Jis naudingas net keliais atžvilgiais. Pirma, procedūra padeda patobulinti pėdų išvaizdą, nes pėdos mirkomos vonelėse, tepamos aliejais ir losjonais, masažuojamos. Po masažo pagerėja kraujotaka, nuotaika – pėdose yra daug aktyviųjų taškų, stimuliuojančių visą organizmą. Taip pat sutvarkomi ir nulakuojami nagai, tad galime džiaugtis estetiška pėdų išvaizda.

 

Viskas, ko reikia saugiam pedikiūrui

 

Profesionalus pedikiūras – labai vertingas: jo metu pašalinamas suragėjęs odos sluoksnis, nuospaudos, atliekama nagų grybelio, nagų įaugimo profilaktika, sudrėkinamos ir pamaitinamos pėdos, atkuriami nulūžinėję nagai, ir kt. Tačiau viso to galite tikėtis tik patekusios pas gerą meistrę: jei neturite savo manikiūro / pedikiūro specialistės, ją rinkitės atidžiai.

 

Keli patarimai saugiai nagų priežiūrai salone ir namuose:

 

  1. Ar meistrė, pas kurią lankotės, yra kvalifikuota ir turi licenciją, ar jos darbo vietoje švaru, kaip dažnai ji plauna rankas, ar matyti nesterilizuotų įrankių, kaip dažnai ir kokiomis priemonėmis jie dezinfekuojami?
  2. Kojas skuskite praėjus bent parai po pedikiūro, o ne prieš jį – taip sumažinsite infekcijų riziką.
  3. Jei esate salono ar specialistės nuolatinė klientė, pagalvokite, gal verta įsigyti savo manikiūro / pedikiūro įrankius (bent jau pagrindinius).
  4. Pasiteiraukite, ar dezinfekuojamos vonelės, jų filtrai. Kartais tam neskiriama pakankamai dėmesio, o būtent netinkami išplautose vonelėje knibžda grybelio sukėlėjai.
  5. Jei nagai lakuojami ryškia spalva, būtinas dvigubas nagų lako pagrindo sluoksnis. Jei nuvalius nagų laką pamatėte, kad nagai pagelto, juos pabalins citrinų sultys. Šį kartą nagus lakuokite kita, geriausia – šviesia spalva, arba apskritai padenkite nagus tik apsauginiu laku.
  6. Išbandykite įvairias nagus stiprinančias priemones. Beje, nagų stiprinimui vis dažniau naudojama ištirpinta želatina, tačiau jos poveikis moksliniais tyrimais kol kas neįrodytas.
  7. Jei turite trapius, silpnus, lūžinėjančius, banguotus nagus, verčiau neklijuokite ant jų dirbtinių nagų – tai juos tik dar labiau susilpnins, tad geriau investuokite į profesionalias ir brangesnes nagų priežiūros priemones.

 

Pedikiūro mados tendencijos

 

Pedikiūro tendencijos praktiškai identiškos, kaip ir manikiūro. Daugelis merginų ir moterų, ypač vasarą, tiek rankų, tiek ir pėdų nagučius lakuoja vienodo atspalvio nagų laku. Manikiūro specialistės pasakoja, kad klientės turi labai įvairių pageidavimų dėl spalvų, nagų dailės, tačiau didžioji dalis jų renkasi pedikiūrą su ilgalaikiu lakavimu.

Labai populiarus prancūziškas lakavimas, kai nagų galiukai lakuojami baltai, o visas nagas – pasteline švelnia spalva. Žiemą klientės – kiek santūresnės, vėlgi renkasi pastelinių atspalvių nagų laką, o vasarą daugelis kojų nagučius lakuoja ryškiomis spalvomis, dažniausia – raudona, vyšnine, daugiau eksperimentuoja. Apskritai, dalis merginų ir moterų pedikiūrą salone renkasi tik vasarą, bet profesionali ir reguliari priežiūra pėdoms ir nagams reikalinga visus metus.

 

Pedikiūro kainos ir kelios salonų lietuvos didmiesčiuose rekomendacijos

 

Daugelis moterų tiksliai nežino, kiek kainuoja pedikiūras. Tačiau į šį klausimą atsakyti sudėtinga, nes kainos skiriasi priklausomai nuo vietos, procedūrų trukmės, apimties, lakavimo tipo ir kt. Greitasis pedikiūras, kai tvarkomi tik nagai, bus pigesnis ir kainuos apie 20 eurų. SPA pedikiūras, kai ant pėdų dedamos kaukės, daromos vonelės, masažas bei sutvarkomi nagai, gali kainuoti ir 30–40 eurų. Jei jūsų taikinys – ilgalaikis pedikiūras, o ne paprastas lakavimas, vidutiniškai mokėsite apie 5 eurais brangiau. Visuomet labiau apsimoka rinktis dvi procedūras: manikiūrą ir pedikiūrą.

 

Keli salonai, kuriuose atliekamas aukštos kokybės ir visus higienos standartus atitinkantis pedikiūras:

 

  • Pedikiūras Vilniuje: grožio studija „Dalia“, grožio salonas „Nailbar“, SALON+, grožio salonas „Ledi forma“.
  • Pedikiūras Kaune: grožio salonas „Domini“.
  • Pedikiūras Klaipėdoje (jau netrukus): grožio salonas SALON+.

 

Tad rūpinkitės savimi, rinkitės gražiausias ir stilingiausias basutes, o kojytes palepinkite profesionaliu pedikiūru. Kada gi geriausias laikas puoštis, jei ne dabar?

Daugiau apie pedikiūrą skaitykite čia

Rašyti komentarą