Rudens pramogos: 5 veiklos lauke jums ir jūsų vaikams

Rudens pramogos: 5 veiklos lauke jums ir jūsų vaikams

Pasibaigus vasarai ir vis mažiau lepinant saulės spinduliams, pramogas esame įpratę perkelti į vidų, taip prarasdami galimybę džiaugtis grynu oru ir gamtos teikiamais malonumais. Mokslininkai ir gydytojai iš vien kalba apie gryno oro naudą mūsų psichinei ir fizinei sveikatai, todėl pasikeitusios oro sąlygos neturėtų būti priežastis atsisakyti pramogų lauke. Ruduo atsineša ir daugybę šiam sezonui unikalių veiklų, kurias verta išmėginti visai šeimai drauge.

 

Rudeninių gėrybių rinkimas

 

Kiekvienas metų laikas išsiskiria savo siūlomomis daržovėmis, vaisiais ir kitomis gėrybėmis. Ruduo vienareikšmiškai džiugina prisirpusiais obuoliais, kriaušėmis, moliūgais, ir, žinoma, miškuose dygstančiais grybais.

 

Leiskitės į derliaus skynimo kelionę su savo atžalomis, atraskite neaplankytus miškus ir tyrinėkite. Grįžę namo pilnomis pintinėmis, pasigaminkite desertą ar net vakarienę: rudens atributais tapę kvapnus obuolių pyragas, trinta moliūgų ar grybų sriuba sušildys ir leis atsipalaiduoti po nuotykių kupinos dienos. Juk kiekvieną darbą turi vainikuoti malonus prizas.

 

Laukinių gyvūnų stebėjimas

 

Laukinių gyvūnų stebėjimas rudenį gali būti įdomi ir pamokanti veikla tiek vaikams, tiek suaugusiems. Rudenį daugybė paukščių migruoja ar ruošiasi žiemai, todėl jų stebėjimas – itin įtraukiantis.

 

Norint sustiprinti patirtį, įsigykite paukščių stebėjimo knygą arba naudokite mobiliąsias programėles, kurios padės atpažinti paukščius. Mobilioji programėlė „BirdNET“ leis atpažinti paukščius pagal jų giesmę, o „Merlin Bird ID“ – pagal išvaizdą.

 

Rudenį itin suaktyvėja ir šernai. Pasivaikščiokite po miškus ir laukus, stebėkite jų išmindžiotus takus, ieškokite paslėptų lizdų ar slėptuvių.

 

Nors stebėjimas – smagus ir įtraukiantis procesas, svarbu suprasti, kad esate svečiai gyvūnų erdvėje, todėl laikykitės saugaus atstumo ir tylos. Nepamirškite ir gyvūnų stebėjimui gamtoje svarbių atributų: natūralios spalvos drabužių, patogios avalynės, iškylavimui skirtų kėdžių ir, žinoma – žiūronų.

 

Kinas po atviru dangumi

 

Jei šios veiklos dar neįgyvendinote vasarą, dabar tiesiog privalote. Kinas po atviru dangumi – ir romantiška, ir itin šeimyniška veikla, kurios metu ne tik žiūrite mėgstamą filmą ir leidžiate laiką drauge, bet ir mėgaujatės grynu oru bei dar bent kiek vasara alsuojančiomis akimirkomis lauke.

 

Kino žiūrėjimas lauke reikalauja kruopštaus pasiruošimo, pradedant vietos ir filmo, baigiant tinkamos technikos pasirinkimu.

 

„Nepamirštamam kino vakarui reikia turėti projektorių, ekraną ir garso sistemos įrangą. Daugiau dėmesio vertėtų skirti projektoriaus pasirinkimui, nes nuo jo priklauso ir jūsų filmo žiūrėjimo patirtis. „Freestyle 2nd Gen.“ mobilus ekranas išsiskiria ryškiu ir spalvingu vaizdų pateikimu, rodomas vaizdas automatiškai sufokusuojamas ir išlyginamas, todėl net esant tikrai tamsiam vakarui, žiūrėjimo patirtis bus komfortiška. Kitaip nei dauguma projektorių, šis įrenginys turi įmontuotą garsiakalbį, kuris užtikrina įtraukiantį garsą 360 laipsnių kampu“, – patarimais dalijosi „Samsung“ Electronics Baltics“ produktų treneris Tomas Alešiūnas.

 

Laikas su šeima – neįkainojamas ir itin vertingas nepriklausomai nuo metų laiko. Būtinai atkreipkite dėmesį į saugumą ir orą, kai planuojate pramogas lauke su vaikais. Pasirūpinkite tinkama apranga, kad mažieji galėtų mėgautis rudeniu, nebijodami šalčio ar drėgmės. O visos kitos detalės yra tik jūsų vaizduotės vaisius.

 

Piknikas

 

Net ir atvėsus orams, piknikas – itin smagi idėja. Žinoma, vertėtų stebėti orų prognozes ir įsivertinti, ar nebūsite užklupti lietaus.

 

Rudeninis piknikas – išskirtinis ne tik dėl besikeičiančios gamtos grožio, bet ir dėl patiekiamo maisto. Rinkitės šiltus ir sočius patiekalus, tokius kaip sriuba, troškinys ar kepti sumuštiniai. Nepamirškite ir karštų gėrimų.

 

Iškylaujant rudens laikotarpiu pravers vandens nepraleidžiantis, storesnio pluošto pledas. O kad šeimyninio pikniko nesugadintų per greitai atvėsęs maistas – rekomenduojama pasirūpinti gerai šilumą sulaikančiais indais: maisto termosais, termo puodeliais ir sandariais krepšiais.

 

 

Žygiai

 

Suorganizuokite šeimos žygį savo namų apylinkėse ar ieškokite naujų neatrastų vietų ir takų. Žygio metu turėsite galimybę ne tik išsikrauti fiziškai, bet ir pasidžiaugti rudeninės gamtos vaizdais, supažindinti vaikus su besikeičiančia gamta, papasakoti apie žiemai besiruošiančius gyvūnus.

 

Tam, kad nereikėtų ilgai sukti galvos, kurį iš plataus spektro Lietuvos pažintinių takų išsirinkti rudeniniui žygiui su šeima, atrinkome penkis neilgus (iki 3 km ilgio), bet itin unikalius maršrutus, tiksiančius ir mažiesiems. Čepkelių raisto mokomasis takas, Šauklių riedulyno pažintinis takas, Sirvėtos pažintinis mokomasis mitologinis takas, Anykščių šilelio eko basų kojų takas ar pažintinis takas „Barsuko ola“ puikiai tiks nuotaikingam rudens nuotykiui su šeima.