2020-ųjų metų knygų TOP 10

Bent jau aš, kasmet susidarau tikslų sąrašus. Ne visada pavyksta juos įgyvendinti, tačiau žinant link ko eini ir ko sieki, yra lengviau to pasiekti. Jaučiu mažiau blaškymosi į šonus ir daugiau kryptingo judėjimo beišsipildančių svajonių link. Vienas iš tikslų – skaityti daugiau knygų.

 

Prisipažinsiu, būna man kartais, jog skaitau, skaitau daug, o po to kuris laikas neimu jokios knygos į rankas. Tačiau tiesa ta, kad skaitančią save labiau mėgstu. Skaitant tampa daugiau apie ką diskutuoti su žmonėmis, plečiasi žodynas, akiratis, vaizduotė, kyla daugiau idėjų.

 

Paskutiniu metu daugiausiai skaičiau apie vaikų auklėjimą, problemų sprendimą („Ramaus miego knyga“ – viena labiausiai pasiteisinusių man) ir pan., bet kitais metais norėčiau skaityti ir kitokią literatūrą (kad ir paaugliškus romanus, kuriuos itin mėgau prieš keletą metų, pvz.: „Atrankos“ serijos knygos, „Raudonoji karalienė“ ir antroji šios knygos dalis „Stiklo kalavijas“ – tai tik kelios mano asmeninės rekomendacijos).

 

O šįkart dalinuosi Knygų Klubo 2020-ųjų metų TOP 10 populiariausių knygų, kurias verta įsigyti ir perskaityti. Dalį jų jau esu perskaičiusi, kitas – planuoju perskaityti jau 2021-aisiais.

 


Kabinetas 339

 

 

Monday Girl: apie šitą knygą pirmąkart išgirdau per protmūšį, kai buvo užduotas klausimas: „Kokiu numeriu yra pažymėtas premjero kabinetas?“ Tuomet pagalvojau „iš kur aš turėčiau tai žinot?!“, o pasirodo – net yra knyga apie tai. Antrą kartą apie šią knygą vėl išgirdau, kai draugė pasakė, jog ją dabar skaito ir ji yra labai įdomi, tad vertėtų perskaityti ir man. Tad challenge excepted – ši knyga mano kitų metų sąraše.

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 4,1 iš 5.

 


Penkios meilės kalbos

 

Monday Girl: ši knyga prie mano lovos jau kuris laikas, bet vis nepaimu jos į rankas. Kažkada turėtose psichologijos paskaitose supratau, kad viską, ką ten pasakoja – aš ir taip žinau, intuityviai. Dažniausiai suprantu savo daromas klaidas (gaila, kad jas pirmiau padarau, o po to suprantu, kad klaida 😊 ). Tačiau labai noriu perskaityti šią knygą. Patikrinsiu, ar vis dar mano intuityvus supratimas apie meilę yra teisingas. Nors, turbūt, teisingos meilės ir nėra. Visos jos – skirtingos. Antra knyga į mano kitų metų skaitomų knygų sąrašą.

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 5 iš 5*

 

Knygų klubas: knyga, pakeitusi milijonų žmonių santykius. Kiekvienas iš mūsų meilę išreiškiame ar ją priimame savo meilės kalba. Vieniems svarbu išgirsti palaikymo žodžius ar kuo daugiau laiko praleisti kartu su mylimu žmogumi, kitiems užtenka dovanų, rodomo paslaugumo ar švelnaus prisilietimo. Tad susipažinkite su penkiomis meilės kalbomis.

 


Knygų serija „Haris Poteris“

 

Monday Girl: Negaliu patikėti, kad Hariui Poteriui jau 20 metų! (Tiksliau pačiam Hariui būtų jau 31, nes veiksmas prasideda tada, kai jam sukanka 11). Bet su nostalgija prisimenu visas 7 dalis, kurias skaičiau paauglystėje, kartais net naktimis nuėjusi į vonią, kad mama nematytų įjungtos šviesos kambaryje tada, kai jau kelias valandas turėčiau miegoti. 😊

 

 

Šiomis knygomis pirmesnis susidomėjo mano brolis ir pirmąsias tris dalis nusipirko už savo sutaupytus pinigus, o aš knygą į rankas paėmiau tik pamačiusi pirmąjį filmą „Haris Poteris ir išminties akmuo“, bet tai yra geriausios mano skaitytos knygos EVER! Tikrai! Joks „Altorių šešėly“, kurį turėjom perskaityti mokykloje, nestovi aukščiau mano asmeniniame „geriausių knygų“ sąraše. (Nors „Altorių šešėly“ man atrodo geriausia knyga iš tų privalomųjų mokyklinių knygų sąrašo.)

 

Nors Hario Poterio knygos yra ekranizuotos ir kelinti metai iš eilės Kalėdiniu laikotarpiu juos vis žiūrime su vyru (ir neatsibosta), kaip kokį „Vienas namuose“, tačiau knygose tikrai yra daugiau vietos fantazijai pasireikšti ir daug dalykų aprašytų jose nepateko į ekranus. Todėl jei neskaitysite patys, kviečiu padovanoti šias knygas savo vaikams.

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 4,7 iš 5

 

Knygų klubas: „Haris Poteris“ – visą pasaulį sužavėjusi J. K. Rowling septynių fantastinių romanų knygų serija apie vienuolikmečio Hario ir jo draugų nepaprastus nuotykius Hogvartso kerėjimo ir burtų mokykloje. Bėgant metams stebuklingasis pasaulis draugams pateikia vis sudėtingesnių ir pavojingesnių išbandymų, kurie pareikalaus begalės jėgų ir nepaprasto vieningumo.

 


Petro imperatorė

 

 

Monday Girl: Turiu prisipažinti, kad ir ši knyga yra šalia mano lovos bei vis tikiuosi ją perskaityti. Girdėjau daug neblogų atsiliepimų. Nors jokio istorinio romano dar nesu skaičiusi, tačiau istorijos pamokos man visada patiko. 😊 Kas dar smagu – jog tai lietuvių autorės kūrinys. Džiaugiuosi, jog jis pateko į šių metų populiariausiųjų sąrašą. Dar viena knyga, kuri keliauja į 2021-ųjų must read.

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 4,3 iš 5

 

Knygų klubas: Menotyros mokslų daktarės rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės naujausias istorinis romanas „Petro imperatorė“ – pirma dilogijos knyga, paremta išsamiais epochos tyrimais, autentiškais šaltiniais, išlikusiais istorinių asmenybių laiškais ir atskleidžianti kultūrologinę mentalitetų istoriją.

 


Černobylis

 

Monday Girl: Manęs visai nestebina, kad ši lietuvių autoriaus Šarūno Jasiukevičiaus knyga yra skaitomiausių knygų 2020-aisiais sąraše. Esu tikra, kad prie šios sėkmės prisidėjo pasaulinio garso ir pagyrų sulaukęs „Netflix“ serialas tuo pačiu pavadinimu. Tarp peržiūrėjusių šį serialą esu ir aš. Iš karto po to buvo itin smalsu daugiau sužinoti apie šią katastrofą. Skaičiau nemažai straipsnių apie tai. Bet ši knyga (kol kas) padėta ne prie mano lovos krašto, o prie vyro. 😊

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 4,6 iš 5

 

Knygų klubas: Greičiausiai jūs beveik nieko nežinote apie Černobylį. Tik nuotrupas, detales, ištraukas iš konteksto. Tokio plataus ir išsamaus požiūrio į katastrofą Lietuvos pašonėje dar nebuvo publikuota. Tad kviečiame kartu su Šarūnu Jasiukevičiumi pasižvalgyti po neįtikėtiną apokaliptinį pasaulį, kurio gelmės net ir po 30 metų slepia daugybę paslapčių. Tapkite jų liudytojais.

 


Ant medinės lentelės

 

 

Monday Girl: Šią knygą gavau dovanų praėjusiais metais per Kalėdas. Labai apie ją svajojau. Ir tai kol kas vienintelė receptų knyga, kurios receptus bandžiau gaminti pati. Labai patinka tai, kad receptai nėra sudėtingi, o tinkamus sau – atras kiekvienas. Yra daug alternatyvių produktų, kuriuos gali naudoti veganai, gliuteno netoleruojantys žmonės ir t. t. Drąsiai rekomenduoju šią knygą turėti kiekvienam gaminančiam namie. O dabar namuose tikrai gaminame daug daugiau, todėl ir naujų idėjų pusryčiams, pietums ar vakarienei vis pritrūksta.

 

Be to, rekomenduoju sekti autorę instagrame ir jos puslapyje – ten Kristina taip pat dalinasi puikiais receptais.

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 5 iš 5*

 

Autorė Kristina Pišniukaitė: „Kas yra vertinga receptų knyga? Manau, tai knygoje pateiktų receptų ir tų, kuriuos išbandysite, santykis. Jeigu, sklaidydami šiuos puslapius, nurysite seilę: „Ir šitą, ir aną, ir dar tą noriu pagaminti!“, vadinasi, savo tikslą pasiekiau. Tikrai neteks stvertis už galvos dėl kulinarinių įmantrybių. Atvirkščiai, akį trauks paprasti, kasdieniai patiekalai, kurie padės apsispręsti, ką gaminti. Galvojau apie šiuolaikišką žmogų, kuris nori maitintis subalansuotai, įvairiai, mums įprastais produktais.“

 


Kakė Makė ir baisi neteisybė

 

 

Monday Girl: Kakė Makė – fenomenalus personažas, kuris sukurtas Lietuvoje, bet pritampa daugelyje pasaulio šalių! Labai didžiuojuosi Lina Žutaute. Kakė Makė – lyg savotiška Hario Poterio versija, kuri taip pat pavergė pasaulio vaikų širdis. Ši knygelė apie baisią neteisybę yra naujausias leidinys.

 

Aš, greičiausiai, būsiu priversta šią knygą įsigyti ir paskaityti savo sūnui. O kada nors, ją skaityti galės ir jis. 😊 Ar tokias knygeles galima „užskaityti“ prie perskaitytų sąrašo? 😊

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 5 iš 5*

 

Knygų klubas: Šioje Kakės Makės paveikslėlių knygelėje tiek mažas, tiek didelis skaitytojas atpažins save.  Nelengva ir nemalonu susidurti su baisia neteisybe, bet tikra teisybės diena gali dovanoti be galo daug smagumo. Juk draugystė padeda nugalėti visus iššūkius!

 


Mažasis Princas

 

 

Monday Girl: „Mažasis Princas“ – nesenstanti, neatsibostanti klasika. Manau, kad tai viena labiausiai cituojamų ir pritaikomų gyvenimiškuose pokalbiuose knygų. Dažnai girdžiu interviu ir kas nors vis užsimena „….tai, kaip prisijaukinti Lapę iš „Mažojo Princo“.“ arba „... tai, kaip saugoti, auginti ir mylėti rožę…“. Rodos, kad ši knyga tiesiog privalo būti kiekvieno žmogaus asmeninėje bibliotekoje.

 

Aš šią knygą kartas nuo karto kam nors padovanoju vestuvių arba gimtadienio proga. Esu įsitikinusi, tai puiki dovana.

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 4,7 iš 5

 

Knygų klubas: Tai klasika tapusi alegorinė pasaka, iki šiol žavinti viso pasaulio vaikus ir suaugusius žmones. A. de S.-Exupéry moko mus išminties nemoralizuodamas ir nenusileisdamas iki sentimentalumo. Tai knyga apie berniuką iš kitos planetos, apie jo tarpplanetines keliones ir sykiu išmintingas pasakojimas apie žmogaus lemtį.

 


Kiekvienos dienos terapija

 

 

Monday Girl: Visada norėjau turėti draugą – kunigą. Jam užduočiau tiek daug klausimų: apie tikėjimą, apie tai, kaip jis suprato, jog kunigystė – jo pašaukimas, apie tyrumą ir atsidavimą, apie nuodėmes ir dar daugiau… Paskaičiusi trumpą ištrauką, supratau, jog kunigas Benas Lyris yra šiek tiek panašus į mane tuo, kad ir aš stengiuosi gyventi ir džiaugtis kiekviena diena. Todėl ši knyga yra mano asmeniniame „knygų 2021 sąraše“.

 

P. S. Dar kun. A. Toliato knygas norėčiau perskaityti.

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 4,9 iš 5*

 

Benas Lyris: „Mano gyvenimas yra terapija kiekvieną dieną. Džiaugiuosi esama akimirka. Nekaltinu oro, saulės trūkumo ar lietaus pertekliaus. Randu būdų, kaip džiaugtis dabar. Kiekviena diena yra gera tada, kai pats iš jos kažką pasiimi ir duodi.“

 


Dievas visada keliauja incognito

 

 

Monday Girl: O kaip gražiai perėjom nuo kunigo parašytos knygos prie knygos, kurios pavadinime yra Dievas. Dar viena išpažintis – šią knygą buvau pradėjusi skaityti jau prieš pusantrų metų, kai gulėjau ligoninėje. Tačiau taip ir nebaigiau. Galbūt, jau metas? Nes ši knyga top‘ų viršūnėse karaliauja ne pirmus metus ir, esu įsitikinusi, jog ne be reikalo.

 

Be to, vos tik atsirado ši knyga, mano feisbuko draugai ją itin gyrė. Taip pat gyrė (ir giria) Knygų Klubo skaitytojai.

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 4,5 iš 5

 

Knygų klubas: Knygoje pasakojama istorija panardina į svaigią Paryžiaus vasaros atmosferą ir kviečia susimąstyti: kas gali paskatinti mus įveikti savo baimes, susikaustymą bei įpročius ir, kai gyvenimas nebeteikia džiaugsmo, priversti išsukti iš įprasto kelio?

 

 

Taigi, apžvelgiau populiariausių 2020-ųjų knygų dešimtuką. Radau kelias knygas, kurias norėčiau perskaityti kitais metais. Tikiuosi, jog radote ir jūs. Šias (ir dar daugiau) puikių knygų rasite https://www.knyguklubas.lt/

 


 

XOXO,

Ieva – Monday Girl

Draugaukim Instagrame! @I_Am_Monday Girl

 

 

*Maža vertintojų imtis

 

 

Ką padovanoti draugei? 7 idėjos

10 idėjų, ką padovanoti vaikams

Knygų rekomendacijos. TOP 10 knygų iki 10 Eur