Knygų rekomendacijos. TOP 10 knygų iki 10 Eur

Jei esate knygas itin skaitantis daug žmogus, kuris savo namuose turi net nuosavą bibliotekėlę, žinote, jog išsirinkti gerą knygą už gerą kainą gali būti sudėtinga. Todėl pristatome Jums Knyguklubas.lt internetinio knygyno skaitytojų TOP 10 knygų iki 10 eurų rekomendacijas.

 

1. Sudeginta gyva

 

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 4,7 iš 5

 

Septyniolikmetė Suada pirmą kartą įsimyli, ir jos meilė sulaukia atsako. Tačiau kaime, kuriame ji gyvena – kaip ir daugelyje kitų Palestinos kaimų, – įsimylėti iki vestuvių tolygu pasirašyti mirties nuosprendį. Todėl Suados šeima nusprendžia „garbę praradusią“ merginą nužudyti.

 

Kitą dieną po nuosprendžio vidiniame namų kiemelyje besitvarkančią merginą giminaitis apipila benzinu ir padega. Tačiau turėjusi mirti „dėl garbės“ Suada ir jos kūdikis per stebuklą išgyvena, ir, sulaukę vienos prancūzės pagalbos, pabėga nuo savo šeimos į Europą. Tačiau ir čia mergina negali jaustis saugi – gimtosios šalies papročiai jos giminaičius įpareigoja nužudyti ją bet kokia kaina…

Apie autorę: Squad – yra autorės slapyvardis. Tikima, jog ji šiuo metu gyvena Europoje. Ji yra išleidusi vieną knygą „Sudeginta gyva“, kuri yra jos memuarai.

 

2. Ydingas ratas

 

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 4,5 iš 5

 

Luiza – psichiatro sekretorė, kurią vyras paliko su mažamečiu sūnumi. Deividas – žavus ir sėkmingas vyras, sužavėjęs Luizą. Adelė – veriančiai graži ir elegantiška Deivido žmona bei naujoji Luizos draugė. Kol Adelė ir Deividas pakaitomis siekia Luizos dėmesio, jos mintis vis labiau apsėda ši nepažįstamųjų pora ir painus jų santykių raizginys.

Makabriškas trileris, kuriuo negalima pasitikėti…

 

John Connolly: „Labiausiai iš vėžių išmušanti knyga su labiausiai nenuspėjamu įvykių posūkiu pabaigoje. Perskaitykite, kol kas nors dar nespėjo sugadinti viso malonumo papasakodamas jos pabaigą!“

 

3. Rugiuose prie bedugnės

 

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 4,2 iš 5

 

Beveik klasika tapusi knyga, kurią privalo perskaityti kiekvienas.

Romane, parašytame 1951 m., subtiliai vaizduojamas paauglio dvasinis pasaulis, jo individualistinis protestas prieš koledžo rutiną, miesčionišką konformizmą. Pagrindinis romano herojus turi savitą teisės ir dorovės sampratą, kalba autentiška savo laikmečio kalba, stovi atskirai nuo savosios civilizacijos, nors atvirai prieš ją ir nemaištauja. Stiliui būdingas liūdesio ir humoro junginys.

 

Apie autorių: Džeromas Deividas Selindžeris (Jerome David Salinger) – vienas populiariausių, ypač tarp jaunimo, JAV rašytojas (1919-2010). Rugiuose prie bedugnės“ pasisekimas sužadino didžiulį visuomenės dėmesį, o rašytojas išgarsėjo pasaulyje.

 

 

4. Lieku čia

 

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 4,7 iš 5*

 

Marco Balzano sako, kad parašyti šį romaną jį įkvėpė tikra Pietų Tirolio miestelio Kurono istorija. Po karo pastačius užtvanką, miestelis buvo užtvindytas, ir šiandien tik kyšanti iš dirbtinio ežero bažnyčios varpinė mena jame gyvenusių žmonių praeitį. Jis meistriškai piešia paprastos moters, pasiryžusios priešintis pasaulio likimą lemiančioms jėgoms, drąsą ir tvirtybę.

 

Apie autorių: Marco Balzano – italų rašytojas (gim. 1978). Iki šiol mokytoju Milane dirbantis autorius, kurio kūriniai yra pelnę prestižines literatūrines premijas. Paskutiniame savo kūrinyje jis mums pateikia ne tik mažos bendruomenės istoriją didžiųjų istorijos kataklizmų epochoje.

 

 

5. Vidurnakčio saulė

 

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 4,1 iš 5*

 

Naujausias pasauliniu mastu pripažinto Hario Hūlės knygų ciklo autoriaus Jo Nesbø kūrinys ir romano „Kraujas ant sniego“ tęsinys – subtilus, tamsios nežinios ir stingdančios įtampos kupinas trileris apie samdomą žudiką, kurio širdis žvėriškoms kriminalinio pasaulio taisyklėms buvo per gera.

 

Apie autorių: Jo Nesbø (Ju Nesbio, gim. 1960) – vienas geriausių šių laikų kriminalinių romanų rašytojų pasaulyje. Milžinišką sėkmę ne tik gimtojoje Norvegijoje, bet ir daugelyje užsienio šalių, tarp jų ir Lietuvoje, jam pelnė kultinis knygų ciklas apie Harį Hūlę. Autorius apdovanotas gausybe literatūros premijų, jo knygos ne kartą buvo patekusios į tarptautinių bestselerių sąrašus.

 

Monday Girl: Aš pati prieš keletą metų skaičiau „Kraujas ant sniego“ detektyvą. Tai buvo, berods, pirmasis mano perskaitytas detektyvas gyvenime ir tikrai nenusivyliau. Patiko autoriaus minčių eiga, knygą buvo lengva skaityti, o ir ji pati nebuvo labai didelė ar sunki, todėl puikiai tiko man skaityti važiuojant į darbą autobusu. (Knygą skaityti važiuojant yra daug efektyviau, nei scrollinti feisbuką, nors ir to kartais norisi 😊 ).

 

 

6. Berniukas dryžuota pižama

 

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 4,8 iš 5*

 

Du maži berniukai. Du skirtingi gyvenimai. Vienas likimas.

 

„Berniukas dryžuota pižama“ – tai istorija apie Antrojo pasaulinio karo metu veikusią koncentracijos stovyklą, kurios gyvenimas vaizduojamas nekalto vaiko akimis. Susidūrus dviem skirtingiems pasauliams kyla daug nesusipratimų.

 

Apie autorių: John Boyne (g. 1971) – airių autorius, parašęs keliolika knygų. Garsiausias jo kūrinys – „Berniukas dryžuota pižama“, išverstas į daugiau nei trisdešimt kalbų, pelnęs daugybę apdovanojimų, be kita ko, paskelbtas tarptautiniu 2008 metų bestseleriu. Pagal knygą pastatytas to paties pavadinimo filmas.

 

 

7. Nėra vietos dviem

 

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 4,2 iš 5

 

Kartais atsitinka neįtikėtinų dalykų. Tokių neįtikėtinų, kad nebelieka nieko kito, kaip tik patikėti.

 

Praradęs darbą ir išsiskyręs su mergina Baltimorėje Nikolas atvyksta į egzotiškąjį Tailandą. Siaučia audra, lėktuvas vėluoja pusę paros, tačiau kitaip Nikolas nebūtų susipažinęs su žavia norvege Hilde. Atrodo, kad sulig „Full Moon“ švente Samujaus saloje prasideda pačios nuostabiausios atostogos… Bet…

 

Apie autorių: Kristijonas Kaikaris – baigęs medicinos studijas Vilniaus universitete, dirbęs žurnalistu, vadovavęs informacinių technologijų ir aviacijos įmonėms, ilgametis „Formulės–1“ komentatorius, automobilių sporto, slidinėjimo ir povandeninio nardymo entuziastas, gyvenęs JAV, Tailande, Vietname ir Kazachstane, prisiekęs keliautojas ir svajotojas – savo turtingą biografiją papildo kaip rašytojas, debiutuojantis su veiksmo trileriu, kupinu kvapą gniaužiančių nuotykių su mistikos ir fantastikos elementais.

 

 

8. Kreidelių žmogus

 

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 4,1 iš 5*

 

Debiutinis anglų rašytojos C. J. Tudor romanas, sulaukęs didelio leidėjų dėmesio visame pasaulyje, leidžiamas daugiau nei 40 šalių. Knyga kupina psichologinės įtampos, prikausto dėmesį ir iki paskutinio lapo verčia nerimastingai spėlioti, kas vis dėlto nutiko.

 

 

9. Tikėkimės geriausio

 

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 4,2 iš 5*

 

„Times“: Didžiausia šios knygos stiprybė – jos pribloškiantis nuoširdumas. Daugelį metų nebuvau skaičiusi tokios prikaustančios knygos.

 

Apie autorę: Karolina Seterval (Carolina Setterwall, g. 1978) – švedų rašytoja. Studijavo medijų ir komunikacijos mokslus Stokholme ir Londone, dirbo muzikos ir leidybos srityse. „Tikėkimės geriausio“ – debiutinis, iš tiesų išgyventa meilės ir netekties istorija paremtas autobiografinis romanas, išleistas 25 pasaulio šalyse.

 

10. Meilė, kurios nemylėjau

 

 

Knygų klubo skaitytojų vertinimas: 4,2 iš 5*

 

„Meilė, kurios nemylėjau“ – unikalus meilės romanas, parašytas pateikiant du skirtingus požiūrius, dviem balsais skambant skirtingoms mintims. Skaitydami tikrai girdėsite minkštą viliojantį Ingos ir užtikrintą Andriaus balsus.

 

Pasitikintis savimi ir be galo populiarus sėkmės mokytojas ir socialinių tinklų žvaigždė Joris Vilkaitis blaškosi tarp moterų, ieškodamas tos vienintelės. Ir tampa Gerdos Šeputienės, godžiai gyvenimą geriančios moters, mėginančios atsigauti po patirtų tragedijų ir išdavysčių, žaidimo įrankiu.

 

Kas juos suves ir kas juos išskirs? Ar žaidimas tik ir liks žaidimas?

 

Apie autorius (nors greičiausiai jų pristatinėti nebereikia):

 

Andrius Tapinas – vienas žinomiausių Lietuvos visuomenės veikėjų, populiarių TV ir interneto laidų „Auksinis protas“ ir „Laikykitės ten“ vedėjas. Trijų bestselerių – „Vilko valanda“, „Maro diena“ ir „Prezidentas“ autorius.

 

Inga Valinskienė – daugelio mylima dainininkė, per sėkmingus turus drebinanti Lietuvos arenas ir koncertų sales, filmų garsintoja, TV laidų vedėja, populiaraus šokių projekto „Šok su manimi“ dalyvė.

 

* Maža vertintojų imtis.

 

 

Ką padovanoti draugei? 7 idėjos

10 idėjų, ką padovanoti vaikams

2020-ųjų metų knygų TOP 10

 

Sorry, no posts matched your criteria.