Keliaujame knygų puslapiais. Knygų rekomendacijos.

Didžioji dalis mūsų vis dar nesiryžta keliauti dėl šiuo metu susiklosčiusios situacijos, o ir kelionių kryptys atidarytos ne visos. Būtent todėl, kartu su Knygų Klubu pateikiame sąrašą puikių kelionių knygų, kad pakeliautume po svetimus kraštus bent knygų puslapiais.

 

Atlas obscura: tyrinėtojo vadovas po slaptuosius pasaulio stebuklus

 

 

„Atlas Obscura“, labiau primenanti keistenybių rinkinį, o ne kelionių vadovą, panardina skaitytoją į netikėtus, nepastebėtus, keistus ir paslaptingus dalykus. Čia sužinosite apie gamtos stebuklus, pvz., stulbinančius jonvabalių urvus Naujojoje Zelandijoje arba tokį didžiulį baobabą Pietų Afrikos Respublikoje, kad jo viduje įrengtas baras, kuriame gali patogiai prisėsti 15 žmonių. Apie architektūros šedevrus, pvz., M. C. Escherio stilių primenančius laiptinius šulinius Indijoje. Protu nesuvokiamus renginius, tokius kaip Kūdikių šokinėjimo festivalis Ispanijoje – ir ne, šokinėja ne kūdikiai, o velniais persirengę kaukėti vyrai, striksintys per daugybę besirangančių mažylių.

 

Kiekvienas puslapis priartina mus prie esmės, kodėl žmonės apskritai nori keliauti, – jie nori gėrėtis ir klaidžioti nežinioje, atsiplėšti nuo pažįstamo pasaulio ir įnikti į naujoves. Dėl įtraukiančių aprašymų, šimtų nuotraukų, stebinančių diagramų, visų pasaulio regionų žemėlapių ir naujųjų miestų vadovų šią knygą norisi atsiversti visur ir visiškai į ją pasinerti. Tačiau perspėjame – kone neįmanoma neatsiversti kito puslapio, ir dar kito, ir dar kito.

 

Monday Girl komentaras: Na bent jau mane, knygos aprašymas labai intrigavo! Perskaičius šią knygą ne tik nusikeli į pasaulyje esančius stebuklus, tačiau ir sužinai daug negirdėtų faktų. Juk smagu susitikus su draugais papasakoti jiems kokį nors netikėtą faktą. O šioje knygoje tokių įdomybių – gausybė.

 

Graikija. Alyvmedis, vynmedis ir laivas

 

 

Anželikos ir Rimvydo Laužikų knyga „Graikija. Alyvmedis, vynmedis ir laivas“ – tai neoficialus kelionių po žemyninę Graikiją ir Kretą vadovas, skirtas norintiems geriau pažinti šią šalį, planuojantiems ją aplankyti.

 

Skaitytojas sužinos daug įdomių faktų apie antikinę, bizantiškąją, Osmanų laikotarpio ir šiandieninę Graikiją, susipažins su Graikijos kultūros palikimu, tradicijomis, Graikijos ir Lietuvos sąsajomis. Per kalnus, tarpeklius, miškus nukeliaus iki jūros ir nuostabių jos pakrančių. O jei norės, išmoks ir pasigaminti tikrų graikiškų valgių pagal autorių pateiktus receptus.

 

Monday Girl komentaras: prieš keletą metų buvau Kretoje. Tikrai jauki sala su draugiškais žmonėmis. Išnaršėm pusę jos, todėl tikrai norėtųsi dar sugrįžti. Viena mano draugė visada prieš vykdama į kokią nors šalį perskaito galybę informacijos apie ją tam, kad susidėliotų pagrindinius taškus, kuriuos privalo pamatyti savo akimis. Manau, kad ši knyga yra skirta būtent tam. O graikų mitologija mane irgi jau senai domina.

 

Portugalija. Atrasti. Mylėti. Ilgėtis

 

 

Autorė kviečia Jus atrasti Portugaliją: pradedant intriguojančia šalies istorija, portugalų charakterio ir kultūros ypatumais, UNESCO saugomais paveldo objektais, pažintimi su bebaimiais keliautojais, skrodusiais vandenyno bangas, ieškant naujų kontinentų, baigiant įdomiausių vietų lankymu.

 

A. Masionytė ragina keliauti portugališkai, t. y. laikantis vietos žmonių tradicijų, įpročių ir gyvenimo būdo. O jame telpa ne tik jausmingoji fado muzika, ne tik „dievų nektaru“ vadinamas portveinas… Kiek dar daug nežinome apie tolimiausią pietvakarių Europos kraštą, tokį turtingą, įvairų, sklidiną unikalios dvasios!!!

 

Knygoje pateikiamos įžvalgos ir praktiniai patarimai padės jums perprasti portugališkas subtilybes, pasirinkti tinkamiausią kelionės po Portugaliją būdą ir maršrutą, susikurti savąją nepakartojamą svajonių kelionę.

 

Monday Girl komentaras: mmmm, Portugalija… Lisabona… Rašau ir man net seilės kaupiasi, akys raibsta ir vartosi, kaip aš svajoju nuvykti į Portugaliją! Kiek ten visko daug!

Nėra čia ką ir bepridurti, perskaičius knygos aprašymą vis linksėjau galva ir įsidėjau šią knygą į savo prekių krepšelį.

 

Amerika be dangoraižių. Bastūnės liudijimai 2

 

 

 

„Amerika be dangoraižių“ – tai netradicinės kelionės motociklu, bekelės išbandymų ir nuotykių bei netikėtų atradimų knyga, pasakojanti apie Šiaurės Amerikos įdomybes ir gyvenimą. Navahų legendos, aligatorių medžiotojai, vudu raganos, Niufaundlando žvejai, Meksikos ir Gvatemalos indėnai, uždaroji socialistinė Kuba ir paslaptingos Karibų salų gentelės – visos šios istorijos, tikros ir nepadailintos, keistos ir kasdieniškos, knygoje atgyja kelionių dienoraščio forma.

 

Tai tarsi socialinis įvairių Šiaurės Amerikos ir Karibų šalių, tautų ir genčių komentaras, nuotykių knyga ir kartu – istorija apie gyvenimą kelyje, jaunos moters „atėjimo į amžių“ ir savo vietos po saule paieškų metraštis.

 

Monday Girl komentaras: šiuo savo gyvenimo etapu, greičiausiai nesiryžčiau beprotiškai ir ilgai kelionei į Ameriką. Kad ten pamatytum bent mažą dalelę to, kiek visko joje yra, reiktų mažiausiai mėnesio! Jei esate tokie kaip aš – perskaitę šią knygą pasijusite lyg pakeliavę!

 

 

Devyni pasivaikščiojimai po Romą

 

 

 

Roma – Europos kultūros ir istorijos lopšys, didžiulis meno muziejus po atviru dangumi ir nuolatinės traukos miestas. Miestas, į kurį neišvengiamai grįžtama.
„Roma pilna atradimų. Jie padeda lopyti žinojimo spragas, kursto vaizduotę, žadina kūrybingumą, tiesiog džiugina. Jais norisi dalytis“, – sako knygos autorės Giedrė Jankevičiūtė ir Julija Reklaitė, praleidusios šiame mieste ne vienerius metus.

 

„Pasivaikščiojimai po Romą“ – tai pokalbiai su šiame mieste gyvenančiais, jį gerai pažįstančiais kultūros žmonėmis, kuriuose nušviečiamos Romos lankytinos vietos, meno paminklai, gatvės, krautuvės, kavinės, interjerai, miesto kasdienybė ir romiečių gyvenimo būdas. Dingęs ir esamas šio miesto pasaulis, jo dvasia ir regimybė. Visuose šiuose „pasivaikščiojimuose“ skaitytoją – keliautoją lydi profesionalai – atskirų epochų dailės ir architektūros mylėtojai bei specialistai.

 

Monday Girl komentaras: Amerika – tai šalis, kurioje norėčiau pasijusti laisva, nevaržoma ir galėčiau keliauti mėnesį ar du. Portugalija – artimesnė svajonių šalis. Na, o Roma – miestas, į kurį norėčiau grįžti ir grįžti… Nepaisant to, kad ne daug pasaulio grožio esu mačiusi ir skirtingų šalių aplankiusi, Roma man paliko neišdildomą įspūdį. Miestas – muziejus.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ieva (@ievamumgaudyte)

 

Ir pabaigai… Jei pernai neišnaršėt Lietuvos, tai padarykite šiemet!

 

Įdomiausios kelionės po Lietuvą. TOP 1000 objektų

 

 

„Įdomiausios kelionės po Lietuvą. TOP 1000 objektų“ – kompaktiška, sutrumpinta ir atnaujinta kelionių vadovo „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“ versija. Šis vadovas – kompaktiško ir patogaus formato turistui skaityti, vartyti ir  kuprinėje saugoti. Knygoje atrinkta ir aprašyta „TOP 1000“ lankytinų Lietuvos vietų, 530 nuotraukų, kurios padės atpažinti vietoves ir objektus, net 60 paruoštų maršrutų su žymomis žemėlapiuose vietovėms atrasti ir tyrinėti, GPS koordinatės ir QR kodai su nuorodomis į išsamesnę informaciją.

 

„Įdomiausios kelionės po Lietuvą. TOP 1000 objektų“ – tai paruoštukė įdomiam laisvalaikiui, atrandant ir tyrinėjant lankytinas Lietuvos vietas.

 

 

Ruošdama šį straipsnį supratau, kaip labai aš mėgstu keliones ir kaip jų man trūksta. Žinau, kad tokia esu ne viena. Laukdami geresnio rytojaus – verskime puslapį po puslapio grožėdamiesi kitomis šalimis (ir tuo, kuo žavi Lietuva) bei planuodami savo ateities keliones.