Ruošiame namus naujagimiui

Labas!

 

Artėjant gimdymui,  vis dažniau susimąsčiau apie tai, ar namuose vaikas jausis gerai: užteks drėgmės, nebus per karšta ar per šalta, dulkės, daiktų perteklius ir pan.

 

Jau minėjau anksčiau apie mane aplankiusį lizdo sukimo sindromą. Jis visoms besilaukiančioms moterims gana skirtingai. Vienos vos ne daro kapitalinius namų remontus, kitoms svarbu numegzti, nunerti kokį nors mielą pleduką savo rankomis, o man – noras išblizginti namus, išmesti nereikalingus daiktus (kaip tai darau? Pagalvoju „ar vežčiausi šį daiktą į naujus namus?“), rūšiuoti šiukšles, valgyti sveikesnį maistą, taupyti vandenį ir t.t.

 

Šiuo metu man itin svarbu yra kokybiškos, ekologiškos ir kuo mažiau nereikalingų aštrių kvapų turinčios buitinės chemijos priemonės. Neabejoju, kad be standartinio „ūkiško muilo“ neapsieisiu, bet kokybiška buitinė chemija man atrodo labai reikalinga.

 

Tvarka namuose

 

Jau senai naudoju Amway produkciją. Man buvo gal 10 metų, kai mano teta buvo šio prekinio ženklo platintoja. Jau tada girdėjau, kokie tai geri produktai (kalbant ne tik apie buitinę chemiją, bet ir higienos priemones (kaip dabar pamenu dideles tūbeles dantų pastos mūsų vonioje).

 

Kai susikūrėme savo namus, mano „tvarkos“ spintelėje visada buvo Amway produktų, dažniausiai juos gaudavau dovanų iš mamos. Šiuo metu naudoju: vonios, virtuvės, stiklų ir universalų valiklius. Šių produktų užtenka (bent jau man) gana ilgam.. Kiek užteks vėliau, kai mūsų šeimą pasieks naujas narys (ir tvarkysiuos, turbūt, dažniau 🙂 ), bus matyti, bet bent jau vonios ir virtuvės valiklius aš skiedžiu. Naudoju indelius su purškikliu ir santykiu 1:2 (valiklis:vanduo). Iš tiesų nežinau, ar gerai darau, bet visi paviršiai puikiai nusivalo, todėl manau, kad elgiuosi ekonomiškai.

 

 

Kas dar labai patinka – tai aitraus, aštraus kvapo nebuvimas. Man tai visada buvo svarbu, o dabar ypatingai, nes naujagimiai itin jautrūs kvapams.

 

Drėgmės lygio palaikymas

 

Atėjusi karšta vasara ar ateisianti žiema su šildymo sezonu – visais metų laikais tiek suaugusiems, tiek vaikams yra svarbu, kad patalpose būtų pakankamai drėgmės. Tai reikalinga ne tik mūsų odai (žinai tą skeldėjančių rankų jausmą ofisuose?), bet ir mūsų kvėpavimo bei miego kokybei.

 

Pati nustatyti, ar drėgmės lygis pakankamas – negaliu, todėl jau žvalgausi gero drėkintuvo. Noriu tokio, kuris rodytų ir temperatūrą kambaryje, ir drėgmės lygį, o esant reikalui tą drėgmę padidintų. Dar tobuliau – jei būtų galima naudoti ir eterinius aliejus. (Vyras mano nėra labai mėgstantis visokias žvakes ir smilkalus, todėl mūsų namuose to praktiškai nenaudojam, bet labai tikiuosi, kad eterinių aliejų kvapas jį nuramins taip pat, kaip ir mane 🙂 ).

 


 

Kodėl viskuo dalinuosi? Todėl, nes tikiu, kad nesu vienintelė Lietuvoje moteris, kuri laukiasi pirmo vaiko ir neturi daug draugų ir artimųjų, kurie papasakotų viską nuo A iki Ž. Aš pati mokausi atrasti dalykus, daiktus, kurie pravers buityje. Stengiuosi suprasti visas emocijas, kurios kyla, nes pakartosiu tai, ką ne kartą sakiau – nežinojimas didina baimę ir nerimą. O nerimo man dabar reikia mažiausiai 😊

 

XOXO

Ieva – Monday Girl

Draugaukim INSTAGRAME