8 amžino grožio paslaptys

Galinga grožio ir mados industrija, pasaulį užvaldę asmenukės ir visur tarsi vaiduokliai sekiojančios reklamos su Photoshop‘u nudailintais veidais ir kūnais… Visa tai tik įrodo, kad grožio kultas egzistuoja ir paliečia kiekvieną, nes kad ir kaip bebūtų – kiekvienas nori būti gražus. O kaip gi kitaip – juk grožio dovanos itin saldžios – meilė, pripažinimas, dėmesys, pinigai, šlovė… Ir taip amžinai. Tik kad šalia grožio kulto tokiu pačiu sparčiu žingsniu šuoliuoja ir jaunystės kultas. Tad visgi – vargu, ar amžinai. O ir tos grožio dovanos – kažin, ar amžinos…

 

Tačiau grožis gali būti amžinas, jei jį suvoksime ne remdamiesi vartotojiškais instinktais, o savo širdimi. Tad kaip gi būti amžinai gražiam?

 

Šypsokitės

 

Ar esate matę negražų besišypsantį veidą? Tokių tiesiog nėra. Ne veltui ir posakis „šypsena puošia“ – toks dažnas. Šypsena natūraliai kiekvienam žmogui suteikia žavesio, nes šypsantis aplink akis susidaro žavingos smulkios raukšlelės, dar vadinamos juoko ar laimės raukšlelėmis. O juk laimė – tai, galima sakyti, – grožio namai, nes ten, kur laimė, ten ir grožis! Tad dažniau šypsokitės – ne tik būsite gražesni, bet ir jausitės geriau.

 

Būkite nuoširdūs

 

Nuoširdumas ne visada suteikia tik teigiamų emocijų. Tačiau padeda išlikti savimi. O juk unikalus ir savo nuomonę turintis žmogus – visuomet gražesnis nei tasai, kuris slepiasi bandoje. Pirmiausia būkite nuoširdūs patys su savimi – ne tik geriau save pažinsite, bet ir įgysite pasitikėjimo, o tai visuomet suteikia grožio.

 

Nepamirškite švelnumo

 

Švelnumas savaime yra gražus, tačiau dažnai pamirštamas ir netgi vengiamas, nes laikomas silpnumo bruožu. Tačiau tai – kaip tik stipri savybė, nes rodo, jog esate atviras žmonėms ir pažinimui. Pvz., mamos visuomet atrodo gražios vien dėl jų skleidžiamos šilumos mažiesiems – švelnaus prisilietimo ar balso tembro… Būtent todėl švelnumas suteikia grožio – nes primena saugumą ir rūpestį, kuriuos suteikia mama. O juk mama – gražiausia moteris pasaulyje!

 

Kaupkite išmintį

 

Dažnai kitu žmogumi susižavima iš pirmo žvilgsnio, tačiau dar dažniau – kai tą pirmąjį žvilgsnį papildo protingos mintys. Tai nereiškia, kad reikia būti moksliuku. Žinios ir išmintis – ne visai tas pats. Žinias kaupiame kasdien, tačiau tik išmintis padeda mums jas panaudoti, padaryti išvadas ir atsirinkti, kas svarbu, o kas ne. Būtent todėl išmintingo žmogaus akys – gilios ir sodrios – spinduliuojančios žinojimą ir mokėjimą gyventi prasmingai.

 

Ieškokite spalvų

 

Ir tiesiogine, ir perkeltine prasme. Spalvoti drabužiai ir aksesuarai pagyvina išvaizdą, o spalvotas gyvenimas praturtina sielą. Na ir turbūt niekas neprieštaraus, kad turtinga siela žmogui suteikia tik grožio. Kuo daugiau naujų potyrių kiekvieną dieną, tuo Jūsų akys spindės labiau. Nauji hobiai, įdomios pažintys, įvairūs renginiai ar projektai bei savanoriška veikla – spalvų gausybė!

 

Mylėkite

 

Viską. Na, arba beveik viską. Taip, tai nėra taip paprasta, tačiau jau vien pastangos skleisti meilę aplink – atsiperka. O grožio dovanos iš melės – gyvos akys, rausvi skruostai, šypsena veide ir iš vidaus sklindantis džiugesys – daug geriau nei profesionalus makiažas!

 

Pagaukite įkvėpimą

 

Įkvėpimo reikia ne vien menininkams – jo reikia visiems be išimties – judėti, kurti, daryti gerus darbus ir tiesiog gyventi. Įkvėpimas suteikia degančias akis, pakylėtą veido išraišką, o laikysenai – tvirtumo. Juk įkvėptas žmogus – tai svajojantis žmogus, na o svajonės puošia kiekvieną. Tad ieškokite įkvėpimo kasdienybėje – ar tai būtų muzika, ar pro langą skruostus glostantys saulės spinduliai, o gal nepažįstamo žmogaus šypsena ar prasmingas filmas? Tinka viskas ir įkvėpti gali beveik viskas.

 

Mėgaukitės

 

Ar tai būtų rytinis kavos puodelis, ar pokalbis su draugu, o galbūt SPA porcedūra, skambutis naujam klientui ar nebandytos grožio dovanos Kaune? Nesvarbu, kas – svarbiausia, kaip. Kiekvieną dieną sudaro daugybė mažesnių ir didesnių dalykų dalykėlių, tik į mažesniuosius nelabai koncentruojamės, o didesniesiems labai dažnai nusiteikiame tarsi iššūkiui. O jei pasistengtumėte pastebėti mažuosius, o į didesnius pažvelgtumėte šiek tiek paprasčiau? Tuomet atsirastų mėgavimasis dabarties akimirka ir pasitenkinimas – toks, kokį jausdavote vaikystėje. Pažvelkite į vaiką, valgantį ledus – šimtaprocentinis mėgavimasis procesu – juk gražu!