Laukiame vaikelio. Pirmąkart mamai kyla daug klausimų

Labas!

 

Artėja naujas mano, mūsų šeimos gyvenimo etapas. Laukiame vaikelio, su kuriuo susipažinsime jau visai netrukus, birželį. Tapsiu pirmąkart mama. Skaičiau nesenai Vaivos Rykštaitės knygą „Pirmąkart mama“ – tai ne patarimų knyga, o veikiau patirties pasidalinimas. Nors nesu labai didelė skaitovė, tačiau laukiantis kyla daug klausimų, į kuriuos norisi kuo greičiau atsakyti. Nes supratau, kad nežinojimas – sukelia didžiausias baimes.

 


Dabar skaitau R. Šemetos knygą „Gimdymas su šypsena“. Dar kol kas nesuprantu, kurioje vietoje ta šypsena bus. Viena aišku – po gimdymo, ir pirmąkart susitikus su savo vaikeliu, ta šypsena bus nuo ausies iki ausies 🙂

 

Šią savaitę baigiau darbus. Visi manęs klausia: „nu, kaip jautiesi?“, „ar Netflix kaista nuo peržiūrų?“ – jei atvirai, tai nieko nejaučiu. Tikriausiai tas karantinas išbalansavo mane, kai paskutines keturias savaites dirbau iš namų (bet čia jau visai kita tema).

 

Prasidėjus gimdymo atostogoms tikėjausi, kad lankysiu visus seminarus apie naujagimio priežiūrą, žindymą, gimdymą, apvažiuosiu visas vaikiškas parduotuves rinkdamasi vežimėlį, lovytę, rūbelius ir t.t., tačiau visi šie planai apsivertė. Tenka rinktis internetu, o man – būsimai PIRMĄKART mamai – tai atrodo nemenkas iššūkis. Ko reikia? Kokio reikia? Kas geriausia? Kas būtina? – šimtai klausimų. Tad šiuo metu apsistojau ties trimis didesniais/svarbesniais pirkiniais:

 

  • vežimas
  • lovelė
  • čiužinys.

 

VEŽIMAS:

 

Klausimų kyla įvairiausių, pradedant „ar pirkti naują, ar dėvėtą?“, baigiant „kokių ratų reikia?“. O prekinių ženklų – kiek tik nori! Visi su savo pliusais ir minusais… Sukasi galva net 🙂

 

Visgi su vyru nusprendėm įsigyti naują. Pamanėm, kad karantino laikotarpiu važinėti po svetimus namus tikrinant tuos vežimus nebus geras sprendimas. Kol kas apsistojome ties TUTIS vežimu: Tutis Viva Life (3in1). Kaina apie ~560€. Kodėl patinka Tutis? Todėl, nes skaičiau nemažai gerų atsiliepimų, taip pat berods 2017 metais gavo metų lietuviško gaminio apdovanojimą. Norisi palaikyti savus.

 

Konsultantė kantriai mane konsultavo du kartus, nes kas kartą vis apie kitą Tutis vežimą klausinėjau, bet likau patenkinta aptarnavimu, atsakymais ir net patarimais, ypač, kai pasakiau, jog laukiuosi pirmo vaiko. Taip pat ji sakė, jog rinktųsi tarp Tutis Viva Life ir Noordi Fjordi vežimėlių. Dar neįsigijau, tačiau būtinai informuosiu – kaip seksis.

 

LOVELĖ:

 

Tai, turbūt, vienintelis pirkinys, kurį jau buvom šiek tiek apžiūrėję ne virtualioje parduotuvėje dar prieš Naujus Metus. Suprantu, jog ne visi vaikai noriai miega lovelėse, tačiau vis tik nusprendėme įsigyti lovelę. Vieningai nusprendėm, kad svarbiausi kriterijai (be to, kad saugu naudoti ir naudotos geros, nenuodingos medžiagos), buvo du: lovelė galėtų suptis bei atsidarytų šonai. Su lovelėmis tokia pati problema, kainų skirtumai yra nemaži, nuo 100 iki 500 €. Išsirinkome „Klupš Luna“ lovelę. Beliko tik ją užsakyti. Kaina ~170 €.

 

ČIUŽINYS:

 

Kiek teko domėtis – čiužiniai irgi turi nemažai įtakos tiek vaikelio vystymuisi, tiek miegui. Prisiskaičiau įvairiausių straipsnių ir apie tai, kad svarbu, jog čiužinyje būtų gera oro ventiliacija, kad vaikas neperkaistų (perkaitimas – viena dažniausių staigios kūdikio mirties sindromo priežasčių). Brr, kaip baisu!

 

Tad nors pradžioj galvojau, kad geriausias čiužinys yra grikių pagrindu, bet daugiau gilinantis supratau, jog pradžioje kaip tik reikalingas kietesnis čiužinys, pvz – kokosinis. Būna pirkti dvipusių čiužinių kokosas-grikiai. Čiužinių kainos vėlgi, skirtingos nuo 15 iki 150 €. Kas svarbiausia – jog jei vežimą ar lovelę, galima pirkti naudotus, bet čiužinį būtina pirkti naują kiekvienam kūdikiui.

 

Kol kas išsirinkau ne kokoso ir ne grikių čiužinuką, o sustojau ties „Lonas. Sapnelis“. Kodėl? Todėl, nes vėlgi perskaičiau gerus atsiliepimus internete, taip pat, pasikonsultavus su konsultante, ji patikslino, jog būtent „Sapnelis“ yra geras pasirinkimas. Jis yra pralaidus orui, saugus ir elastingas čiužinukas vaikams. Taip pat čiužinukui suteikiama garantija. Kokia kaina? Pats viduriukas ~70 €.

 

 

Su kokiais klausimais susiduria kitos „Pirmąkart mamos“? Kaip jūs rinkotės šiuos pirkinius? Pasidalinkite patirtimi komentaruose!

 

 

XOXO,

Ieva – The Monday Girl

Draugaukim Instagrame: I_am_Monday_Girl

 


Tai ne reklama, o vienos Pirmąkart Mamos istorija.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sorry, no posts matched your criteria.